رودخانه و آب های زیرزمینی نقطه داغ برای آرسنیک

به طور طبیعی اتفاق می افتد (geogenic) آب زیرزمینی آلودگی آرسنیک مشکل از اهمیت جهانی با رخدادهای قابل توجه در بخش های بزرگی از آبرفتی و deltaic سفره های آب در جنوب و جنوب شرقی آسیا. برای رسیدگی به این مشکل فوق العاده ای پژوهش تلاش شده است اختصاص داده شده بیش از دو دهه گذشته برای درک بهتر منابع و توزیع آرسنیک آلوده به آب های زیرزمینی. در حال حاضر یک تیم از دانشمندان از فلیندرز دانشگاه CSIRO و دانشگاه وسترن استرالیا همراه با همکاران خود در موسسه فدرال سوئیس و آبزیان علم و فناوری (Eawag) را با استفاده از مدل کامپیوتری به ادغام بسیاری از آنچه آموخته شده در طول سال به شبیه سازی های کامپیوتری که شبیه به فعل و انفعالات پیچیده بین جریان آب های زیرزمینی حل شونده حمل و نقل و ژئوشيميايی واکنش مکانیسم. مدل هایی مهم برای تجزیه و تحلیل مشاهدات ميدانی به باز کردن آن شیمیایی و فرآیندهای فیزیکی نقش بازی کند و برای پیش بینی رفتار آرسنیک در سفره های آب — که در آن و زمانی که آلودگی ممکن است در آینده رخ می دهد. نتایج مطالعه خود را در حال حاضر منتشر شده در آخرین شماره از طبیعت علوم.

بازسازی گذشته برای پیش بینی آینده آرسنیک رفتار

تیم تحقیقاتی انتخاب شده بسیار آرسنیک آلوده سایت نزدیک هانوی (ویتنام) برای توسعه و تست از کامپیوتر خود مدل. در اولین گام آنها استفاده می شود کوچک غلظت تریتیوم که تا به حال وارد آب های زیرزمینی سیستم از فضای دوران بمب هسته ای آزمایش و آن محصول فروپاشی هلیوم یک گاز نجیب به بازسازی با چه سرعتی و در جایی که آب زیرزمینی در حال حرکت بود گذشته بیش از 5 دهه است. هنگامی که مدل شبیه سازی قادر به مطابقت با غلظت که اندازه گیری پیچیدگی اضافی اضافه شده به این مدل به منظور شبیه سازی چگونه آرسنیک بود بسیج و حمل و نقل در هولوسن آبخوان.

رودخانه-آب های زیرزمینی رابط به عنوان واکنش کانون

در این سایت مطالعه تغییرات در جریان آب زیرزمینی رخ داده است بیش از 50 سال گذشته پس از شهر هانوی به طور قابل توجهی افزایش استخراج آبهای زیرزمینی به برآوردن آن به طور پیوسته افزایش تقاضای آب; این نشان داد به ماشه اصلی برای آرسنیک آلودگی در آبخوان. این مدل کامپیوتری مجاز, محققان با دقت اشاره کردن منبع از آرسنیک را به رودخانه شکمبند که به طور منظم در بیشتر آهسته جریان مناطق Red River. ماده آلی موجود در آن شکمبند سوخت biogeochemical واکنش است که منجر به انتشار آرسنیک و آن کيلومتر حمل و نقل به آبخوان اساسی ون Phuc ایجاد یک فرایند است که در ادامه به این روز است. به کارگیری خود را توسعه کامپیوتر مدل در پیش بینی حالت محققان قادر به نشان دادن, فعل و انفعال از چهار عامل کلیدی در تکامل و طول عمر آرسنیک آزادی در آب های سطحی/زیرزمینی رابط (من) فراوانی از واکنش مواد آلی; (ii) فراوانی اکسید آهن; (iii) مقدار جریان آب زیرزمینی; و (iv) رودخانه گل و لای رسوب رای دادن.

تفاوت: حمایت فرصت


داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه فلیندرز. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.


مرجع مجله:

  1. Ilka والیس, Henning Prommer, Michael Berg, Adam J. Siade های جینگ خورشید رولف Kipfer. رودخانه–آب های زیرزمینی رابط به عنوان یک کانون برای آرسنیک انتشار. طبیعت علوم, 2020; DOI: 10.1038/s41561-020-0557-6

استناد به این صفحه:

دانشگاه فلیندرز. “رودخانه و آب های زیرزمینی نقطه داغ برای آرسنیک: مدل کامپیوتری deciphers پیچیده و رابط.” ScienceDaily. ScienceDaily, 7 مارس سال 2020 است. <www.sciencedaily.com/releases/2020/04/200407164953.htm>.

دانشگاه فلیندرز. (2020, آوریل 7). رودخانه و آب های زیرزمینی نقطه داغ برای آرسنیک: مدل کامپیوتری deciphers پیچیده و رابط. ScienceDaily. بازبینیشده در مارس 8, 2020 از www.sciencedaily.com/releases/2020/04/200407164953.htm

دانشگاه فلیندرز. “رودخانه و آب های زیرزمینی نقطه داغ برای آرسنیک: مدل کامپیوتری deciphers پیچیده و رابط.” ScienceDaily. www.sciencedaily.com/releases/2020/04/200407164953.htm (قابل دسترسی مارس 8, 2020).

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im