قوی با عملکرد بالا و ذخیره سازی داده ها از طریق ناهمسانگردی مغناطیسی

آخرین نسل مغناطیسی دیسک های سخت ساخته شده است از فیلم های نازک مغناطیسی که invar مواد. آنها اجازه می دهد بسیار قوی و بالا ذخیره سازی داده ها با چگالی محلی گرمایش از ultrasmall نانو-دامنه با لیزر به اصطلاح گرما کمک ضبط مغناطیسی و یا HAMR. حجم در چنین invar مواد به سختی گسترش می یابد با وجود گرم. فن آوری مواد مربوطه برای چنین HAMR داده خاطرات فیلم های نازک آهن-پلاتین nanograins. یک تیم بین المللی به رهبری مشترک گروه تحقیقاتی پروفسور دکتر ماتیاس Bargheer در HZB و دانشگاه پوتسدام در حال حاضر مشاهده تجربی برای اولین بار چگونه یک ویژه اسپین-شبکه تعامل در این آهن-پلاتین فیلم های نازک لغو کردن انبساط حرارتی مشبک کریستال.

در تعادل حرارتی آهن-پلاتین (FePt) متعلق به کلاس invar مواد که به سختی و با گسترش در تمام زمانی که گرم می شود. این پدیده مشاهده شد در اوایل سال 1897 در نیکل-آهن آلیاژ “Invar” اما آن است که تنها در سال های اخیر است که کارشناسان ما قادر به درک آن ساز و در حال رانندگی آن: به طور معمول گرمایش از مواد جامد منجر به شبکه ارتعاشات که باعث انبساط خاطر ارتعاشی اتم نیاز به فضای بیشتر. شگفت آور, اما, گرمایش چرخش در FePt منجر به اثر مخالف: گرم چرخش هستند بیشتر مواد قرارداد همراه جهت magnetisation. نتیجه اموال شناخته شده از Invar: حداقل گسترش است.

یک تیم به رهبری پروفسور ماتیاس Bargheer در حال حاضر تجربی در مقایسه جذاب این پدیده برای اولین بار در مختلف آهن-پلاتین فیلم های نازک. Bargheer روسای مشترک گروه تحقیقاتی در هلمهولتز-Zentrum Berlin و دانشگاه پتسدام. همراه با همکاران از لیون برنو و Chemnitz, او می خواست به بررسی چگونگی رفتار کاملا کریستالی FePt لایه های متفاوت از FePt فیلم های نازک استفاده می شود برای HAMR خاطرات. این شامل کریستالی nanograins از انباشته monatomic لایه از آهن و پلاتین جاسازی شده در یک ماتریس, کربن.

نمونه ها به صورت محلی گرم و هیجان زده با دو پالس لیزر در جانشینی سریع و سپس اندازه گیری پراش پرتو-X برای تعیین چگونه به شدت کریستال شبکه گسترش می یابد و یا قرارداد به صورت محلی.

“ما شگفت زده برای پیدا کردن که پیوسته کریستالی لایه باز زمانی که گرم می شود به طور خلاصه با لیزر, نور, در حالی که آزادانه مرتب نانو دانه قرارداد در همان کریستال جهت” توضیح می دهد که Bargheer. “HAMR داده خاطرات از سوی دیگر که نانو دانه ها جاسازی شده در یک ماتریس, کربن و رشد کرده در یک بستر واکنش نشان می دهند بسیار ضعیف تر به لیزر تحریک: آنها برای اولین بار قرارداد کمی و سپس گسترش کمی.”

“از طریق این آزمایش با ultrashort X-ray پالس های ما شده اند قادر به تعیین چقدر مهم مورفولوژی از جمله فیلم های نازک است که می گوید:” الکساندر فون Reppert, اولین نویسنده این مطالعه و دانشجوی دکترا در Bargheer گروه. راز عرضی انقباض, همچنین شناخته شده به عنوان اثر پواسون. “هر کسی که تا کنون فشرده بصورتی پایدار و محکم در یک پاک کن این را می داند می گوید:” Bargheer. “لاستیک ضخیم تر می شود در وسط است.” و Reppert می افزاید: “این نانوذرات می توانید انجام دهید که بیش از حد در حالی که در کامل فیلم وجود دارد اتاق را برای گسترش در هواپیما که به همراه چرخش محور انقباض عمود بر فیلم است.”

بنابراین FePt جاسازی شده در یک ماتریس, کربن بسیار ویژه مواد. آن را نه تنها فوق العاده مقاوم خواص مغناطیسی. آن thermomechanical خواص نیز جلوگیری از تنش بیش از حد از ایجاد هنگامی که حرارت داده می شود که از بین بردن مواد — و مهم است که برای HAMR!

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط هلمهولتز-Zentrum Berlin für Materialien und Energie. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر