دانشمندان استرالیایی را توسعه داده اند یک nonflammable الکترولیت برای پتاسیم و سدیم-یون باتری برای برنامه های کاربردی در نسل بعدی انرژی-سیستم های ذخیره سازی فراتر از تکنولوژی لیتیوم. در مجله Angewandte شیمیدانشمندان نوشتن که رمان الکترولیت بر اساس آلی فسفات باعث می شود باتری های امن تر و همچنین اجازه می دهد تا برای عملیات در کاهش غلظت است که یک شرط لازم برای مقیاس بزرگ برنامه های کاربردی.

لیتیوم-یون تکنولوژی هنوز هم غالب انرژی-ذخیره سازی برنامه های کاربردی اما این معایب ذاتی در میان است که قیمت مسائل زیست محیطی و اشتعال پذیری از الکترولیت. از این رو در نسل بعدی فن آوری دانشمندان در حال جایگزینی یون لیتیوم با فراوان تر و بسیار ارزان تر یون های مانند یون پتاسیم. اما پتاسیم و سدیم-یون باتری نیز مسائل ایمنی و nonflammable الکترولیت ها هنوز برای آنها موجود است.

مواد دانشمند Zaiping Guo و تیم او از دانشگاه ولونگونگ استرالیا را در بر داشت یک راه حل است. محققان توسعه یافته یک الکترولیت بر اساس یک شعله عقب انداز مواد و اقتباس آن برای استفاده در غذاها باتری. علاوه بر ارائه nonflammability آن می تواند در عمل باتری ها در غلظت های که مناسب برای کاربردهای مقیاس بزرگ نوشتن دانشمندان.

این رمان الکترولیت موجود تری اتيل فسفات به عنوان تنها جزء از حلال. این ماده شناخته شده است به عنوان یک بازدارنده. آن آزمایش شده در باتری های لیتیوم یون اما تنها در غلظت های بسیار بالا ارائه شده به اندازه کافی برای ثبات دراز مدت بهره برداری بیش از حد بالا برای کاربردهای صنعتی است. صنعت باتری خواسته های رقیق الکترولیت ها که ارزان تر هستند و اطمینان از عملکرد بهتر. با استفاده از یونهای پتاسیم, اما, این غلظت می تواند کاهش می یابد نویسندگان گزارش شده است. آنها در ترکیب فسفات حلال با یک معمولا در دسترس پتاسیم و نمک به دست آمده از یک الکترولیت که نمی سوزاند و اجازه پایدار دوچرخه سواری از مونتاژ باتری غلظت 0.9 به 2 مول در هر لیتر است که غلظت است که مناسب برای مقیاس های بزرگتر; برای مثال هوشمند-شبکه برنامه های کاربردی.

کلید کارایی که بود شکل گیری یکنواخت و پایدار جامد و الکترولیت اینترفاز لایه با توجه به نویسندگان. آنها مشاهده این لایه که تضمین عملکرد از الکترودها تنها با فسفات الکترولیت. معمولی کربنات-بر اساس الکترولیت ها قادر به ساخت این لایه است. نویسندگان همچنین گزارش داد بالا دوچرخه سواری ثبات; در حالی که تحت همان شرایط متعارف کربنات-بر اساس تجزیه الکترولیت.

Guo و تیم او نشان داده اند که نسل بعدی سدیم-یون باتری می تواند امن با استفاده از یک رمان معدنی فسفات-بر اساس الکترولیت. آنها نشان می دهد که الکترولیت ها بر ضد شعله را می توان توسعه یافته بیشتر است و می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای طراحی دیگر nonflammable سیستم های باتری.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط ویلی. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de