صرفه جویی در دام فکر کردن مانند یک درنده

برای شکارچیان مانند گرگ وحشی و پلنگ برف یک گاو یا گوسفند به مرتع ممکن است به صورت آسان و وعده غذایی خوشمزه است. اما زمانی که حیوانات وحشی خوردن دام کشاورزان صورت سانحه از دست دادن غذا و یا درآمد اغلب جرقه مرگبار درگیری بین انسان و گوشتخوار ،

انسان تلاش کرده اند به منظور کاهش از دست دادن دام به گوشتخواران برای هزاران سال و در عین حال راه حل باقی می ماند گریزان. با توجه به یک مطالعه جدید به رهبری محققان در دانشگاه کالیفرنیا در برکلی حل این پازل باستان نیاز به رفتن به محیط زیست 101.

به طور موثر کاهش برخوردهای بین داخلی شکار و شکارچیان وحشی, محققان استدلال می کنند نیاز به دانستن اصول حاکم بر محیط زیست و تعاملات میان این بازیکنان و چشم انداز اطراف آن. به سادگی با قرار گرفتن در ذهن شکارچیان — با توجه به محیط زیست از آنها چگونه شکار, چگونه طعمه خود را رفتار و نحوه تعامل آنها با چشم انداز اطراف آنها را — به کشاورزان کمک کند و حیات وحش مدیران هدف مداخله برای تضعیف وحشی گوشتخوار از preying در ارزشمند دام.

“هیچ” one-size-fits-all’ راه حل برای دام شکار به دلیل متغیر ها در بازی تغییر بسته به سهامداران چشم انداز و گوشتخواران و حیوانات درگیر — و همچنین مقیاس و هزینه از ابزارهای مدیریت” گفت: کریستین ویلکینسون یک دانشجوی تحصیلات تکمیلی در علوم زیست محیطی, سیاست و مدیریت در UC برکلی و نویسنده سرب در این مطالعه به نظر می رسد که این هفته در مجله حفاظت زیست شناسی. “اما در هسته اصلی مشکل زیست محیطی عمل می کنند: شکار.”

در علاوه بر این به کشنده استفاده از دفع شکارچیان بالقوه مانند مسمومیت و یا شکار انواع nonlethal عامل بازدارنده در دسترس هستند. نگهبان, سگ, چراغ برق, شمشیربازی و یا روشن رنگ پرچم همه می توانند در حفظ گوشتخواران در خلیج در حالی که حفظ محلی محیط زیست. استراتژی های دیگر مانند به طور منظم در حال حرکت دام های مختلف در مراتع و یا نگه داشتن آنها را در داخل یک محوطه در شب می تواند آن را سخت تر برای گوشتخواران برای پیدا کردن و شکار آنها را.

اما همان تکنیک است که برای جلوگیری از گرگ از خوردن گوسفند در صخره ای دره از آیداهو ممکن است به عنوان موثر در جلوگیری از پلنگ برف از کشتار دام در ارتفاعات بالا از هیمالیا. به جای تمرکز بر اثربخشی کلی هر یک از روش نویسندگان اصرار حیات وحش مدیران به رویکرد این مشکل با توجه به چارچوبی که شامل گوشتخوار, محیط زیست, دام, محیط زیست و چگونه این دو گونه تعامل با چشم انداز اطراف آنها را.

“با دانستن کامل زیست محیطی ما می تواند به سرهم بندی کردن با این ابزار در جعبه ابزار مدیریت برای حفظ هر دو شکارچیان و دام امن” گفت: مدافعان حیات وحش دانشمند ارشد و co-نویسنده جنی میلر.

مثلا گرگ شناخته شده به ترس از رشته ها از پرچم قرمز به نام fladry و با استفاده از fladry در اطراف مرتع ممکن است یک روش مقرون به صرفه برای نگه داشتن شکارچیان دور از گوسفند. اما با توجه به دیگر جنبه های محیط زیست مانند که در آن مراتع قرار دارد و یا که در آن گوسفند نگهداری می شوند در شب می تواند عملکرد حتی بهتر نتایج بسته به زمینه.

این استراتژیک ترکیبات بازدارنده را با موفقیت نگه داشته شکارچیان در خلیج در انواع مختلف از تنظیمات این مقاله اشاره می کند. نویسندگان برجسته سه مورد از مطالعات در سراسر جهان نشان از موفقیت است که می تواند رخ دهد هنگامی که محیط زیست پایه و هدفمند مداخلات و شکست است که می تواند رخ دهد هنگامی که آن را نادیده گرفته است.

این مطالعه در چارچوب فراهم می کند راهنمایی برای دام مدیران برای خود در نظر تکنیک های مدیریت به عنوان یک جزء از دام محیط زیست. “دام باید در برخی از حس های تربیت شده اند به یک هدف آسان برای گوشتخواران,” ویلکینسون گفت. “انسان باید برای از نو خلق کردن دفاع است که ما تربیت به دور است.”

گام بعدی برای محققان است استفاده از این چارچوب به ارائه دام مدیران با بتن ابزار برای کاهش تعارض به عنوان بخشی از یک بزرگتر مشترک تحقیق و توسعه تلاش مستقر در Brashares گروه در UC برکلی.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه کالیفرنیا – برکلی. Original نوشته شده توسط Kara Manke. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im