بوی تنظیم و ذخیره چربی و بدون مؤثر بر رفتار غذا خوردن

دکتر عایشه سنا Mutlu یک همکار فوق دکترا در بیلور را هافینگتون مرکز در پیری, حال سوال جذاب. ممکن است به تغییر چربی بدن سازی بدون تغییر عادات غذا خوردن?

کار با آزمایشگاه کرم C. elegansموتلو و همکاران او انجام شده گسترده صفحه نمایش برای بررسی اینکه آیا سلول های عصبی می تواند به طور فعال ارسال سیگنال های که بدون تاثیر عادات تغذیه می تواند تغییر متابولیسم چربی.

“زمانی که ما ارتباط با حس بویایی ما بسیار شگفت زده شد. ما انتظار می رود یک لینک با طعم و مزه و یا مربوط به غذا خوردن گفت:” Mutlu, که با این نسخهها کار در آزمایشگاه دکتر Meng Wang, استاد مولکولی و ژنتیک انسانی یک عضو از هافینگتون مرکز در پیری و Howard Hughes Medical Institute محقق در بیلور.

چگونه عطر تاثیر می گذارد چربی های ذخیره سازی

ارتباط بین حس بویایی و سوخت و ساز چربی است که جدید نیست اما زمینه ساز هنوز روشن نیست. بویایی درک پیچیده است و بسیار قابل تنظیم, توضیح, Mutlu.

“هستند بسیاری از اشیاء در محیط زیست است که می تواند شناسایی خاص سلول های عصبی بویایی را از طریق گیرنده های خاص. سلول های عصبی بویایی رله اطلاعات به interneurons که تفسیر اطلاعات به فرماندهی دیگر سلول های عصبی و بافت های محیطی,” Mutlu گفت.

بویایی درک در C. elegans است که ساده تر از بزرگتر موجودات زنده مانند انسان کمک می کند که محققان مانند Mutlu و همکارانش به مطالعه و بررسی چگونگی بویایی تنظیم فرآیندهای بدن. آزمایشگاه worm دارای سه جفت از سلول های عصبی بویایی که تشخیص انواع هوابرد بوی. “برخی از بو انتخابی فعال یا مهار یک بویایی نورون در حالی که دیگران می تواند باعث تحریک یک گروه از سلول های عصبی” Mutlu گفت.

محققان چندین آزمایش بو در C. elegans و کشف کرد که تنها بوی خاصی به صورت پویا تنظیم چربی بسیج با تعامل با خاص سلول های عصبی بویایی را از طریق گیرنده های خاص. با استفاده از یک روش آزمایشگاهی به نام optogenetics است که با استفاده از نور برای فعال کردن و یا مهار این سلول های عصبی محققان قادر به ترویج از دست دادن یا به دست آوردن چربی سازی بود. آنها همچنین مشخص شد که سلول های عصبی عمل می کنند از طریق انتخابی مدار عصبی و غدد مسیر به طور مستقیم در تنظیم سوخت و ساز چربی.

“یافته های ما را یک چشم انداز جدید در مورد چگونه متابولیسم چربی تنظیم شده است و ممکن است کمک به درک کنند که چرا برخی از مردم ممکن است مقاوم تر به مشکلات متابولیکی در حالی که دیگران بیشتر در معرض خطر گفت:” وانگ.

علاوه بر این یافته ها مربوط به مشاهدات است که ساخته شده اند بین بویایی, سوخت و ساز چربی و بیماری های عصبی.

“برای مثال ما می دانیم که بیماران مبتلا به بیماری آلزایمر تمایل دارند که مشکلات متابولیکی موتلو گفت. “همچنین مطالعه ما نشان می دهد ارتباط بین بوی هر فرد می تواند درک خود و يا استعداد ابتلا به چاقی است.”

“اگر چه تحقیقات بیشتری مورد نیاز است آن است که بوی خاصی ممکن است باعث تغییر در سوخت و ساز چربی و در نتیجه کاهش وزن” وانگ گفت. “ما ممکن است به تماشای نه تنها آنچه می خوریم اما آنچه ما بوی.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط کالج پزشکی بیلور. Original نوشته شده توسط آنا ماریا رودریگز Ph. D.. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de