جدید پروسکایت-بر اساس آشکارسازهای می تواند حس اشعه X بیش از یک گسترده انرژی محدوده.

گرفتن X-ray در دندانپزشک و یا پزشک در بهترین حالت یک کمی ناخوشایند و در بدترین حالت یک کمی خطرناک به عنوان قرار گرفتن در معرض تابش داده شده است به افزایش خطر ابتلا به سرطان است. اما محققان ممکن است کشف یک راه جدید برای تولید دقیق X-ray تصاویر با یک مقدار پایین تر از قرار گرفتن در معرض لطف هیجان انگیز مجموعه ای از مواد است که در تولید بسیاری از علاقه.

دانشمندان در ایالات متحده آمریکا وزارت انرژی (DOE) آزمایشگاه ملی آرگون ای و ملی لوس آلاموس و آزمایشگاه را شناسایی کرده اند یک کلاس جدید از X-ray آشکارسازهای مبتنی بر لایه perovskites یک نیمه رسانایی مواد نیز استفاده می شود در برخی از انواع دیگر از برنامه های کاربردی مانند سلولهای خورشیدی و دیودهای نور. این آشکارساز با مواد جدید است که 100 برابر حساس تر از معمولی silicon-based X-ray آشکارسازهای.

“این مواد جدید برای تشخیص اشعه X به زودی می تواند به پیدا کردن راه خود را به انواع مختلف روزمره محیط از مطب دکتر به فرودگاه امنیت خطوط به آزمایشگاه های تحقیقاتی گفت:” آرگون X-ray فیزیکدان یوسف Strzalka که کمک کرد تا مشخص پروسکایت مواد در Argonne پیشرفته فوتون منبع (APS) و سازمان حفاظت محیط زیست از علوم کاربر تسهیلات.

این پروسکایت مواد کار می کنند چرا که آنها سپرده به عنوان یک اسپری در فیلم نازک تولید از روش های است که کمک می کند تا به منظور کاهش هزینه در مقایسه با نیاز به رشد زیادی سیلیکون تک کریستال.

جدید پروسکایت آشکارسازهای همچنین می توانید تشخیص اشعه X بیش از یک گسترده گستره انرژی به خصوص در حوزه انرژی بالاتر. دلیل این است که پروسکایت حاوی عناصر سنگین مانند سرب و ید که تمایل به جذب این اشعه بیشتر به آسانی از سیلیکون است. این پتانسیل وجود دارد حتی برای پروسکایت تکنولوژی مورد استفاده قرار گیرد به عنوان یک gamma-ray آشکارساز ارائه فیلم های ساخته شده کمی ضخیم تر و یک ولتاژ خارجی اعمال می شود.

“از پروسکایت مواد در قلب ما آشکارساز نمونه می توان با راه حل کم هزینه فرایند ساخت تکنیک” گفت: Hsinhan (دیو) Tsai یک اوپنهایمر همکار فوق دکترا در آزمایشگاه ملی لوس آلاموس. “در نتیجه مقرون به صرفه بسیار حساس و طراحی آشکارساز که اساسا می تواند بهبود های موجود در X-ray, آشکارسازهای و به طور بالقوه منجر به یک میزبان از برنامه های پیش بینی نشده.”

توسعه و تجزیه و تحلیل از پروسکایت مواد یک همکاری نزدیک بین آرگون APS (بخش 8-ID-E) و لس آلاموس تیم سرب توسط دستگاه فیزیکدان Wanyi Nie. مواد و نازک ایجاد شده بود در لوس آلاموس آورده و به آرگون به انجام چرای بروز wide-angle X-ray scattering می دهد که اطلاعات در مورد crystallinity از فیلم نازک. با توجه به Strzalka روش نشان می دهد که چگونه کریستال گرا در فیلم نازک که مربوط به عملکرد آشکارساز.

Strzalka و Nie نیز علاقه مند در چگونه هزینه حمل و نقل و خواص این فیلم مربوط به ساختار بلوری و متوسط. با استفاده از یک مرحله خاص است که اجازه محققان به تغییر درجه حرارت نمونه و ایجاد تماس الکتریکی در طول اندازه گیری آنها قادر به درک نسل فعلی و فرآیندهای حمل و نقل ايجاد شده در نمونه ها توسط X-ray قرار گرفتن در معرض.

“ابزار ما در beamline فراهم می کند یک پلت فرم چند منظوره برای انواع مختلف در محل اندازه گیری از جمله نگه داشتن نمونه در یک محیط خلاء در حالی که حفظ درجه حرارت آن و همچنین انجام هزینه حمل و نقل اندازه گیری” Strzalka گفت.

با توجه به Strzalka, perovskites ممکن است در ادامه به ارائه مهم پیشرفت. “از پروسکایت منطقه واقعا گرم است در حال حاضر کاربران می آیند به ما می گویند:” آیا ما می توانیم انجام این کار و می کنیم که, و آن را واقعا هل دادن ما را به توسعه توانایی های ما,” او گفت:.

این پژوهش از بودجه توسط آزمایشگاه ملی لوس آلاموس آزمایشگاه به کارگردانی و تحقیق و توسعه (LDRD) بودجه و سازمان حفاظت محیط زیست را از علم است.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط سازمان حفاظت محیط زیست/Argonne National Laboratory. Original نوشته شده توسط Jared Sagoff. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de