یک تیم پژوهشی دانشگاه دوک نشان داده است یک منطقه کوچک از مغز در موش ها است که می تواند عمیقا کنترل حیوانات حس درد است.

تا حدودی غیر منتظره این مغز مرکز نوبت درد خاموش نکنید. آن هم در منطقهای که در آن تعداد کمی از مردم که فکر می کردم به دنبال یک ضد درد مرکز آمیگدال است که اغلب در نظر گرفته به خانه از احساسات منفی و پاسخ مانند پاسخ مبارزه یا پرواز و اضطراب به طور کلی.

“مردم این باور وجود دارد یک محل مرکزی برای تسکین درد به همین دلیل دارونما کار گفت:” نویسنده ارشد فن وانگ موریس N. گسترده استاد برجسته حوزه بیولوژی اعصاب در دانشکده پزشکی. “سوال این است که در آن در مغز است که مرکز است که می تواند خاموش کردن درد است.”

“بسیاری از مطالعات قبلی متمرکز که در آن مناطق در حال, در, درد,” وانگ گفت. “اما وجود دارد بسیاری از مناطق پردازش درد شما می خواهم که به نوبه خود همه آنها را برای جلوگیری از درد. در حالی که این یک مرکز می توانید خاموش کردن درد خود به خود.”

این کار را دنبال کنید تا به پژوهش های پیشین در وانگ آزمایشگاه به دنبال در سلول های عصبی است که فعال هستند به جای سرکوب توسط ژنرال بی حس کننده. در یک 2019 مطالعه آنها دریافتند که بیهوشی عمومی ترویج خواب موج آرام با فعال کردن supraoptic هسته مغز است. اما خواب و درد از هم جدا هستند یک نشانه مهم است که منجر به این یافته جدید که به نظر می رسد آنلاین 18 مه در طبیعت علوم اعصاب.

محققان دریافتند که بیهوشی عمومی نیز فعال خاص زیر مجموعه ای از نورون های مهاری در هسته مرکزی آميگدال که آنها را به نام CeAga نورون (CeA مخفف مرکزی آمیگدال; ga نشان می دهد فعال سازی توسط بیهوشی عمومی). موش های نسبتا بزرگتر مرکزی آمیگدال از انسان اما وانگ گفت که او تا به حال هیچ دلیلی برای فکر می کنم ما باید سیستم های مختلف برای کنترل درد است.

با استفاده از فن آوری است که وانگ آزمایشگاه پیشگام پیگیری مسیرهای فعال سلول های عصبی در موش های این تیم در بر داشت CeAga متصل شد به بسیاری از مناطق مختلف از مغز “که جای تعجب بود” وانگ گفت.

با دادن موش از یک درد خفیف محرک محققان می تواند نقشه تمام درد-فعال مناطق مغز. آنها کشف کردند که حداقل 16 مراکز مغز شناخته شده برای پردازش حسی و یا جنبه های عاطفی درد دریافت می کردند مهاری ورودی از CeAga.

“درد پیچیده مغز پاسخ” وانگ گفت. “این شامل حسی تبعیض احساسات و اتونوم (غیر ارادی سیستم عصبی) پاسخ. درمان درد با تقلیل همه از این فرآیندهای مغز در بسیاری از مناطق بسیار دشوار برای رسیدن به. اما فعال کردن یک کلید گره که به طور طبیعی می فرستد سیگنال های مهاری به این درد پردازش مناطق خواهد بود قوی تر.”

با استفاده از یک تکنولوژی به نام optogenetics که با استفاده از نور برای فعال کردن یک جمعیت کوچک از سلول ها در مغز محققان دریافتند آنها می تواند خاموش کردن خود مراقبت رفتارهای یک ماوس نمایشگاه زمانی که این احساس ناراحت کننده با فعال کردن CeAga سلول های عصبی. پنجه زدن و یا چهره پاک کردن رفتارهای بودند “به طور کامل لغو” لحظه ای نور روشن برای فعال کردن ضد درد ،

“خیلی شدید” وانگ گفت. “آنها فقط بلافاصله متوقف و مالش.”

زمانی که دانشمندان مرطوب فعالیت این CeAga سلول های عصبی موش ها پاسخ داد که اگر موقت توهین تبدیل شده بود شدید و یا دردناک دوباره. آنها همچنین دریافتند که دوز کم کتامین داروی بیهوشی مواد مخدر است که اجازه می دهد تا احساس اما بلوک های درد فعال CeAga مرکز و نمی خواهد بدون آن کار می کنند.

در حال حاضر محققان در حال رفتن به دنبال مواد مخدر است که می تواند فعال تنها این سلول ها به سرکوب درد به عنوان پتانسیل آینده قاتلان درد وانگ گفت.

“چیز دیگری که ما در حال تلاش برای انجام شده است به (transcriptome) دنباله جهنم از این سلول,” او گفت:. محققان امیدوارند به پیدا کردن ژن نادر و یا منحصر به فرد در سطح سلول های گیرنده در این میان سلول های تخصصی که قادر می سازد بسیار خاص مواد مخدر برای فعال کردن این سلول های عصبی و تسکین درد.

این پژوهش با حمایت موسسه ملی بهداشت (DP1MH103908, R01 DE029342, R01 NS109947, R01 DE027454) در هلند-لحظه محقق جایزه W. M. کک بنیاد و predoctoral کمک هزینه تحصیلی از بنیاد ملی علوم.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه دوک. Original نوشته شده توسط کارل Leif بیتس. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de