دانشمندان در دانشگاه نیومکزیکو پیدا کرده اند که زمین و ماه را متمایز اکسیژن ترکیب و یکسان نیست در اکسیژن همانطور که قبلا فکر می کردم بر اساس یک مطالعه جدید منتشر شده امروز در طبیعت علوم.

مقاله با عنوان مجزا ایزوتوپ اکسیژن ترکیب زمین و ماه مارس به چالش درک کنونی از شکل گیری ماه.

تحقیقات قبلی منجر به دانشمندان برای توسعه غول پیکر تاثیر فرضیه نشان می دهد ماه تشکیل شده بود از زیر آوار یک غول برخورد بین های اولیه-زمین و نیا-سیاره به نام Theia. زمین و ماه در حال گابرو مشابه است. نمونه بازگشته از ماه از ماموریت آپولو نشان داد نزدیک به یکسان در ترکیب ایزوتوپ اکسیژن.

اگر چه غول پیکر تاثیر فرضیه می توانید به سادگی توضیح بسیاری از ژئوشيميايی شباهت بین زمین و ماه, شدید, شباهت ایزوتوپ اکسیژن شده است دشوار است به منطقی با این سناریو: هر دو بدن بودند compositionally یکسان در ایزوتوپ اکسیژن برای شروع با است که بعید است و یا ایزوتوپ اکسیژن خود را به طور کامل در پس از اثر است که دشوار است به مدل در شبیه سازی.

“یافته های ما نشان می دهد که عمیق قمری گوشته ممکن است تجربه کرده اند حداقل اختلاط است و اکثر نماینده impactor تئا” گفت: Erick Cano. “داده ها حاکی مجزا ایزوتوپ اکسیژن ترکیب تئا و زمین بودند و نه به طور کامل همگن توسط ماه-تشکیل تاثیر فراهم می کند و شواهد کمی که Theia می تواند با تشکیل دورتر از خورشید نسبت به زمین است.”

به خود می رسند یافته های کانو یک دانشمند محقق و همراه با همکاران ژاک تیز و چارلز شیرر از UNM بخش زمین و علوم سیاره ای انجام شده با دقت بالا اندازه گیری اکسیژن ترکیب ایزوتوپی در طیف وسیعی از نمونه قمری در UNM مرکز ایزوتوپ های پایدار (CSI). نمونه ها شامل طشک, highland anorthosites, norites و آتشفشانی شیشه یک محصول از uncrystallized به سرعت سرد می شود ماگما.

آنها دریافتند که ایزوتوپی اکسیژن ترکیب متنوع بسته به نوع سنگ مورد آزمایش قرار. این ممکن است به دلیل درجه اختلاط مذاب و اتمسفر بخار زیر تاثیر. ایزوتوپ اکسیژن از نمونه های گرفته شده از اعماق قمری گوشته شد متفاوت ترین به ایزوتوپ اکسیژن از زمین

“این داده ها نشان می دهد که عمیق قمری گوشته ممکن است تجربه کرده اند حداقل اختلاط است و اکثر نماینده impactor تئا گفت:” تیز. “بر اساس نتایج حاصل از آنالیز ایزوتوپی تئا را یک منبع دورتر از خورشید نسبت به زمین و نشان می دهد که Theia مجزا ایزوتوپ اکسیژن ترکیب نمی شد به طور کامل از دست رفته از طریق همگن در طول لوله تاثیر است.”

پژوهش مهم است زیرا آن را حذف نیاز به غول-تاثیر مدل که شامل کامل ایزوتوپ اکسیژن همگن بین زمین و ماه را فراهم می کند و پایه و اساس برای آینده مدلسازی تاثیر و قمری سازند.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه New Mexico. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de