دانشمندان پیدا کردن راه های جدید برای جلوگیری از پوست زخم

یک مطالعه جدید در سوختگی & ترومامنتشر شده توسط انتشارات دانشگاه آکسفورد نشان می دهد امیدوار کننده استراتژی های جدید برای جلوگیری از پوست زخم پس از آسیب.

در حالی که زخم های شایع هستند که زخم التیام هیپرتروفیک زخم یک بیماری پوستی با مشخصه سپرده از مقادیر بیش از حد کلاژن. این نتایج در یک ضخیم و اغلب مطرح اسکار. زمینه ساز و اسکار هیپرتروفیک توسعه ضعیف هستند درک ، این سوختگی & تروما مقاله بررسی استراتژی های برای درمان اسکارهای هیپرتروفیک است.

پوست زخم یک فرایند است که شامل سه مرحله: التهاب تکثیر و بازسازی. اسکار هیپرتروفیک شکل گیری می تواند رخ دهد به عنوان یک نتیجه از اختلال در این فرآیند است. فراوانی از جمله زخم محدوده از 40 درصد به 94 درصد پس از عمل جراحی و از 30% به 91% پس از سوختگی. در کشورهای فقیر بروز رای بیشتر منعکس کننده میزان بالایی از سوانح سوختگی است.

عوامل خطر اصلی برای اسکار هیپرتروفیک شکل گیری شامل جنسیت و سن و استعداد ژنتیکی زخم اندازه و عمق تشریحی سایت و تنش مکانیکی بر روی زخم. چنین زخم مانع عملکرد طبیعی و بدیهی است که نتایج جدی جسمی و روانی و زیبایی شناسی مشکلات برای بیماران.

آن است که به طور گسترده ای پذیرفته شده است که زمان برای بهبودی کامل زخم را مهم ترین عامل برای پیش بینی توسعه اسکارهای هیپرتروفیک است. تنها یک سوم از زخم های توسعه زخم بافت اگر شفا رخ داده بین 14 و 21 روز. برخی از 78% از سایت منجر به جدی زخم اگر زخم شفا پس از 21 روز.

تاسیس درمان برای جلوگیری از جدی پوست زخم عبارتند از: فشار درمانی است که در نظر گرفته شده است تكیه غیر تهاجمی برای درمان اسکارهای هیپرتروفیک زخم. آن است که به طور گسترده ای استفاده می شود در سراسر جهان و اثر آن تاسیس شده است. آن را به احتمال زیاد بیشتر موثر پیشنهاد کرد که آن را موثر تر است اگر فشار درمانی انجام شده است ظرف دو ماه پس از آسیب اولیه.

دیگر مداخلات شامل سیلیکون استروئیدها و لیزر درمانی. در حالی که اثربخشی سیلیکون درمان نشده است به طور کامل تعیین می شود, دولت موضعی استروئید برای سوختگی شده است به طور کلی استفاده می شود و گزارش می شود موثر است. وجود دارد سازگار است که شواهد اولیه لیزر مداخله برای پیشگیری مفید خواهد بود در هر دو سرعت اسکار و کاهش اثر درمانی پاسخ.

برداشتن (برش بافت) و تابش اغلب می تواند مورد استفاده قرار گیرد علاوه بر اولیه درمان. روشهای جراحی انجام متفاوت با نوع اسکار. محققان درگیر با این مقاله استدلال می کنند که ما نیاز به نتایج طولانی مدت به منظور تصمیم گیری در مورد استفاده از برداشتن و یا تابش به عنوان یک مداخله پزشکی.

این دارو سم بوتولینوم A (btxA) به طور گسترده ای برای مقاصد لوازم آرایشی و بهداشتی و همچنین در درمان سردرد و درد. همچنین اغلب مورد استفاده برای درمان اسکارهای هیپرتروفیک است. محققان درگیر در این مقاله تاکید می کند که در حالی که btxA به نظر می رسد به برخی از اثر مثبت بر زخم, پیشگیری از محققان هنوز هم تصمیم گرفت در غلظت بهينه دارو برای درمان زخم. آن را ممکن است در اندازه و یا شدت زخم. آنها نتیجه گیری دارو امیدوار کننده است و ارزش بررسی بیشتر است.

آینده مدیریت امکانات برای اسکار هیپرتروفیک درمانی شامل ضد رگزایی درمانی است که مانع از رشد رگ های خونی جدید را تزریق چربی و سلول های بنیادی. متعددی وجود دارد که تحقیقات تجربی در مورد تاثیر چنین روش های درمانی برای کاهش بافت غیر طبیعی شکل گیری است.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط Oxford University Press, USA. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر