دانشمندان با عجله به دفاع از ونزوئلا همکاران تهدید بیش از coronavirus مطالعه

نقاب پیاده شلوغ پیاده رو در نزدیکی یک ایستگاه اتوبوس در کاراکاس ونزوئلا در روز دوشنبه.

آریانا Cubillos/AP

علمs COVID-19 گزارش توسط مرکز پولیتزر.

علمی و گروه های حقوق بشر در ونزوئلا و خارج از کشور را با عجله به دفاع از ونزوئلا در آکادمی فیزیکی و ریاضی و علوم طبیعی (ACFIMAN) پس از یک سطح بالا رسمی دولت پیشنهاد حملات و یا دستگیری به مجازات آکادمی برای “باعث زنگ” در یک گزارش که پیشنهاد این کشور coronavirus بیماری همه گیر است که به مراتب بدتر از آمار رسمی نشان می دهد.

در unsigned 18-صفحه: گزارش منتشر شده در 8 مارس, دانشمندان, در ACFIMAN با استفاده از مدل های ریاضی برای برآورد فعلی و آینده حجم این بیماری همه گیر در کشور است. از 30 مارس تا 883 نفر در ونزوئلا شده بود مبتلا به SARS-CoV-2 ویروس است که باعث COVID-19 آنها به این نتیجه رسیدند—بالاتر از 135 گزارش تایید عفونت در آن زمان است. این گزارش همچنین گفت که دولت این اطمینان است که آن را به حال “مسطح منحنی” از نمایی افزایش عفونت در اشتباه بودند. بدون اضافی کنترل اقدامات ونزوئلا می توانید ببینید بین 1000 و 4000 موارد روزانه در طول همه گیر را انتظار اوج بین ماه های ژوئن و سپتامبر با توجه به مطالعه است.

این نتیجه گیری نمی نشینند و با Diosdado Cabello, معاون رئیس جمهور از حاکم حزب سوسیالیست و رئیس جمهور از ملی موسسان که انتخاب شد در سال 2017 به نوشتن جدید ونزوئلا اساسی است. در یک برنامه تلویزیونی در 13 مه Cabello—در نظر گرفته شده توسط برخی از دومین مرد قدرتمند ترین در ونزوئلا پس از رئیس جمهور نیکولاس مادورو—به نام نتایج “یک دعوت نامه برای دولت و سازمان های امنیتی به تماس” دانشمندان است. “آنها تصور است که دولت دروغ است,” او گفت:. Cabello پیشنهاد “tun tun” عملیات ها که به منظور اشاره به دستگیری و حملات توسط سازمان های امنیتی است که هدف منتقدان از دولت است.

در روزها و هفته های پس از, بسیاری از را محکوم کرد Cabello را تهدید. “واکنش گسترده شده است می گوید:” ACFIMAN جمهور غرب عراق تفيش Goldwasser یک مهندس شیمی در دانشگاه مرکزی ونزوئلا. در 15 مارس بیانیه شش دیگر ونزوئلا تحقیقات آکادمی—از جمله کسانی که اختصاص داده شده به دارو و سیاسی و علوم اجتماعی نام آنها را “غیر قابل قبول ارعاب” از ACFIMAN اعضای. حداقل 13 تن از دیگر ونزوئلا و سازمان های بین المللی را محکوم کرده اند Cabello اقدامات از جمله ونزوئلا انجمن پیشرفت علم و InterAmerican شبکه از آکادمی علوم. اینتر کمیسیون آمریکایی حقوق بشر با تاکید بر “نقش اساسی دانش علمی و پیشرفت در زمینه COVID-19 بیماری همه گیر.”

Líder ژوئن Guaidó که اعلام شده خود اقدام رئیس جمهور در سال 2019 به چالش کشیده Cabello را تهدید به عنوان به خوبی. “نور علم همیشه دشمن از تاریکی دیکتاتوری” Guaidó توییتی.

Cabello را تهدید آمد تنها چند هفته پس از سلامت و علم و فناوری وزارتخانه دستور داد دانشگاه ها و موسسات تحقیقاتی به دنبال تصویب اولین برای همه coronavirus مرتبط با پژوهش—تصمیم جامعه علمی به عنوان حمله به آزادی علمی. “تاسف انگیز است که پس از 2 دهه از محرومیت مالی مواد و منابع انسانی … [دولت] در حال حاضر در نظر دارد به محروم موسسات استقلال خود را برای تعیین آنچه به تحقیق” می خواند یک بیانیه مشترک منتشر شده 27 مارس توسط هفت دانشکده های ملی از جمله ACFIMAN.

Goldwasser می گوید پلیس یا سرویس های امنیتی عمل نیست در برابر ACFIMAN یا اعضای آن تا کنون. اما مراقبت های بهداشتی کارگران دستگیر شده اند برای صحبت کردن در مورد دولت لرزان از بیمارستان ها و برای انتقاد از دولت در پاسخ ضعیف به این بیماری همه گیر, یادداشت جثه اسپرزا یک ونزوئلا virologist در دانشگاه مریلند دانشکده پزشکی. او می گوید Cabello قصد داشت برای جلوگیری از دانشمندان از صحبت کردن با القای ترس در آنها است. “مردم از ترس اقدامات تلافی جویانه,” او می گوید.

فلج عمیق سیاسی و بحران اقتصادی ونزوئلا بیمار است-مجهز برای مقابله با این بیماری همه گیر کوروناویروس. سلامت خود و سیستم سقوط کرده است, مواد غذایی است که ترساندن و 7 میلیون نفر نیاز به کمک های بشر دوستانه در سال گذشته با توجه به دفتر سازمان ملل برای هماهنگی امور انسان دوستانه. در 8 مارس بیانیه ACFIMAN پیش بینی COVID-19 را “ویرانگر” تاثیر در ونزوئلا جمعیت. یک نظرسنجی در ماه مارس در میان 1014 پزشکان در این کشور یافت می شود که نیمی از آنها مشغول به کار در بیمارستان که فاقد کافی کنترل عفونت تجهیزات حفاظت شخصی و یا حتی آب و برق است. در مورد 260,000 ونزوئلا پناهنده در دیگر کشورهای آمریکای لاتین در حال انتظار برای بازگشت این سال پس از خود را از دست داد رسمی شغل به عنوان یک نتیجه از خاموش شدن ناگهانی با توجه به یک گزارش توسط کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان است.

یکی از امکانات تایید شده توسط دولت برای انجام ویروس تست با استفاده از واکنش زنجيرهای پليمراز با رافائل Rangel موسسه ملی بهداشت می تواند انجام دهد فقط 100 آزمون در روز—حد چند برای یک کشور 28.5 میلیون, با توجه به ACFIMAN گزارش که به نام برای تست به غیر متمرکز. اسپرزا می گوید دولت نمی خبره اضافی آزمایشگاه زیرا می خواهد آن را به انحصار اطلاعات در مورد این بیماری همه گیر. “ما می دانیم که آنها در حال دروغ گفتن به ما” اسپرزا می گوید.

Goldwasser می گوید Cabello کلمات را نه منصرف ACFIMAN که دانشمندان همچنان به تجزیه و تحلیل این کشور به بیماری همه گیر. “ما علاقه به توصیه شرکت و کمک به طوری که ما بیشتر دانش امکان پذیر است,” او می گوید.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im