دانشمندان به شدت محکوم’ شایعات و تئوریهای توطئه درباره منشاء شیوع کروناویروس

پست در رسانه های اجتماعی و حتی یک مقاله علمی پیشنهاد کرده اند که کروناویروس که باعث COVID-19—دیده می شود در اینجا در نارنجی در حال ظهور از یک سلول منشأ در یک آزمایشگاه ویروس شناسی در ووهان چین.

یک گروه از 27 برجسته بهداشت عمومی دانشمندان از خارج از چین است که هل دادن در برابر یک جریان ثابت از داستان و حتی یک مقاله علمی نشان می دهد که یک آزمایشگاه در ووهان چین ممکن است منشاء شیوع COVID-19. “سریع باز و شفاف به اشتراک گذاری داده ها در این شیوع در حال حاضر تهدید شایعات و اطلاعات غلط در اطراف ریشه های آن” دانشمندان از 9 کشور نوشتن در یک بیانیه منتشر شده آنلاین توسط لانست دیروز.

این نامه انتقاد خاصی اظهارات در مورد منشاء شیوع اما بسیاری از مطالب در رسانه های اجتماعی باید به طور خاص به ووهان موسسه ویروس شناسی برای بررسی شدید به دلیل آن است یک آزمایشگاه در بالاترین سطح امنیتی—ایمنی زیستی سطح 4—و آن محققان مطالعه coronaviruses از خفاش ها از جمله یکی است که نزدیک به SARS-CoV-2 ویروس است که باعث COVID-19. گمانه زنی شامل احتمال این که ویروس بود bioengineered در آزمایشگاه یا که یک آزمایشگاه کارگر آلوده شد در حالی که دست زدن به یک بت و سپس انتقال این بیماری به دیگران در خارج از آزمایشگاه. محققان از موسسه باید اصرار وجود دارد که هیچ ارتباط بین شیوع بیماری و آزمایشگاه خود را.

“ما ایستاده هم به شدت محکوم تئوری های توطئه نشان می دهد که COVID-19 ندارد یک منبع می گوید:” لانست بیانیه ای که میاد کار, چینی, بهداشت حرفه ای به عنوان “قابل توجه” و تشویق دیگران به ثبت نام به عنوان به خوبی.

یک سناتور تام پنبه (R-AR) اضافه سوخت به اظهارات بحث برانگیز در فاکس نیوز در اوایل این ماه زمانی که او اشاره کرد که در آزمایشگاه بود “چند کیلومتر دورتر” از غذاهای دریایی در بازار است که تا به حال یک خوشه برخی از موارد برای اولین بار شناسایی شده است. “ما لازم نیست که شواهدی وجود دارد که این بیماری سرچشمه وجود دارد اما از آنجا که چین دورویی و عدم صداقت از ابتدا ما نیاز به حداقل سوال بپرسید برای دیدن آنچه که شواهد می گوید” گفت: Coburn اشاره کرد که دولت چین در ابتدا تبدیل کردن دولت آمریکا را به ارسال دانشمندان به این کشور برای کمک به روشن شدن سوالات در مورد شیوع.

نویسندگان این لانست بیانیه توجه داشته باشید که دانشمندان از کشورهای مختلف است که باید مورد مطالعه قرار SARS-CoV-2 “به شدت نتیجه گیری کرد که این کروناویروس در سرچشمه حیات وحش” فقط مانند بسیاری از ویروس های دیگر است که به تازگی پدید آمده در انسان است. “تئوری های توطئه چیزی جز ایجاد ترس و شایعات و تعصب که خطر انداختن ما همکاری جهانی در مبارزه با این ویروس” در این بیانیه می گوید.

پیتر Daszak رئیس EcoHealth داد در شهر نیویورک و یک شرکت امضاء کننده این بیانیه همکاری محققان در ووهان موسسه که به مطالعه بت coronaviruses. “ما در میان رسانه های اجتماعی اطلاعات غلط سن و این شایعات و تئوریهای توطئه باید عواقب واقعی از جمله تهدید به خشونت است که رخ داده است به همکاران ما در چین” Daszak یک بیماری بوم شناس گفت: علمخودی. “ما یک انتخاب که آیا برای ایستادن و حمایت از همکاران که در حال حمله و تهدید روزانه توسط نظریه پردازان توطئه و یا فقط به نوبه خود چشم. من واقعا افتخار می کنم که مردم از 9 کشور قادر به سرعت در حال آمدن به دفاع از خود و نشان دادن همبستگی با مردم چه کسانی هستند, بعد از همه, خرید و فروش با شرایط اسفبار در شیوع.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر