دانشمندان با استفاده از نور برای سرعت بخشیدن به supercurrents دسترسی ممنوع, نور کوانتومی جهان

دانشمندان با استفاده از امواج نور برای سرعت بخشیدن به supercurrents و دسترسی منحصر به فرد خواص کوانتومی جهان از جمله ممنوع نور تولید گازهای گلخانه ای که یک روز می توان به سرعت بالا کوانتومی, کامپیوتر, ارتباطات و فن آوری های دیگر.

این دانشمندان دیده می شود چیزهایی که غیر منتظره در supercurrents — برق است که حرکت می کند از طریق مواد بدون مقاومت معمولا در سوپر هوای سرد-که شکستن تقارن و قرار است به منع متعارف قوانین فیزیک گفت: Jigang وانگ استاد فیزیک و نجوم در دانشگاه ایالتی آیووا یک دانشمند ارشد در دپارتمان انرژی آزمایشگاه ایمز و رهبر این پروژه است.

وانگ آزمایشگاه پیشگام استفاده از پالس نور در فرکانس تراهرتز – تریلیون پالس در هر ثانیه — برای سرعت بخشیدن به جفت الکترون شناخته شده به عنوان جفت کوپر در supercurrents. در این مورد محققان دنبال نور ساطع شده توسط شتاب الکترون جفت. چیزی که آنها پیدا شد “هارمونيک دوم نور تولید گازهای گلخانه ای” و یا نور در دو فرکانس ورودی نور استفاده می شود برای سرعت بخشیدن به الکترون.

که وانگ گفت: مشابه تغییر رنگ از طیف قرمز به آبی عمیق.

“این هارمونيک دوم تراهرتز تولید گازهای گلخانه ای قرار دارد ممنوع در ابررساناهای,” او گفت:. “این است که در برابر عقل متعارف.”

وانگ و همکاران خود را-از جمله Ilias Perakis استاد و صندلی فیزیک در دانشگاه آلاباما در بیرمنگام و چانگ-beom Eom, the Raymond R. Holton صندلی برای مهندسی و Theodore H. Geballe استاد در دانشگاه ویسکانسین-مدیسن — گزارش کشف خود را در یک مقاله پژوهشی فقط آنلاین منتشر شده توسط مجله علمی Physical Review Letters.

“The forbidden نور به ما می دهد دسترسی به یک عجیب و غریب, کلاس کوانتومی پدیده-که انرژی و ذرات در مقیاس کوچک از اتم ها-به نام ممنوع اندرسون شبه اسپین precessions,” Perakis گفت.

(این پدیده به نام بعد از اواخر Philip W. Anderson, co-برنده سال 1977 جایزه نوبل در رشته فیزیک که در انجام مطالعات نظری الکترون حرکات درون نظم مواد مانند شیشه ای که فاقد یک ساختار منظم.)

وانگ مطالعات اخیر ساخته شده اند ممکن است با یک ابزار به نام کوانتومی تراهرتز طیف سنجی است که می تواند تجسم و هدایت الکترون. آن را با استفاده از لیزری تراهرتز چشمک می زند به عنوان یک دکمه کنترل برای سرعت بخشیدن به supercurrents و دسترسی جدید و بالقوه مفید کوانتومی متحده مهم است. بنیاد ملی علوم حمایت کرده است توسعه این ابزار به عنوان به خوبی به عنوان زمان مطالعه ممنوع نور است.

دانشمندان می گویند دسترسی به این و دیگر پدیده های کوانتومی می تواند کمک به درایو نوآوری های عمده:

  • “درست مثل امروز گیگاهرتز ترانزیستور و 5G روترهای بی سیم جایگزین مگا هرتز لوله های خلاء و یا thermionic دریچه بیش از نیم قرن پیش دانشمندان در حال جستجو برای یک جهش رو به جلو در طراحی اصول و رمان دستگاه به منظور دستیابی به محاسبات کوانتومی و قابلیت های ارتباطی” گفت: Perakis با آلاباما در بیرمنگام. “پیدا کردن راه هایی برای کنترل دسترسی و دستکاری های ویژه فنی کوانتومی جهان و اتصال آنها را به دنیای واقعی مشکلات عمده علمی فشار این روز است. بنیاد ملی علوم شامل کوانتومی مطالعات در آن ’10 ایده های بزرگ برای آینده تحقیق و توسعه حیاتی برای ملت ما.”
  • وانگ گفت: “عزم و درک تقارن در ابررسانايى جدید مرزی در هر دو بنیادی کوانتومی ماده کشف و عملی اطلاعات کوانتومی علم است. هارمونيک دوم اساسی تقارن پروب. این مفید خواهد بود در توسعه آینده محاسبات کوانتومی و استراتژی های الکترونیک با سرعت بالا و مصرف انرژی پایین.”

قبل از آنها وجود دارد می توانید هر چند محققان نیاز به کار بیشتر کاوش کوانتومی جهان است. و سؤال دوم هارمونیک انتشار نور در ابررساناهای وانگ گفت: “نشان دهنده “اساسی کشف کوانتومی مهم است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه ایالتی آیووا. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>