سطح دریا متوسط دارای یک تاثیر بزرگ در مرجان outplant بقا

میانگین جهانی دمای سطح دریا افزایش یافته است در بی سابقه نرخ سه دهه گذشته با پیامدهای گسترده برای صخره های مرجانی است. امروز اکثر صخره های مرجانی در حال زنده ماندن در بالای آنها حرارتی محدود و افزایش تنها در یک درجه سانتیگراد به مدت طولانی تر از چند هفته می تواند منجر به مرجان سفید و مرگ است. با پیش بینی از اقیانوس گرم شدن می رود برای ادامه برای افزایش به میزان 1.5 درجه سانتیگراد در این قرن دانشمندان در یک مسابقه در برابر زمان برای پیدا کردن راه حل های جدید برای حفظ صخره های.

یک راه حل امیدوار کننده است “مرجان باغبانی” یا outplanting یک روش که در آن مرجان قطعات رشد در یک مهد کودک پیوند شده بر روی تخریب صخره های. موفق outplanting افزایش مرجان توده و کمک می کند تا برای بازگرداندن ریف تابع. هر سال هزاران نفر از مرجان ها outplanted با استفاده از این روش.

در حالی که موثر روش است که هر دو وقت گیر و گران قیمت; هزینه ریف ترمیم می تواند رسیدن به $400 ، 000 نفر در هر هکتار و موفقیت همیشه تضمین شده نیست. اگر حل و فصل تازه مرجان در معرض عوامل استرس زا مانند جلبک شیوع نامطلوب آب شیمی و/یا نوسانات درجه حرارت آنها می تواند به سرعت رو به زوال و مرگ است. با متوسط بودن یکی از اساسی ترین عوامل تعیین مرجان سلامت و بقا درک نقش خود را در outplanting بقا بسیار مهم است برای ترمیم موفقیت است.

در یک مطالعه منتشر شده امروز در محیطی نامه تحقیقاتمحققان از دانشگاه ایالتی آریزونا مرکز جهانی برای کشف و حفاظت علم (GDCS) نشان داده اند که مرجان outplant بقا است به احتمال زیاد به زیر 50% اگر سطح دریا دمای بیش از 30.5 درجه سانتیگراد و میزان زنده ماندن نیز می توان پیش بینی کرد با توجه به شرایط درجه حرارت در سال قبل به outplanting.

“صخره های مرجانی تجربه جهانی سالانه حداکثر سطح دریا دمای حدود 29.4 درجه سانتیگراد است. مطالعه ما نشان می دهد که افزایش دمای حداکثر یک سایت تجربیات یک درجه بالاتر کاهش احتمال مرجان outplant بقا به زیر 50 درصد است. ما برجسته کردن اهمیت توجه به درجه حرارت یک سایت قبلا تجربه برای بهینه سازی outplant نتایج” شانا گفت: مواد غذایی سرب, نویسنده و پژوهشگر فوق دکترا در GDCS.

اين پژوهش بر اساس یک تجزیه و تحلیل از صدها نفر از مرجان outplanting پروژه در سراسر جهان بین سالهای 1987 و 2018. تیم مورد ارزیابی قرار داده مرجان بقا نرخ outplant مکان و تاریخ همراه با سطح دریا متوسط داده های استخراج شده از ماهواره ها به منظور تعيين اثر دما بر outplant بقا. آنها نیز در نظر گرفته شود که آیا درجه حرارت از سال قبل مرجان outplanting نشان داد الگوهای مشابه. نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل خود را برای کمک به تعیین اگر یک ترمیم سایت مناسب است یا نه.

“اگر چه جدی برای ریف اياد و مدیران یافته های ما ارائه بحرانی قطب نما به عنوان به که در آن صخره های مرمت تلاش خود را می توانید بیشترین تاثیر را در آینده است. ریف ترمیم است فقط در حال حاضر تبدیل از یک کلبه صنعت به یک شرکت جهانی و این نیاز به اتفاق می افتد در کنسرت با تغییر جغرافیا جهانی اقیانوس متوسط” گفت: گرگ Asner, co-نویسنده این مطالعه و مدیر GDCS.

این مطالعه با پشتیبانی شده توسط John D. و کاترین T. MacArthur Foundation.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه ایالتی آریزونا. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر