رفتار بی تحرک به طور مستقل پیش بینی مرگ و میر سرطان

در این مطالعه برای اولین بار نگاه به هدف اقدامات از رفتار بی تحرک و مرگ و میر سرطان محققان دانشگاه تگزاس MD Anderson Cancer Center یافت که بیشتر عدم فعالیت بود به طور مستقل با افزايش خطر مرگ ناشی از سرطان است. ترین افراد کم تحرک به حال 82 درصد بیشتر در خطر سرطان و مرگ و میر در مقایسه با حداقل افراد کم تحرک. یک شتاب سنج استفاده شد و برای اندازه گیری فعالیت بدنی به جای تکیه بر شرکت کنندگان را به خود گزارش فعالیت های خود را در سطوح

“این اولین مطالعه ای است که قطعی را نشان می دهد ارتباط قوی بین در حال حرکت است و مرگ سرطان” گفت: سوزان Gilchrist, M. D., دانشیار بالینی پیشگیری از سرطان و نویسنده سرب از مطالعه امروز منتشر شده در JAMA انکولوژی. “یافته های ما نشان می دهد که مقدار زمانی که یک فرد صرف نشستن قبل از تشخیص سرطان است, پیش بینی زمان مرگ سرطان است.”

محققان همچنین دریافتند که جایگزین کردن 30 دقیقه از زمان کم تحرک با فعالیت بدنی همراه بود با 31 درصد کاهش خطر مرگ ناشی از سرطان برای شدت متوسط فعالیت هایی مانند دوچرخه سواری و 8% کاهش خطر مرگ ناشی از سرطان به صورت نور-شدت فعالیت هایی مانند راه رفتن.

“گفتگو با بیماران من همیشه با شروع چرا که آنها لازم نیست که زمان برای ورزش” گفت: Gilchrist که منجر MD Anderson را برنامه قلب سالم. “من به آنها بگویید به نظر ایستاده تا برای 5 دقیقه در هر ساعت در محل کار و یا گرفتن پله به جای آسانسور. این صدا ممکن است مانند بسیاری اما این مطالعه به ما می گوید حتی نور فعالیت بقای سرطان منافع است.”

طراحی مطالعه

این بررسی شامل یک گروه از شرکت کنندگان از سراسر کشور نماینده مورد مطالعه که استخدام بیش از 30000 آمریکا بزرگسالان بیش از سن 45 بین سال های 2003 و 2007 برای مطالعه طولانی مدت سلامت است.

برای اندازه گیری بیحرکت رفتار 8,002 توجه شرکت کنندگانی که یک تشخیص سرطان در مطالعه ثبت نام عینک یک شتاب سنج بر روی ران خود را در طول ساعات بیداری به مدت هفت روز متوالی. از داده های شتاب سنج جمع آوری شد و بین سال های 2009 و 2013. پس از یک معنی را دنبال کنید تا از 5 سال 268 شرکت کنندگان از سرطان درگذشت. طولانی مدت از رفتار بی تحرک بود به طور مستقل مرتبط با خطر بیشتر مرگ ناشی از سرطان.

این مطالعه همچنین نشان داد که درگیر شدن در یا نور یا متوسط تا شدید فعالیت فیزیکی ساخته شده تفاوت. محققان ارزیابی بیحرکت زمان نور-شدت فعالیت بدنی (LIPA) و متوسط تا شدید فعالیت بدنی (MVPA) در همان مدل و متوجه شد که LIPA و MVPA نه رفتار بی تحرک باقی مانده به طور قابل توجهی مرتبط با سرطان و مرگ و میر.

“از دیدگاه عملی این بدان معنی است که افرادی که جایگزین یا 10 تا 30 دقیقه از زمان کم تحرک یا LIPA یا MVPA کاهش خطر سرطان و مرگ و میر در رابطه با کوهورت” Gilchrist گفت.

این مطالعه به حال محدودیت های مختلف از جمله یک برنامه به طور بالقوه سالم شرکت کنندگان نمونه در مقایسه با کامل احترام کوهورت و کمبود سایت های خاص سرطان اطلاعات از جمله نوع تومور و درمان است.

“یافته های ما را تقویت میکند که این مهم به نشستن کمتر و حرکت بیشتر و که شامل 30 دقیقه از حرکت به زندگی روزانه خود را می تواند کمک به کاهش خطر مرگ ناشی از سرطان” Gilchrist گفت. “گام بعدی ما این است که به بررسی چگونگی اندازه گیری عینی رفتار بی تحرک اثرات خاص سایت بروز سرطان و اگر جنسيت و نژاد نقش داشته است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه تگزاس M. D. Anderson Cancer Center. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de