چگونه کوه فرم ؟ چه نیروهای مورد نیاز به حک کردن یک حوضه? چرا زمین لرزه و زلزله?

دانشمندان زمین دنبال این سوالات اساسی برای به دست آوردن درک بهتر از سیاره ما را در گذشته و حال فعالیت. اکتشافات خود را نیز به ما کمک کند برنامه ریزی برای آینده با آماده سازی ما برای زلزله تعیین که در آن به حفاری برای نفت و گاز ، در حال حاضر در گسترش نقشه تکتونیکی تنش اقدام در آمریکای شمالی محققان دانشگاه استنفورد در حال حاضر جامع ترین نظر و در عین حال از نیروهای در بازی در زیر سطح زمین.

یافته های منتشر شده در طبیعت ارتباطات در آوریل 23, باید مفاهیم برای درک و کاهش مشکلات مرتبط با لرزه خیزی القا شده-انسان-زمین لرزه ایجاد می شود — از غیر متعارف نفت و گاز به خصوص در اوکلاهما و تگزاس و مناطق دیگر را هدف قرار برای اکتشاف انرژی. اما آنها نیز مطرح کاملا جدید مجموعه ای از سوالات است که محققان امید را تحریک می کند طیف گسترده ای از مدل سازی مطالعات.

“درک این نیروها در پوسته زمین است اساسی علم” گفت: مطالعه همکاری نویسنده علامت Zoback های بنیامین M. صفحه استاد ژئوفیزیک در دانشگاه استنفورد مدرسه زمین, انرژی و محیط زیست علوم (دانشگاه استنفورد زمین). “در برخی موارد آن را فوری نرم افزار در دیگران ممکن است اعمال می شود در دهه های بعد به سوالات عملی که امروز وجود دارد.”

اولین قاره سنتز اطلاعات

تحقیقات جدید فراهم می کند برای اولین بار کمی سنتز اشتباه سراسر قاره و همچنین صدها اندازه گیری استرس فشاری جهت — جهت که از آن بیشترین فشار رخ می دهد در پوسته زمین است. نقشه تولید شد با تدوین جدید و قبلا منتشر شده اندازه گیری از گمانه و همچنین استنتاج در مورد انواع یا “سبک” از گسل بر اساس زلزله که رخ داده در گذشته است.

سه سبک های اشتباه شامل کششی یا عادی اشتباه در آن پوسته گسترش افقی; strike-slip اشتباه در آن زمین اسلاید گذشته خود در San Andreas fault; و معکوس و یا رانش اشتباه در آن زمین حرکت می کند بیش از خود. هر یک از علل بسیار متفاوت از یک خطر نقطه نظر.

“ما خطرات نقشه در حال حاضر در بسیاری از مکان های ما ندارد و شواهد مستقیم از چه نوع زلزله مکانیسم می تواند رخ دهد گفت:” جک بیکر استاد مهندسی عمران و محیط زیست بود که درگیر با مطالعه. “این هیجان انگیز است که ما روشن از این کور فرض از هر چیزی است که ممکن است به برخی از مکان خاص استنتاج در مورد چه نوع از زلزله ما ممکن است انتظار داشت.”

زوم کردن در

در علاوه بر این به ارائه یک قاره در سطح نظر از فرآیندهای حاکم بر آمریکای شمالی ورق داده ها — که شامل نزدیک به 2000 استرس جهت 300 که جدید هستند به این مطالعه — منطقه ای ارائه سرنخ در مورد رفتار زیرسطحی.

“اگر شما می دانید یک گرایش از هر گونه خطا و دولت از استرس در نزدیکی شما می دانید چگونه به احتمال زیاد آن را به شکست و این که آیا شما باید در مورد آن در هر دو به طور طبیعی باعث و صنعت باعث سناریوهای زلزله” گفت: نویسنده سرب ینس-اریک لوند Snee دکترا ’20 در حال حاضر یک همکار فوق دکترا با United States Geological Survey (USGS) در Lakewood, کلرادو. “ما دقیق چند مکان که در آن قبلا منتشر شده geodynamic مدل های توافق بسیار خوبی با داده های جدید و دیگران که در آن مدل های موافق نیست و در همه.”

در شرق ایالات متحده به عنوان مثال سبک اشتباه نشان داد با مطالعه این است که دقیقا برعکس آنچه انتظار می رود به عنوان سطح به آرامی “ریباند” پس از ذوب شدن یخ ورق پوشش داده شده است که بیشتر از کانادا و شمال ایالات متحده برخی از 20000 سال پیش با توجه به لوند Snee. این کشف که واکنش استرس بسیار کمتر از کسانی که در حال حاضر ذخیره شده در پوسته از تکتونیک صفحه ای پیشرفت خواهد کرد دانشمندان درک درستی از زلزله احتمالی در آن منطقه است.

در غرب ایالات متحده محققان شد شگفت زده برای دیدن تغییرات در استرس نوع و جهت گیری مسافت های کوتاه را با چرخش عمده رخ می دهد در طول تنها ده ها مایل — یک ویژگی است که مدل های فعلی از زمین دینامیک آشکار نیست.

“این فقط مقدار واضح تر در حال حاضر چگونه استرس می تواند به طور سیستماتیک متفاوت در مقیاس حوضه رسوبی در برخی از مناطق” Zoback گفت. “ما چیزهایی که ما هرگز قبل از دیده می شود که نیاز به زمین شناسی توضیح. این آموزش با ما چیزهای جدید در مورد چگونه زمین کار می کند.”

Zoback نیز یک عضو ارشد در دانشگاه استنفورد Precourt موسسه انرژی co-مدیر استنفورد مرکز ايجاد شده و باعث لرزه خیزی (SCITS) و مدیر استنفورد گاز ابتکار. بیکر نیز وابسته در دانشگاه استنفورد Precourt موسسه انرژی است.

این مطالعه با حمایت SCITS صنعتی وابسته به برنامه است که مطالعات علمی و عملیاتی مسائل مرتبط با باعث و ناشی از زلزله.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de