کارخانه سالن ترمینال فرودگاه بالا و افزایش ساختمان های اداری اغلب مجهز به خودکار “anticipatory” سیستم های گرمایشی. این کار از پیش تعریف شده با حالات ویژه محاسبه شده برای ساختمان و کمک به صرفه جویی صاحبان ساختمان مقدار زیادی از حرارت انرژی است. اما چنین فردی برنامه نویسی بیش از حد گران است برای فردی آپارتمان ها و خانه های خصوصی.

تابستان گذشته یک گروه از Empa محققان برای اولین بار ثابت شده است که آن را در واقع می تواند بسیار ساده تر از آن است که: هوشمند سرمایش و گرمایش کنترل لزوما باید برنامه ریزی سیستم می تواند فقط به عنوان به راحتی یادگیری برای کاهش هزینه های خود و بر اساس داده های گذشته و هفته و ماه. برنامه نویسی کارشناسان دیگر لازم است. با این ترفند هزینه-صرفه جویی در فن آوری و به زودی نیز در دسترس می باشد برای خانواده ها و تک آهنگ.

مهم آزمایش صورت گرفت در Empa تحقیقات ساختمان لانه. عمر واحد (“شهری معدن و بازیافت”) ارائه می دهد نخست شرایط را برای این آزمون بزرگ خوردن در آشپزخانه قاب در هر دو طرف توسط دو دانش آموز ، هر دو اطاق 18 متر مربع در هر. کل جلو پنجره به نظر می رسد شرق-جنوب شرقی به سمت آفتاب صبح. در عمر واحد های گرم و یا قبل از سرد آب جریان از طریق یک سقف فولاد ضد زنگ روکش و تضمین های مورد نظر در دمای اتاق. انرژی مورد استفاده برای گرمایش و سرمایش را می توان محاسبه شده برای هر اتاق با استفاده از مربوطه دریچه موقعیت.

باهوش خنک کننده — به لطف آب و هوا

پس رهبر پروژه فلیکس Bünning و همکارش بنیامین Huber نمی خواهید به صبر برای دوره های گرمایشی آنها شروع یک خنک کننده آزمایش در ماه ژوئن 2019. این هفته از 20 تا 26 ژوئن آغاز شد و با دو, رو به آفتاب, اما هنوز هم به جای خنک روز و پس از یک روز ابری در نهایت آفتاب سوخته بیش از دوباندورف و سوار دمای خارج فقط از 40 درجه است.

در دو اتاق خواب درجه حرارت نباید بیش از علامت از 25 درجه در طول روز و در شب در حد تنظیم شده است به 23 درجه است. معمولی شیر ترموستاتیکی ارائه خنک کننده در یک اتاق. در اتاق دیگر تجربی سیستم کنترل مجهز به هوش مصنوعی (AI) توسعه یافته توسط Bünning و Huber و تیم خود را در کار بود. هوش مصنوعی بوده است تغذیه با اطلاعات از ده ماه گذشته — و او آن را می دانستند فعلی پیش بینی آب و هوا از MeteoSwiss.

راحتی بیشتر با انرژی کمتر

نتیجه این شد شفاف: هوشمند سرمایش و گرمایش سیستم کنترل رعایت خیلی نزدیک تر از پیش تنظیم آسایش مشخصات — در حالی که با استفاده از حدود 25% کمتر انرژی است. این عمدتا به دلیل در صبح هنگامی که خورشید درخشان را از طریق ویندوز سیستم خنک کننده اتاق از قبل. معمولی ترموستات در دومین اتاق از سوی دیگر تنها می تواند واکنش نشان می دهند هنگامی که درجه حرارت رفت و از طریق سقف. بیش از حد در اواخر بیش از حد گیج کننده و با قدرت کامل است. در ماه نوامبر سال 2019 سرد ماه با خورشید تعداد زیادی از باران و سرد باد Bünning و Huber تکرار آزمایش است. در حال حاضر آن را همه چیز در مورد گرمایش از دو اتاق. در آن زمان این موضوع رفت و به مطبوعات بررسی شد و هنوز هم در حال پیشرفت است. اما Bünning متقاعد شده است که پیش بینی گرمایش سیستم کنترل نیز از نقاط جمع آوری در اینجا.

این Empa تیم در حال حاضر آماده مرحله بعدی است: “به منظور آزمایش سیستم در دنیای واقعی محیط زیست ما برنامه ریزی شده اند یک میدان آزمون در یک ساختمان با آپارتمان 60. ما را تجهیز چهار نفر از این آپارتمان ها با ما هوشمند سرمایشی و گرمایشی, کنترل سیستم است.” Bünning است که کنجکاو در مورد نتایج. “من فکر می کنم که جدید کنترل کننده های مبتنی بر یادگیری ماشین ارائه یک فرصت بزرگ است. با این روش ما می توانیم ساخت خوب و صرفه جویی در انرژی و مقاوم سازی راه حل های موجود برای سیستم های گرمایش با استفاده از نسبتا ساده معنی و داده های ثبت شده.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی