سوء رفتار جنسی حقوقی نبرد پرسش در مورد میکروب محقق کار

محقق جف صافی مورد مطالعه میکروبیوم از Hadza مردم تانزانیا.

© خلیج فارس, اخبار دبی

یک محقق مشهور برای کار خود را در microbiomes شکارچی متهم شده است توسط چندین زن تجاوز جنسی به, با توجه به U. s. دادگاه اسناد و مدارک. جف صافی ساکن Terlingua تگزاس تاسیس عمده منبع باز crowdfunded پروژه میکروبیوم و همکاری نویسنده مقالات متعدد در روده میکروب, از جمله یکی در علم. در تبلیغات ناشی از اتهامات دیگر پرسش پدید آمده در مورد صافی تحصیلات دانشگاهی و رفتار او در این زمینه است.

از تجاوز جنسی اتهامات به نور آمد به عنوان یک نتیجه از یک افترا کت و شلوار صافی در زمینه سپتامبر 2019. در ماه جولای سال 2019 کتی شوارتز که مشغول به کار در Terlingua توریستی تسلیم که صافی اجرا می شود, ثبت گزارش پلیس ادعا که او تجاوز جنسی ، شوارتز نیست اتهامات مطبوعاتی اما ادعا در اسناد دادگاه که او می خواست او را تجربه مستند شده است چرا که او می ترسید صافی می تواند یک خطر برای دیگران.

در پی طرح دعوی در دادگاه در برابر شوارتز سه نفر دیگر از زنان محلی ثبت گواهی حسن. یکی ادعا که لیچ کرده بود مورد ضرب و شتم او با قرار دادن دست خود را از بالا, کوتاه, “بدون هیچ گونه هشدار است.” دوم ادعا شده که او مورد تجاوز او در یک “حمله خشونت آمیز” که “هیچ رضایت.” یک سوم استشهاد ادعا که صافی تجاوز جنسی یک زن شد خشونت آمیز در طول یک استدلال و تهدید او با دادخواهی.

صافی و خود را وکیل Rae Leifeste گفت: علم است که همه این اتهامات بی اساس هستند و هماهنگ حمله با انگیزه حسادت و اختلافات بیش از پول است. در استشهاد و در یک ایمیل به علم, صافی می گوید هر گونه تماس جنسی رضایت طرفین بود و ادعا می کند که پس از اتهام حملات از شاکیان دوستانه بود نسبت به او در پیام های متنی و دیگر مواجه است.

در 6 فوریه, قاضی استفان Ables به نفع حکومت شوارتز حرکت به اخراج افترا طرح دعوی در دادگاه بر اساس “ضد SLAPP” (استراتژیک دعاوی علیه مشارکت عمومی) قوانین است که از آزادی بیان است. Leifeste در حال آماده سازی یک تجدید نظر شود.

صافی همکاری با محققان در کالج کینگ لندن (کلرور پتاسيم) دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو (UCSD) و دانشگاه استنفورد در میان دیگران به مطالعه باکتری که در روده و پوست است. او شناخته شده است برای جمع آوری میکروبیوم نمونه های از شکارچی به بررسی این ایده است که خود را microbiomes سالم هستند نسبت به کسانی که از مردم در جوامع صنعتی.

در سال 2014 صافی به خود مدفوع پیوند از یک عضو Hadza گروه تانزانیا یک رویداد به طور گسترده ای پوشش داده شده توسط رسانه ها و صورتحساب به عنوان تلاش برای افزایش سلامت خود را. چند ماه قبل از آن او برفلد در علم.

حساب های رسانه های توصیف کرده اند صافی به عنوان یک انسان شناس اما او گفت: علم در هفته گذشته که او را ندارد (Ph. D.) در مقالات مختلف او لیست وابستگی با دانشگاه لستر و دانشکده بهداشت لندن و پزشکی گرمسیری است. کلرور پتاسيم مقامات می گویند او یک بازدید و محقق وجود دارد از ماه آگوست سال 2016 تا جولای 2018 است اما دیگر مرتبط با دانشگاه. صافی می گوید که او در حال حاضر به دنبال یک دانشجوی دکتری در دانشگاه نیویورک که مقامات وجود دارد را تایید کرد. صافی جواب نداد نمایش داده شد از علم در مورد اینکه آیا او دارای مدرک کارشناسی.

برخی از محققان که کار کرده اند با صافی فاصله خود را از او را در نظرات به علم. در سال 2012 UCSD میکروبیوم محققان جک گیلبرت و راب نایت تاسیس آمریکا روده پروژه با صافی. این پروژه دعوت اعضای عمومی به ارائه یک پوست سواب یا نمونه مدفوع یا بزاق و پرداخت 99 دلار به میکروب فهرست. گیلبرت می گوید: او هرگز ملاقات صافی در فرد ، “این پروژه در حال حاضر به طور کامل خارج از فعالیت های خود را و در حال اجرا توسط Microsetta ابتکار در UCSD با راب نایت” گیلبرت گفت: علم. نایت می گوید او دیگر همکاری با صافی و پروژه وب سایت دیگر اشاره او.

یکی دیگر از پروژه حذف صافی نام از وب سایت خود را هفته گذشته پس از آن رهبران آموخته از طرح دعوی در دادگاه. تا فوریه 5, وب سایت Microbiota خرک یک پروژه بین المللی برای جمع آوری میکروبیوم انسان نمونه و گفت: صافی خواهد “کار را به امن نمونه” از جمعیت های از راه دور در تانزانیا و نامیبیا. ماریا گلوریا Dominguez-Bello یک میکروبیوم محقق در دانشگاه راتگرز و یک هماهنگ کننده پروژه گفت: علم او شگفت زده شد اتهامات و به نام اخبار “بسیار نگران کننده و غم انگیز است.”

او نه اما شک با کیفیت از نمونه ها و داده ها است که صافی جمع آوری شده است. او اشاره می کند آنها ذخیره شده در آزمایشگاه از شوالیه و میکروبیوم محقق جاستین Sonnenburg در دانشگاه استنفورد هر دو از آنها همكاري مقالات با صافی. Sonnenburg که مربوط به نویسنده در سه مقاله با صافی, از جمله یکی در علومگفت: او هرگز ملاقات صافی در فرد و دریافت نمونه ها از طریق Dominguez-Bello; او کاهش یافته است هر گونه نظر بیشتر.

این علم مقاله گزارش فصلی تنوع در Hadza روده میکروب ها بر اساس نمونه های صافی جمع آوری شده است. “آن را شسته و رفته و آن را منظم و ابرداده همه بررسی: مدفوع بود مدفوع و پوست نمونهها از پوست است. و هنگامی که شما تجزیه و تحلیل نمونه های آنها خوشه ای توسط نجومی می گوید:” Dominguez-Bello, همکاری نویسنده است. این مقاله نتیجه می گیرد که فلور روده متفاوت است به دلیل فصلی تغییرات در رژیم غذایی.

برخی از انسان شناسان که به طور گسترده با Hadza در حال شک و تردید از کاغذ. الهام Crittenden یک انسان شناس در دانشگاه نوادا لاس وگاس می گوید: علم مقاله کلی در مورد غذاهای فصلی هستند “مغایر با نزدیک به 60 سال از داده ها در Hadza رژیم غذایی است.” در یک نقد ارسال شده در bioRxiv در سال 2018 او و همکارانش گزارش شده است که آنها نمی تواند تکرار این مقاله نتایج حاصل از نویسندگان منبع باز داده است.

Dominguez-Bello می گوید: “این بحث [رژيم] می تواند همه اشتباه اما نیست که باطل کاغذ. … [از آن] است این ادعا وجود دارد تغییرات فصلی که همه.”

Crittenden محققان می گوید که کار با گروه های آسیب پذیر مانند Hadza نیاز “آموزش در قوم نگاری جمع آوری داده ها و ایده آل اخلاق زیستی.” به عنوان بخشی از مورد شوارتز وکلا ارائه استشهاد توسط یک Terlingua مرد که به همراه صافی به تانزانیا در سال 2014. در آن او می گوید که صافی دودی ماری جوانا با افراد مورد مطالعه در ازای دسترسی به نمونه. در دادگاه براده صافی وکلا اعتراض به استشهاد کرد و گفت: این اطلاعات آن را شامل است و نه مربوط به افترا مورد. صافی خود نوشت انسان به مواد غذایی پروژه وبلاگ که “Hadza بزرگ گلدان افراد سیگاری (آنها تجارت عسل و گوشت برای علف های هرز با محلی Datoga).”

تانزانیا موسسه ملی تحقیقات پزشکی اخلاق هیئت مدیره تایید کرد که آن را بررسی صافی طرح پژوهشی در سال 2011 یا 2012, اما نمی توان گفت که آیا او در حال حاضر مجوز کار در کشور است. عضو Hadza که آشنا با لیچ اما نخواست نامش فاش شود گفت علم که صافی “به نظر می رسد کار به محبوب در ایالات متحده, اما من مردم واقعا نمی دانند که آنچه در آن است.”

Daudi پترسون از بنیانگذاران Dorobo سافاری در تانزانیا که با این نسخهها کار با Hadza و کمک به تسهیل صافی تحقیقات می گوید لیچ نشده نمونه های جمع آوری شده از Hadza برای بیش از یک سال در بخشی از آنجا که او در حال انتظار برای مجوز. پترسون می گوید صافی روابط با Hadza هستند “بسیار خوب” و صافی بازدید دو بار در سال گذشته برای ارتباط با آنها. “حتی امروز نام او می آید تا” پترسون می گوید. “او از روی علاقه با نام مستعار Hadza کلمه گه است.”

اپیدمیولوژی Tim Spector از کلرور پتاسيم رفت با صافی به تانزانیا در سال 2017, می گوید: او را دیدم هیچ مسائل اخلاقی با صافی کار می کنند. “من فکر نمی کنم او از انجام هر کاری دیگران نیست انجام می دهند.”

صافی تا به حال رنگارنگ حرفه ای. به عنوان بخشی از مورد شوارتز وکلا به استناد یک سال 2003 مدنی مورد در تگزاس که در آن صافی داشت نقض قوانین علیه فریبنده شیوه های تجارت. تگزاس دادستان کل گفته است که صافی فروخته شده بود اشتراک به مجلات که متوقف شده بود و نشر و پذیرفته شده بیش از $100,000 در پرداخت برای یک تور در مصر بود که به ویژگی های این بازیگر Omar Sharif, اما هرگز سازمان یافته است. صافی موفق به مسابقه ادعا و دادگاه آنها را پذیرفته و ثابت شده است. Leifeste یادداشت صافی اقرار نکرده تخلف در این مورد می گوید آن است که مربوط به طرح دعوی در دادگاه. صافی همچنین co-راه اندازی یک پیتزا زنجیره ای و کمک کرد سوار جستجو برای آملیا ارهارت هواپیما با استفاده از یک روبات زیردریایی.

صافی می گوید او قصد دارد برای انجام پایان نامه دکترای خود را در Hadza. در سال 2018 به او گفت: پادکست او می خواست به مطالعه میکروبیوم از Hadza کودکان از تولد از جمله جمع آوری شیر نمونه از مادران است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر