Macrocycles مولکول ساخته شده از حلقه های زیادی از اتم است. با وجود اینکه نسبتا بزرگ و انعطاف پذیر مولکول همیشه نمی ماند “فلاپی” — آنها در واقع می تواند قفل خود را به اشکال خاص و هندسه.

در تولید و کنترل سه بعدی اشکال از macrocycles حیاتی است. این کمک می کند تا تصمیم بگیرید که برای مثال آیا این عطر یک عطر منحصر به فرد است و یا اینکه آیا یک دارو تجویز خواهد شد کار بر روی یک بیماری خاص.

اما به صورت مصنوعی داروخانه ها, کسانی که به مطالعه ساخت مولکول های کنترل توپولوژی حلقه های زیادی بوده است نه یک فرآیند ساده — تا به حال که به لطف تحقیقات انجام شده در دانشگاه مونترال.

در یک مطالعه منتشر شده امروز در علمیک تیم به رهبری توسط استاد شیمی شاون Collins گزارش آنها موفق شده اند با استفاده از یک فرایند طبیعی به نام biocatalysis برای کنترل اشکال از macrocycles.

و است که می تواند یک مزیت برای ساخت دارو و الکترونیک, آنها می گویند.

“اشکال از macrocycles ما را ساخته اند این است که آنها را ویژه می سازد-آنها آنچه ما تماس بگیرید مسطح chiral” گفت: Collins. “و مسطح chiral توپولوژی کنترل چگونه مولکول های تعامل با طبیعت است. در کل macrocycles با مسطح دستسانی هستند underexplored چرا که داروخانه ها معمولا بسیاری از مشکلات آنها را ساخت.”

تا به حال آنها تا به حال دو انتخاب: انجام چند مرحله سنتز است که خسته کننده و بی فایده و یا آنها می تواند بهره برداری از روش هایی که کاتالیزور بر اساس عناصر سمی هستند که گران قیمت و غیر فراوان در پوسته زمین است مانند ruthenium و رادیوم.

هر دو روش به مدت طولانی نا امید داروخانه ها و کالینز’ تیم به دنبال یک جایگزین. آنها آن را در بر داشت در biocatalysis یک فرایند است که با استفاده از آنزیم های زیستی و به طور معمول غیر سمی کاتالیزور به عنوان یک راه حل برای آماده سازی مسطح chiral macrocycles.

حتی اگر داروخانه ها تا به حال هرگز قبل از بررسی biocatalysis برای سنتز مسطح chiral macrocycles معلوم شد وجود دارد یک محصول تجاری در دسترس است که می تواند آماده macrocycle: یک آنزیم لیپاز به نام CALB.

با استفاده از آن biocatalysts قادر به شکل دادن به macrocycles در اغلب نزدیک به کامل انتخابی حتی اگر این آنزیم تا به حال نه تکامل یافته برای این منظور است.

از همه مهمتر کالینز و تیم او آمد تا با یک مصنوعی طرح که درگیر با استفاده از ساده بلوک های ساختمان مولکولی به “تزئین” macrocycles با قابلیت. “قابلیت ها دسته و یا گروه های ساده از اتم است که به راحتی تبدیل به ترتیبات که در حال پیچیده تر” کالینز توضیح داد.

“امید ما این است که macrocycles در حال حاضر می تواند متناسب به تاثیر صنعت. مسطح chiral macrocycles در حال حاضر شناخته شده به عنوان آنتی بیوتیک ها و عوامل ضد سرطان. برنامه های کاربردی در مواد الکترونیکی-در لیزر و دستگاه های صفحه نمایش برای مثال — می تواند امکان استفاده از این رویکرد است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه مونترال. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی