واکسن زونا نیز ممکن است در کاهش خطر سکته مغزی

زونا یک عفونت ویروسی ناشی از ویروس آبله مرغان است که مرتبط با افزایش خطر ابتلا به سکته مغزی است. یک مطالعه جدید دریافتند که واکسن زوستر زندگی می کنند یک نوع زونا واکسیناسیون ممکن است به جلوگیری از برخی از افراد مسن از داشتن یک سکته مغزی با توجه به تحقیقات اولیه ارائه می شود در آمریکا سکته مغزی انجمن بین المللی سکته مغزی کنفرانس 2020 — Feb. 19-21 در لس آنجلس یک دنیا برتر جلسه برای محققان و پزشکان اختصاص داده شده به علم زمانه و سلامت مغز.

بیش از 99 درصد از افراد 40 ساله و یا مسن تر در ایالات متحده حمل خفته آبله مرغان, ویروس, همچنین به عنوان شناخته شده-ویروس زوستر ابله مرغان. زونا مجدد از آبله مرغان ویروس و به طور معمول رخ می دهد بعد از سن 50. خطر ابتلا به زونا یک بیماری دردناک است که باعث می شود پوست تاول و می تواند عوارض جدی را افزایش می دهد با سن و دیگر شرایط بهداشتی.

“یک سوم افرادی که تا به حال آبله مرغان زونا توسعه در طول عمر خود گفت:” Quanhe یانگ, Ph. D., سرب مطالعه نویسنده و دانشمند ارشد در مراکز کنترل بیماری و پیشگیری (CDC) در آتلانتا ، “این واکسن زوستر زندگی می کنند کمک می کند تا برای جلوگیری از زونا را کاهش می دهد و خطر ابتلا به زونا در حدود 51%. اما اثر آن کاهش می یابد با افزایش سن حدود 64 درصد مردم 60-69 سال حدود 41% برای سنین 70-79 سال و حدود 18 درصد در کسانی که 80 سال یا مسن تر است.”

برای کمک به تعیین اگر واکسن زونا را کاهش می دهد خطر ابتلا به سکته مغزی یانگ و همکاران بررسی مدیکر پرونده سلامت بیش از یک میلیون مدیکر هزینه برای خدمات بهره مند سن 66 ساله یا مسن تر که تا به حال هیچ سابقه ای از سکته مغزی و که واکسينه شده با واکسن زوستر کنند بین سال های 2008 و 2014 و به دنبال آنها به طور متوسط تقریبا چهار سال است. که گروه همسان با همان تعداد از مدیکر هزینه برای خدمات ذینفع که دریافت واکسن زونا با همان چهار سال پیگیری. به بررسی اثر این واکسن در خطر سکته مغزی محققان برای کنترل سن ، جنسيت ، نژاد ، داروها و co-شرایط بهداشتی موجود.

محققان دریافتند:

  • دریافت واکسن زونا کاهش خطر سکته مغزی حدود 16 درصد کاهش خطر ایسکمیک (لخته ایجاد می شود) سکته مغزی در حدود 18 درصد و کاهش خطر هموراژیک (خونریزی) سکته مغزی حدود 12%;
  • این واکسن در حفاظت شد قوی ترین در میان افراد سنین 66 تا 79 سال و
  • در میان کسانی که زیر سن 80 سال به زونا واکسن کاهش خطر سکته مغزی نزدیک به 20 درصد و در کسانی که بیش از 80 کاهش خطر حدود 10٪.

“دلیل افزایش خطر سکته مغزی پس از زونا یک عفونت ممکن است به دلیل التهاب ناشی از ویروس” با توجه به یانگ.

“حدود یک میلیون نفر در ایالات متحده دریافت زونا در هر سال و در عین حال وجود یک واکسن برای کمک به جلوگیری از آن گفت:” یانگ. “مطالعه ما نتایج ممکن است مردم را تشویق سنین 50 ساله و مسن تر به دنبال توصیه و در مقابل واکسن زونا. شما در حال کاهش خطر ابتلا به زونا و در همان زمان شما ممکن است به کاهش خطر ابتلا به سکته مغزی است.”

این مطالعه زمانی که تنها واکسن زونا بود زوستر واکسن زنده (در دسترس از سال 2006). جدیدترین زونا واکسن Adjuvanted غیر زنده نوترکيب واکسن زونا (در دسترس پس از 2017) اعطا حتی بیشتر حفاظت است و در حال حاضر ترجیح واکسن توصیه می شود توسط CDC مشورتی کمیته ایمن سازی شیوه های. دو دوز از Adjuvanted غیر زنده نوترکيب واکسن زونا است که بیشتر از 90% موثر در پیشگیری از زونا است و توصیه می شود برای سن 50 سال و بالاتر.

مطالعات آینده مورد نیاز برای تایید ارتباط بین واکسن زوستر زندگی می کنند و سکته مغزی و برای تعیین هر گونه ارتباط بین Adjuvanted غیر زنده نوترکيب واکسن زونا و خطر ابتلا به سکته مغزی است.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط انجمن قلب آمریکا. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر