شوک-dissipating فراکتال مکعب می تواند جعل high-tech زره

کوچک, 3D چاپ مکعب های پلاستیکی با پیچیده فراکتال حفره ساخته شده را به آنها ثابت شده و موثر در dissipating تکان طور بالقوه منجر به نوع جدیدی از سبک زره پوش و ساختاری مواد موثر در برابر انفجار و اثرات.

“هدف از این کار این است که دستکاری موج فعل و انفعالات ناشی از یک شوک گفت:” دانا Dattelbaum یک دانشمند در آزمایشگاه ملی لوس آلاموس و سرب نویسنده بر روی کاغذ به نظر می رسد در مجله AIP Advances. “اصول راهنما برای چگونه به انجام این کار نشده اند به خوبی تعریف شده قطعا کمتر نسبت به تغییر شکل مکانیکی از additively تولید مواد. ما در حال تعریف این اصول با توجه به پیشرفته mesoscale تولید و طراحی شده است.”

شوک متفرق مواد که امکان استفاده از حفره توسعه یافته اند در گذشته, اما آنها به طور معمول درگیر تصادفی توزیع کشف شده از طریق آزمون و خطا. دیگران را با استفاده از لایه ها طنین انداز شوک و انتشار امواج. دقیقا کنترل محل سوراخ در مواد اجازه می دهد تا محققان به طراحی مدل و آزمون سازه های که انجام به عنوان طراحی شده در تکرار راه است.

محققان در آزمایش های خود فراکتال سازه با شلیک یک impactor به آنها در حدود 670 کیلومتر در ساعت. ساختار مکعب از بین می رود شوک پنج برابر بهتر از جامد حبه از همان مواد.

اگر چه موثر آن را روشن است که ساختار فراکتال بهترین شوک-dissipating طراحی. محققان در حال بررسی دیگر از درجه اعتبار ساقط و یا رابط مبتنی بر الگوهای در جستجوی ایده آل سازه های پراکنده شوک. جدید الگوریتم بهینه سازی را راهنمای کار خود را به سازه های خارج از آن است که تشکیل شده به طور منظم تکرار سازه. کاربردهای بالقوه ممکن است شامل حمایت ساختاری و لایه محافظ برای وسایل نقلیه, کلاه, یا دیگر انسان پوشیدنی حمایت می کند.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط سازمان حفاظت محیط زیست/ملی لوس آلاموس و آزمایشگاه. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

is.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de