باید گوجه فرنگی را در یخچال?

است بحث های زیادی در مورد صحیح نگهداری از گوجه فرنگی. وجود دارد دو گزینه اصلی در دسترس مصرف کنندگان: ذخیره سازی در یخچال یا در دمای اتاق. یک تیم تحقیقاتی از دانشگاه گوتینگن در حال حاضر بررسی این که آیا وجود دارد تفاوت در طعم گوجه فرنگی بسته به اینکه چگونه آنها ذخیره شده و با در نظر گرفتن زنجیره ای از برداشت از مزرعه تا چنگال. هیچ تفاوت محسوس داشت: انواع گوجه فرنگی بسیار مهم تر است. نتایج منتشر شده در مجله Frontiers در علوم گیاهی.

چگونه طعم تغییر زمانی که رسیده برداشت گوجه فرنگی از طریق تجاری پس از برداشت زنجیره ای و سپس ذخیره شده یا در یخچال و فریزر (7 درجه سانتیگراد) و یا در دمای اتاق (20 درجه سانتیگراد)? محققان از بخش کیفیت محصولات گیاهی در دانشگاه گوتینگن مورد تجزیه و تحلیل طعم های مربوط به ویژگی های جدید در گوجه گونه های نقشه کشی در تخصص یک حسی “پنل”. حسی پانل متشکل از افراد با تجربه و آموزش دیده ارزیابان با استفاده از حواس خود برای درک و بررسی خواص حسی از محصولات. در میان دیگر ویژگی های این پنل به بررسی قابل تشخیص شیرینی اسیدیته و آبدار بودن گوجه فرنگی. هیچ تفاوت قابل توجهی در طعم داشت و از بین دو گزینه های ذخیره سازی که کل پس از برداشت زنجیره ای به حساب گرفته شده است.

“این است که انواع گوجه فرنگی در خاص است که تاثیر مهمی در عطر و طعم. بنابراین توسعه گونه های جدید با جذاب عطر و طعم را می توان یک گام به سوی بهبود کیفیت و طعم گوجه فرنگی می گوید:” لاریسا Kanski نویسنده سرب از مطالعه. “کوتاه مدت زمان ذخیره سازی بهتر آن است که برای طعم و مرتبط با ویژگی های. اما ما قادر به نشان می دهد که با در نظر گرفتن کل پس از برداشت زنجیره کوتاه مدت ذخیره سازی رسیده گوجه فرنگی در یخچال و فریزر تاثیر نمی گذارد طعم” گزارش رئیس بخش استاد Elke Pawelzik.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه گوتینگن. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im