دره سیلیکون تجدید نظر به (خانه) دفتر

برخی از شرکت های فن آوری در حال تنظیم به این بیماری همه گیر جدید WFH قدرت پردازش و حتی اجازه دادن به کارکنان خندق رفت و آمد برای همیشه لطفا برای.

برای سال های فناوری شرکت های جلب و جذب استعداد با شیرین در اتاق قدرت پردازش: اسراف ناهار بوفه آبجو و شراب در شیر و در محل درمان ماساژ و کایروپراکتیک درمان است. به کار برای اپل یا گوگل یا Facebook یا Salesforce است و نه فقط برای انجام یک کاراما برای به دست آوردن دسترسی به برخی از نخبگان فقط کاربران فضاهای در دره سیلیکون: اپل پارک یا Googleplex یا 1 هکر راه است. وجود دارد نه تنها دفاتر—آنها از دانشگاه به عنوان بزرگ به عنوان پارک ساخته شده است برای در بر گرفتن و خود را سرگرم حقوقی واجد شرایط یکهو.

در حال حاضر به عنوان همه گیر است حوصلگی کارکنان خارج از دفتر و به خانه های خود برخی از شرکت های فن آوری در حال ارائه یک نوع جدید از جوشیدن در: گزینه ای برای بازگشت به این دفاتر دوباره.

در روز سه شنبه, توییتر, مدیر عامل شرکت جک دورسی گفت: کارکنان در یک ایمیل که آنها باقی می ماند می تواند کار از خانه برای همیشه اگر آنها را انتخاب کنید. توییتر بسته دفاتر خود را در اوایل ماه مارس فقط قبل از منطقه خلیج پناهگاه در محل سفارشات پایین آمد. از آن پس این شرکت ارائه شده به بازپرداخت تمام کارکنان از جمله کارگران ساعتی برای خانه هزینه های اداری از جمله “میز میز و صندلی و صندلی ارگونومیک بالشتک” و توافق به جلو اینترنت هزینه ها در حالی که کارکنان ارتباط از راه دور.

“اگر کارکنان ما در یک نقش و موقعیتی است که آنها را قادر به کار از خانه و آنها می خواهند برای ادامه به انجام این کار برای همیشه ما را که اتفاق می افتد” نوشته جنیفر کریستی, توییتر, معاونت از مردم در یک پست وبلاگ در مورد تصمیم گیری.

این بیماری همه گیر است مجموعه ای در حرکت یک تجربه بی سابقه در کنترل از راه دور کار می کنند. صنعت فن آوری پر بود از پیشگامانی اما یک نظرسنجی از جامعه برای مدیریت منابع انسانی در ماه مارس نشان داد که دو سوم از شرکت های ایالات متحده شد “مراحل گرفتن اجازه می دهد تا کارکنان به محل کار از خانه که به طور معمول نمی کنند.” خروج دسته جمعی از این دفتر است که به احتمال زیاد به تغییر راه تیم عمل در دراز مدت. آن را نیز مطرح شده که چقدر از آینده از کار خواهد اتفاق می افتد در همه.

دفعات بازدید: همه ما coronavirus پوشش در اینجا.

مسلما هیچ جا تر است آماده به آغوش این آینده از دره سیلیکون. شرکت های فن آوری اختراع ابزار برای کار از راه دور—فایل های بیش ابر کنفرانس ویدئویی سیستم عامل و ابزار دیجیتال برای به اشتراک گذاری تقویم, یادداشت ها و چت با همکاران. در طول تاریخ هر چند برخی از این صنعت بزرگترین بازیکنان باید در برابر کار از راه دور برای کارکنان خود را. در سال 2013 تحت رهبری ماریسا مایر یاهو ممنوع راه دور در توجیه داخلی یادداشت که “با سرعت و کیفیت اغلب قربانی هنگامی که ما کار از خانه.” آی بی ام یک بار از راه دور-کار مبلغ آن تیم کار در دفتر “شانه به شانه” پس از 2017. اپل به ندرت اجازه مردم به کار از خانه با توجه به شرکت فرهنگ پنهان کاری و تاکید بر در جلسات حضوری. حتی شل شده بود و تنها چند وقت کارگران از راه دور—شاید نه به عنوان بسیاری به عنوان شما می خواهم انتظار برای یک شرکت است که باعث می شود یک محل کار دیجیتال ابزار ارتباطی.

در حال حاضر که یک شرکت بزرگ مانند توییتر اعلام کرده است که گزینه ای را برای بازگشت به, آن به احتمال زیاد خواهد شد “درایو حرکت در سراسر این صنعت می گوید:” هارون Levie, مدیر عامل شرکت و مؤسسین از جعبه. “شرکت های دیگر نگاه به این وقایع به عنوان یک سیگنال برای آنچه که آنها باید در خود سازمان است.”

به عنوان یک ابر رایانه شرکت, جعبه بود و در واقع به حرکت می کند کار کردن آن سان فرانسیسکو ستاد هنگامی که این بیماری همه گیر وارد شده است. “ما با استفاده از جعبه ما با استفاده از زوم استفاده می کنیم شل می گوید:” Levie. “این برای ما آسان برای انتقال نظر از راه هایی که ما کار می کنند.” به جای بهره وری رها می ترسید توسط یاهو هفت سال پیش Levie می گوید: مهندسان در حال هل دادن خروجی با سرعت بیشتری. رسیدن به مشتریان شده است آسان تر بیش از حد. قبل از اینکه در جلسات حضوری شد و انتظار می رود که اغلب به معنای هدر رفتن یک روز در یک هواپیما و یا تنظیم به یک منطقه زمان. در حال حاضر آنها فقط راه اندازی تماس تصویری. مردم گیر بودن در خانه داده است شرکت هایی مانند جعبه مجوز به سعی کنید چیزی متفاوت از “همه در یک بار به کار این راه می گوید:” Levie. “شما حل کرده ایم عادی شبکه اثر چالش است که ممکن است گرفته ام سال به حل و فشرده آن را به یک ماده از هفته است.”

هیچ کس نمی داند که دره سیلیکون فن آوری دانشگاه باز خواهد شد به عقب (و حتی زمانی که آنها آن را قطعا خواهد بود با اقدامات ایمنی در محل). در روز سه شنبه توییتر گفت: دفاتر خود را باز نمی شود و قبل از ماه سپتامبر با استثنائات بسیار کمی. شل اعلام کرد که شبیه جدول زمانی در ماه گذشته. مایکروسافت گفت که کارکنان آنها می توانند کار از خانه از طریق حداقل اکتبر. Facebook و گوگل باید گفت که کارکنان آنها می تواند در ادامه کار از راه دور از طریق پایان سال 2020 است.

در این میان برخی از شرکت ها در حال تنظیم خود را طبقه قدرت پردازش به کت و شلوار بهتر کار جدید-از-خانه معمول است. در روز سه شنبه شل اطلاع کارکنان که آنها را هر یک به دیگری صرف $1,000 در خانه ایده آل راه اندازی دفتر, در علاوه بر این به 500 دلار دستمزد شرکت اختصاص داده شده در مارس. آن را نیز افزایش تلفن همراه خود را و اینترنت کمک هزینه به جای در خانه پهنای باند هزینه و دادن کارکنان یکی از جمعه هر هفته (به عنوان “جمعهبساز” در داخلی, یادداشت, نوشته شده توسط سیمی).

ق در حال حاضر ارائه یک مجموعه از مزایای کارگران از راه دور از جمله ماهانه اینترنت دستمزد و سالانه کمک هزینه برای ساخت یک خانه راه اندازی است که در حال حاضر در دسترس برای همه کارکنان. این شرکت همچنین جابجایی ماهانه حمل و نقل دستمزد برای کارکنان به استفاده از “برای بهبود خود را در محیط خانه می گوید:” نلی peshkov را VP از مردم و فرهنگ. نه شل و نه Reddit گفته است اگر آن را اجازه می دهد از راه دور کار به طور نامحدود à la توییتر. در حال حاضر که بسیاری از مردم شده اند و کار از راه دور برای مدت طولانی, شرکت های فن آوری ممکن است یک زمان سخت قانع کننده کارکنان که آنها از دست رفته خود را در رفت و آمد. دیگر شرکت ها با توجه به تغییر بیش از حد. یک گارتنر بررسی نشان داد که سه چهارم از شرکت ها انتظار می رود که برخی از کارکنان خود را به طور دائم کار از راه دور در آینده است.

نه همه شرکت ها بسیار مشتاق به گسترش کار-از-زندگی در خانه. کارکنان اپل در مقر کوپرتینو گفته شده است که آنها شروع خواهد شد بازگشت به اپل پارک در فاز شروع و در اواخر ماه مه. اپل سیاست های امنیتی به منظور حفاظت از شرکت داخلی کار باید گزارش آن را دشوار ساخته شده برای کارکنان به انجام کار خود را در حالی که در خانه به خصوص اگر شغل خود را مربوط به ساخت سخت افزار.

شرکت هایی مانند توییتر که متمرکز بر نرم افزار ممکن است راحت تر تطبیق با کار از راه دور. نه به ذکر است, توییتر, مدیر عامل شرکت به مدت طولانی از یک غیر متمرکز نیروی کار است. در یک درآمد تماس از فوریه دورسی گفت که توییتر “غلظت در سان فرانسیسکو است که ما را در خدمت نه دیگر هیچ و ما تلاش خواهد کرد به مراتب بیشتر توزیع نیروی کار است.” (شاید او خود توزیع در ذهن است. دورسی نیز با بیان قصد خود را برای زندگی در آفریقا—یک طرح او پس گفت: او را دوباره در پرتو این بیماری همه گیر.)

البته توییتر است نه رها کردن کار در دسترس نباشد. در پی گیر جعبه مدیر عامل Levie فکر می کند بزرگتر شرکت های فن آوری هستند بیشتر احتمال دارد به آنچه که او خواستار یک “رویکرد ترکیبی,” ترکیب از راه دور با تیم های در-دفتر آنهایی که. “ما هنوز دور از گفت: “ما تعطیل کل دفاتر'” Levie می گوید و اضافه کرد که واقعیت مهد کودک می تواند آن را دشوار برای همه کارکنان برای لذت بردن از کار از خانه به طور دائم. “وجود دارد مقدار زیادی از قدرت در مردم با هم آمدن انواع خاصی از توابع قادر به همکاری در فرد وجود دارد اما به همان اندازه قدرت و انعطاف پذیری و راحتی هیچ رفت و آمد و قادر به کار در یک راه کارآمد تر.”

اما شرکت های دیگر ممکن است تجدید نظر در هزینه فضای اداری و یا حداقل downsize آن اگر به اندازه کافی کارکنان را انتخاب کنید به کار از راه دور برای رفتن به جلو. در سال 2017 در وردپرس—این شرکت که صاحب وردپرس—تصمیم به رها کردن آن وسیع از 15000 فوت مربع در سان فرانسیسکو از آنجا که کارکنان خود را هرگز در آمد. برای برخی از کوچکتر راه اندازی این کار عظیم-از-خانه آزمایش ساخته شده است آن را آشکار است که آنها لازم نیست در تمام دفاتر.

Culdesac املاک و مستغلات راه اندازی ساختمان ماشین-رایگان جوامع هفته گذشته اعلام کرد که آن را به من بدهید تا آن فضای اداری در سان فرانسیسکو. رایان جانسون از مؤسسین و مدیر عامل شرکت می گوید که تعویض به همه-کار از راه دور در مه “کار می کرد بهتر از ما همیشه می خواهم فکر می کردم.” این تیم بلافاصله شادتر و سازنده تر است. “مردم مجبور به رفت و آمد و رفت و آمد یکی از بدترین تجارب بشریت می گوید:” جانسون. به علاوه Culdesac پرداخت شد $25,000 در ماه برای فضای اداری برای آن هشت نفر تیم در سان فرانسیسکو. آن را نمیفهمد آن می تواند با استفاده از این پول در جایی دیگر.

دره سیلیکون مسکونی بازار املاک و مستغلات بیش از حد برای سال بوده است تکیه بر حقوق مهندسین و مدیران شاغل در شرکت های فن آوری. سان فرانسیسکو مسکن فشار ساخته شده اجاره در میان گران قیمت ترین در کشور و مالکیت خانه هنوز باقی مانده از رسیدن به حتی برای بسیاری از کارگران با تکنولوژی. اگر بیشتر از این کارمندان به رایگان کار از هر کجا که می خواهید آن را بعید است که همه آنها خواهد ماند. که می تواند نه تنها به یک نیروی کار غیر متمرکز اما غیر متمرکز تکنولوژی صنعت.

برخی از کارگران با تکنولوژی در حال حاضر با توجه به پرش. یکی Facebook مهندس گفته بلومبرگ که “آن را می سازد هیچ حس به پرداخت منطقه خلیج اجاره اگر ما می توانید کسب درآمد حقوق و دستمزد ما زندگی در جای دیگر” به خصوص در حال حاضر که Facebook گفته است نیروی کار خود را به ماندن در خانه تا پایان سال است. اگر بیشتر کارگران انتقال تکنولوژی از شرکت را به حساب با به طور فزاینده حقوقی واجد شرایط توزیع های بازسازی تیم به کار در یک مجازی ظرفیت و تصمیم گیری یا نه به ادامه پرداخت این حقوق از تکنولوژی کارگران در نظر گرفته شده برای دیدار با هزینه های زندگی در گران قیمت سان فرانسیسکو. که می تواند بیش از فقط حضور فیزیکی دفاتر—آن را تغییر ماهیت کار در فن آوری در دسترس نباشد.


بزرگ تر سیمی داستان
  • اعترافات مارکوس Hutchins هکر که ذخیره شده اینترنت
  • که اختراع چرخ ؟ و چگونه آنها آن را انجام دهد ؟
  • 27 روز در توکیو بای: آنچه اتفاق افتاده است در الماس شاهزاده
  • چرا کشاورزان آزادسازی شیر حتی به عنوان نفر گرسنه
  • نکات و ابزار برای برش مو در خانه
  • 👁 AI آشکار بالقوه Covid-19 درمان است. به علاوه: دریافت آخرین اخبار AI
  • 🏃🏽♀️ می خواهید بهترین ابزار برای دریافت سالم است ؟ ما را بررسی کنید دنده تیم میدارد برای تناسب اندام بهترین انتقالها دنده در حال اجرا (از جمله کفش و جوراب) و بهترین هدفون

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>