تک قطره خون می تواند کمک به سرعت تشخیص بیماری تشعشع

جدید proof-of-concept گزارش مطالعه شواهد جدید روش تست پتانسیل را دارد که به سرعت در حال شناسایی بیماری تشعشع بر اساس شاخصهای اندازه گیری شده از طریق یک قطره خون. دانشمندان در دانشگاه ایالتی اوهایو مرکز جامع سرطان — Arthur G. James بیمارستان سرطان و ریچارد J. Solove موسسه تحقیقات (OSUCCC — جیمز) می گویند در این آزمون می تواند کمک به صرفه جویی در زندگی زود و در زمان واقعی شناسایی وضعیت برای فعال کردن به موقع مداخلات بالينی.

بیماری تشعشع یا تابش حاد سندرم (ARS) یک بیماری ناشی از تابش عمده حجم و یا کل بدن با دوز بالا از نفوذ تابش در یک دوره زمانی بسیار کوتاه — معمولا در عرض چند دقیقه. از لحاظ تاریخی این بوده است که مرتبط ترین اتفاقی از طریق مواجهه و یا توده تلفات حوادث رادیولوژیک مانند آنهایی که در هیروشیما و ناکازاکی در جنگ جهانی دوم و یا حتی یک راکتور حادثه ای مانند چرنوبیل در سال 1986.

این وضعیت می تواند به سرعت در حال تضعیف یک فرد از طریق عوارض و منجر به مرگ بدون مداخله. این زمان آزمون تشخیصی – یک dicentric کروموزوم سنجش — نیاز به سه تا چهار روز برای دریافت نتایج. ARS اغلب اثرات مغز استخوان و دستگاه گوارش و سیستم های اولیه در حالی که اثرات ناتوان کننده در ريه قلب و عروق و سیستم عصبی مرکزی می تواند به تاخیر افتاد. مرگ رخ می دهد می تواند در یک ماده از روز برای موارد شدید اما بسیاری از بیماران مرگ در عرض چند ماه از قرار گرفتن در معرض. شناسایی سریع از قرار گرفتن در معرض سطوح بسیار مهم است برای پاسخ و triaging درمان بیمار است.

“این تست با استفاده از یک قطره خون — جمع آوری شده از یک انگشت ساده خراش — و نتایج آماده در چند ساعت. آن است که سریع و مقیاس پذیر است و می تواند در خدمت به عنوان یک نقطه-مراقبت-نوع ابزار تشخیصی برای ارزیابی زمان واقعی به نمایش تعداد زیادی از افراد در یک زمان کوتاه می گوید:” Naduparambil K. یعقوب دکترا استادیار و دانشمند در OSUCCC — جیمز تحقیقات ابتدایی برنامه.

برای آزمایش این محققان با مقایسه نسبی بیان دو مولکول های کوچک به نام rna در خون است. این اولین بار است که microRNA-150 – که یعقوب آزمایشگاه شناسایی چندین سال پیش به عنوان یک نشانگر برای اندازه گیری میزان از مغز استخوان آسیب. این microRNA کاهش می یابد به عنوان یک تابع از تابش دوز در حالی که تنظیمکننده به نام microRNA-23a تغییر نمی کند. مقایسه این دو مولکولی اقدامات اجازه می دهد تا دانشمندان به کمیت واقعی تابش دوز جذب شده و در نتیجه به طور کلی قرار گرفتن در معرض خطر است.

“ما در اندازه گیری پرتوهای یونیزان در گریس. افرادی که در معرض دو رنگ خاکستری نیاز به شناسایی و درمان می شود و پیش بینی شده است که اگر شما در معرض حدود چهار خاکستری به کل بدن بدون درمان به موقع وجود دارد که 50 درصد شانس زنده ماندن می گوید:” یعقوب.

وی با اشاره به این ابزار را مهم ارتباط در پاسخ به توده تلفات فاجعه سناریو مانند چرنوبیل که برای شناسایی خطر پرسنل نظامی و غیر نظامی است که نیاز به درمان فوری. این شهر همچنین دارای ارتباط برای بیماران مبتلا به سرطان به خصوص در پیوند مغز استخوان بیماران و دیگران که شدید پرتو درمانی که در آن صورت به عنوان به خوبی به عنوان underdosing است از نگرانی.

“برخی از بیماران دچار مسائل عمده مانند ترومبوسیتوپنی و نوتروپنی به عنوان نتیجه تابش درمان است. ما نمی توانیم در یک نگاه بیمار و تعیین مقدار تابش او جذب می شود — اما این تاثیر می تواند تجمعی. به عنوان یک نتیجه تابش بیماری می تواند هفته ها یا ماه پس از پرتو درمانی” توضیح می دهد که یعقوب. “با تحقیقات بیشتر به این روش تست به طور بالقوه می تواند کمک به انکولوژیست اندازه گیری — در زمان واقعی — جذب تابش و مداخله قبل از تابش بیماری رخ می دهد.”

یعقوب و همکارانش گزارش یافته های خود را در مجله پزشکی علم پزشکی ترجمه در ژوئیه 15.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه ایالتی اوهایو مرکز پزشکی Wexner. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر