‘تک صفحه’ چشم انداز در ماهی کمک می کند تا دانشمندان را در درک که چگونه انسان می تواند نقطه ریز جزئیات

به تازگی کشف شده ‘تک صفحه چشم انداز” در ماهی می تواند کمک به محققان در درک که چگونه انسان ها قادر به تشخیص جزئیات کوچک در محیط زیست خود را — مانند ستاره در آسمان است.

در یک مقاله منتشر شده در این هفته محققان دانشگاه ساسکس در بر داشت که zebrafish قادر به استفاده از یک photoreceptor به نقطه کوچک خود را طعمه.

این photoreceptor است که مانند یک چشم صفحه و به نظر می رسد به اندازه کافی از یک سیگنال برای ماهی بروید و بررسی محرک.

پروفسور تام بادن و نویسندگان بر این باورند که این می تواند به ارائه بینش به عنوان به چگونه حیوانات از جمله انسان قادر به پردازش جزئیات کوچک در محیط زیست خود را.

استاد علوم اعصاب تام بادن نزدیک به وین گفت: “Zebrafish که آنچه شناخته شده به عنوان ‘حاد منطقه’ در چشم خود که در واقع یک تکاملی پیشرو به گودال که ما در شبکیه چشم خود ما. در هر دو zebrafish حاد منطقه و انسانی گودال حدت بينايی در بالاترین حد خود.

“از آنجا که این شباهت zebrafish واقعا مدل خوبی برای کمک به ما در درک چگونه چشم انسان ممکن است کار می کنند.

“ما دریافتیم که در این حاد منطقه zebrafish با استفاده از واحد گیرنده به نقطه کوچک خود را طعمه — معادل ما لکه بینی یک ستاره در آسمان است. این گیرنده ها کمی مانند پیکسل-اما ‘ویژه’ پیکسل در که آنها شده اند به طور خاص تنظیم می شود حساس به طعمه مانند محرک.

“شده اند وجود دارد پیشنهادات که پستانداران و در نتیجه انسان ها بیش از حد استفاده از ترفندهای مشابه به منظور افزایش خود ما foveal دید.”

مقاله منتشر شده در مجله نورونهمچنین نشان می دهد که چگونه zebrafish قادر به دیدن اشعه ماوراء بنفش نور و به طور فعال با استفاده از اشعه چشم انداز برای دیدن طعمه خود را.

پروفسور بادن افزود: “این به طور موثر فوق العاده دید.”

“Zebrafish طعمه واقعا سخت است برای دیدن با دید انسان است که محدوده از ‘red’ به ‘آبی’. اما فراتر از آبی zebrafish همچنین می توانید اشعه ماوراء بنفش و آن را به عنوان معلوم طعمه خود را به راحتی خال خال در هنگام روشن با اشعه ماوراء بنفش جزء در نور خورشید طبیعی است. تحقیقات ما نشان داد که بدون اشعه ماوراء بنفش-چشم انداز zebrafish یک زمان بسیار سخت تر لکه بینی طعمه خود را.”

در حالی که انسان ها ندارد و این مهارت شباهت بین zebrafish حاد منطقه و خود ما گودال ارائه شده محققان با یک مدل برای بررسی بیشتر چگونه چشم ما کار می کنند و چگونه ما قادر به دیدن در چنین جزئیات بالا.

دانشمندان در حال حاضر این امکان برای دستکاری بصری توابع در zebrafish حاد منطقه به ببینید که چگونه این تاثیر می گذارد خود را حس بینایی. این نوع از آزمون نیست و ممکن است در انسان انجام این کار آنها را در ماهی را به محققان بینش های جدید به عملکرد و اختلال عملکرد شدید فضایی حدت بینایی.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه ساسکس. Original نوشته شده توسط استفانی آلن. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>