شش-junction solar cell مجموعه دو رکورد جهانی برای بهره وری

دانشمندان در آزمایشگاه ملی انرژی های تجدید پذیر آزمایشگاهی (NREL) شده اند یک سلول خورشیدی با راندمان نزدیک به 50 درصد است.

شش-اتصال سلول های خورشیدی در حال حاضر دارای رکورد جهانی بالاترین خورشیدی راندمان تبدیل در 47.1 درصد بود که اندازه گیری تحت متمرکز روشنایی است. یک تنوع از همان سلول همچنین مجموعه ای از بهره وری رکورد در زیر یک نور خورشید در 39.2%.

“این دستگاه واقعا نشان می دهد که پتانسیل فوق العاده ای از multijunction سلول های خورشیدی گفت:” جان Geisz یک اصل دانشمند در بالا-بهره وری کریستالی فتوولتائیک گروه در آزمایشگاه و سرب نویسنده یک مقاله جدید در ضبط و تنظیم همراه است.

مقاله “شش-تقاطع سوم-V, سلول های خورشیدی با 47.1 درصد راندمان تبدیل تحت 143 خورشید غلظت” به نظر می رسد در مجله طبیعت انرژی. Geisz همکاری نویسندگان NREL دانشمندان Ryan, فرانسه, Kevin Schulte, Myles اشتاینر اندرو نورمن هاروی Guthrey متی جوان تائو آهنگ و توماس Moriarty.

به ساخت دستگاه آزمایشگاه محققان با تکیه بر III-V مواد — به اصطلاح به دلیل موقعیت خود را در جدول تناوبی-که طیف گسترده ای از نور را جذب خواص. هر یک از سلول شش اتصالات (به photoactive لایه) مخصوص طراحی شده برای جذب نور از یک بخش خاص از طیف خورشیدی. این دستگاه شامل حدود 140 کل لایه های مختلف III-V مواد به حمایت از عملکرد این اتصالات و در عین حال سه برابر باریک تر از موی انسان است. با توجه به خود را بسیار کارآمد طبیعت و هزینه های مرتبط با ساخت آنها III-V, سلول های خورشیدی هستند که اغلب استفاده می شود به قدرت ماهواره ها که جایزه III-V عملکرد بی همتا.

بر روی زمین این شش اتصال سلول های خورشیدی است که به خوبی مناسب برای استفاده در متمرکز کننده فتوولتائیک گفت: Ryan فرانسه همکاری نویسنده و دانشمند در III-V Multijunctions گروه در آزمایشگاه.

“یک راه برای کاهش هزینه به منظور کاهش نیاز منطقه” گفت: “شما می توانید انجام دهید که با استفاده از یک آینه به جذب نور و نور تمرکز به یک نقطه. سپس شما می توانید دور با یک صدم یا حتی یک هزارم از این مواد در مقایسه با صاف-ورق سیلیکون همراه. شما با استفاده از یک مقدار کمتر مواد نیمه هادی با تمرکز نور است. مزیت دیگر این است که بهره وری بالا می رود به شما تمرکز نور است.”

فرانسه توصیف بالقوه برای سلول های خورشیدی به بیش از 50 درصد بهره وری به عنوان “در واقع بسیار دست یافتنی” اما که 100% بهره وری نمی توان با توجه به بنیادی محدودیت های اعمال شده توسط ترمودینامیک.

Geisz گفت که در حال حاضر مانع اصلی پژوهش به شکوه 50 درصد بهره وری به کاهش مقاومتی موانع در داخل سلول است که مانع از جریان زمان. در عین حال او اشاره می کند که NREL نیز به شدت درگیر در کاهش هزینه III-V, سلول های خورشیدی, فعال کردن بازارهای جدید برای این بسیار کارآمد دستگاه های.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط سازمان حفاظت محیط زیست/ملی انرژی های تجدید پذیر آزمایشگاه. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>