ما دائما در احاطه شده توسط صداها و ارتعاشات در محیط زیست ما مانند تلفن زنگ یا وز وز دستگاه های هوشمند مانند یک پوشیدنی ردیاب. در حالی که چنین اطلاعیه از دستگاه های شخصی هستند یک راه کارآمد از هشدار به کاربران برای تماس های دریافتی و یا ایمیل آنها همچنین منحرف کردن اذهان کاربران از آنچه آنها در حال حاضر انجام می دهند ؟

این چیزی بود که یک تیم از محققان از دانشگاه ییل-NUS کالج به دنبال پیدا کردن.

این تیم به رهبری دانشگاه ییل-NUS استاديار علوم اجتماعی (روانشناسی) کریستوفر Asplund و سنگاپور دانشگاه تکنولوژی و طراحی دستیار پروفسور سیمون پرو نشان داد که بازخورد لمسی (مانند ارتعاش بازخورد) به علت حواس پرتی اما این از دست دادن تمرکز تنها طول می کشد حدود یک ثانیه است. این یافته ها می تواند کمک به طراحان بهبود قابلیت استفاده از ویژگی های اطلاع رسانی در دستگاه های.

اطلاعات منتقل شده از طریق بازخورد لمسی دارای مزایا به عنوان آن می تواند هشدار به کاربران به بخش خصوصی (به عنوان در مقایسه با یک زنگ تلفن) و در طول فعالیت های فیزیکی است. علاوه بر این, شده است وجود دارد افزایش علاقه در حال توسعه بیشتر رابط لمسی در دستگاه های در سال های اخیر است. در حالی که از حواس پرتی های بصری و شنوایی را به صورت گسترده مورد مطالعه قرار مكاتبات پروفسور Asplund توضیح داد که حواس پرتی ناشی از بازخورد لمسی همچنان ضعیف است. این آخرین مطالعه فراهم می کند اطلاعات جدید در توجه گرفتن اثرات بازخورد لمسی و ارائه پیشنهادات برای طراحی هشدار در دستگاه های هوشمند. مطالعه منتشر شده در ماه مه در ACM معاملات در کامپیوتر-تعامل انسان.

مكاتبات پروفسور Asplund گفت: “منحرف صداها و ارتعاشات در محیط جذب توجه کاربران و ما می خواستیم به درک تاثیر آن بر انجام کارهای دیگر. بنابراین اگر شما در حال تعجب غیر منتظره لرزش از فعالیت های خود را مانیتور خواهد شد و شما موفق به اطلاع شما وز وز تلفن? پاسخ به نظر می رسد اما این مسائل زمان بندی: حواس پرتی اثرات قوی هستند اما در گذشته تنها در حدود یک ثانیه است. به همین دلیل ما فکر می کنیم که دستگاه می تواند طراحی شده برای جبران ما پريشاني یا با جدا کردن ارسال اطلاعات حیاتی در زمان و یا با تشخیص منحرف حوادث و سپس تاخیر در ارائه اطلاعات به کاربر.”

از این رو این تیم توصیه می کند که دستگاه های هوشمند باید به صورت پویا زمانبندی اطلاعیه که در آن هشدار های متعدد از هم جدا هستند حداقل یک دوم. علاوه بر این دستگاه را می توان طراحی شده اند به طور فعال به حس غیر منتظره ارتعاشات و یا برای تلفن های موبایل در محیط زیست و در نتیجه تاخیر اطلاعیه تا زمان مطلوب فاصله رسیده است برای به حداقل رساندن حواس او را پرت به کاربر. برای مثال یک ساعت مچی هوشمند می تواند تاخیر غیر فوری اطلاعیه ها مانند ایمیل زمانی که کاربر در حال اجرا است.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه ییل-NUS کالج. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی