هوشمند ویندوز است که خود روشن در روز های بارانی

هوشمند ویندوز است که به طور خودکار تغییر رنگ بسته به شدت نور خورشید در حال به دست آوردن توجه به آنها می تواند کاهش لوایح انرژی توسط مسدود کردن خورشید قابل رویت اشعه در طول تابستان است. اما آنچه در مورد ویندوز که تغییر رنگ بسته به رطوبت خارج در طول فصل موسمی و یا در روزهای گرم تابستان?

به تازگی یک کره ای تیم تحقیقات توسعه منبع تکنولوژی به صورت هوشمند ویندوز است که تغییر رنگ با توجه به مقدار رطوبت بدون نیاز به برق.

مشترک تیم تحقیقاتی متشکل از استاد Junsuk رو از بخش های مکانیک و مهندسی شیمی Jaehyuck جنگ و Aizhan Ismukhanova مهندسی شیمی گروه در POSTECH و استاد Inkyu پارک KAIST بخش مهندسی مکانیک. آنها با موفقیت توسعه یک متغیر فیلتر رنگ با استفاده از یک فلز-hydrogel-فلز تشدید کننده ساختار با استفاده از کيتوزان بر اساس hydrogel و ترکیب آن با سلول های خورشیدی را خود تأمین سنسور رطوبت. این یافته های تحقیقاتی منتشر شد به عنوان یک داستان پوشش در آخرین نسخه از پیشرفته نوری موادیک مجله متخصص در علم و اپتیک.

سنسور با استفاده از نور در حال حاضر به طور گسترده ای مورد استفاده در زندگی روزمره ما در اندازه گیری ECG کیفیت هوا و یا فاصله. اصل اساسی این است که استفاده از نور برای تشخیص تغییرات در محیط اطراف و تبدیل آنها به سیگنال های دیجیتال.

فابری-پرو تداخل* یکی از پدیده رزونانس است که می تواند مورد استفاده در سنسورهای نوری و می تواند محقق را در قالب چند لايه فلز-دی الکتریک-فلز. آن شناخته شده است که تشدید موج نور عبوری را می توان با توجه به ضخامت و ضريب شکست دی الکتریک لایه. موجود در فلز-دی الکتریک-فلز رسنترس تا به حال یک نقطه ضعف بزرگ در بودن قادر به کنترل طول موج نور عبوری از یک بار آنها را تولید و آن را دشوار است به استفاده از آنها را در متغیر سنسور.

این تیم تحقیقاتی دریافتند که هنگامی که کيتوزان hydrogel ساخته شده است به فلز-hydrogel-فلز ساختار رزونانس طول موج از نور منتقل می شود تغییرات در زمان واقعی بسته به درجه حرارت از محیط زیست است. دلیل این است که کيتوزان hydrogel تکرار انبساط و انقباض به عنوان تغییرات رطوبت در اطراف آن است.

با استفاده از این مکانیزم تیم طراحی و توسعه یک سنسور رطوبت است که می تواند تبدیل نور به انرژی برق با ترکیب یک باتری خورشیدی با آب متغیر طول موج فیلتر ساخته شده از فلز-hydrogel-فلز ساختار metamterial که تغییرات طول موج رزونانس بسته خارجی رطوبت.

طراحی اصل همپوشانی فیلتر رزونانس طول موج با طول موج که در آن جذب سلول های خورشیدی به سرعت در حال تغییر. این فیلتر طراحی شده است برای تغییر میزان نور جذب سلول های خورشیدی بسته به میزان رطوبت و منجر به تغییرات الکتریکی است که در نهایت تشخیص اطراف رطوبت.

بر خلاف متعارف نوری, سنسور رطوبت, این تازه توسعه یافته آنهایی که کار می کنند صرف نظر از نوع نور که آیا آن طبیعی LED یا داخلی. همچنین نه تنها آن را تابع بدون قدرت خارجی اما همچنین می تواند پیش بینی رطوبت با توجه به فیلتر رنگ.

استاد Junsuk رو که رهبری این تحقیقات اظهار داشت: “این فن آوری سنجش از فن آوری است که می تواند در مکان هایی مانند انرژی هسته ای راکتور که در آن افراد و برق نمی تواند رسیدن به.” او افزود: “در آن ایجاد خواهد شد و حتی بیشتر هم افزایی اگر همراه با IoT تکنولوژی مانند رطوبت سنسور که فعال یا هوشمند ویندوز است که تغییر رنگ با توجه به سطح خارجی رطوبت.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de