چارلی پارکر alto sax. اصلی ثبت اختراع مدل چرخ خیاطی سینگر. در اطراف 75,000 نمونه از زنبور عسل. همه از این زندگی در آرشیو موسسه اسمیتسونیان وسیع فرهنگی سازمان که شامل 19 موزه و نه مراکز تحقیقاتی و 163 هکتار باغ وحش. به عنوان این هفته تصاویری از این آثار بخشی از گنجینه ای از 2.8 میلیون دیجیتال تصاویر و 3-D مدل را در حوزه عمومی برای اولین بار تحت اسمیتسونیان جدید باز کردن دسترسی به برنامه.

اسمیتسونیان است که برای اولین بار سازمان را به عرصه عمومی بکشانند. بیش از 500 میراث فرهنگی موسسات در حال حاضر انجام شده از جمله hitters سنگین مانند هلند Rijksmuseum و موزه متروپولیتن. اما اسمیتسونین کمک به commonweal هنوز هم می ایستد نه تنها برای آن وسعت اما برای آن permissiveness. شما می توانید با دانلود این تصاویر و مدل ها به صورت رایگان و استفاده از آنها با این حال شما می خواهید. وجود دارد هیچ رشته های متصل.

“این است که بسیار بیشتر از مورد دسترسی” Lonnie G. دسته سوم از موسسه اسمیتسونیان گفت: در یک دسترسی باز راه اندازی رویداد سه شنبه شب. “ما توانمند سازی مخاطبان ما توانمند سازی آنها را به remix, به repurpose به reimagine همه غنای ما ارائه می دهیم. ما در حال دعوت از بینندگان ما برای تبدیل شدن به همکاران.” جاست مجله اسمیتسونیان اولین گزارش در تلاش است; شما می توانید جستجو را از طریق مجموعه خود را حق در اینجا.

اسمیتسونیان می توانست به مراتب محدود تر آن می تواند به راحتی غیرمجاز و استفاده تجاری مثلا یا مشتق تفسیر است. به جای آن تصمیم گرفتند برای Creative Commons صفر مجوز قرار می دهد که هیچ محدودیتی در آنچه می توانید با انجام یک کار داده شده است. اگر شما می خواهید به فروش یک تی شرت حک با an 18th-century نقاشی جورج واشنگتن از گالری ملی پرتره, شاد, هاوکینگ.

اسمیتسونیان همچنین امیدوار است برای بلند تر برنامه های کاربردی. ذخیره کردن آن منتشر شد شامل نه فقط رسانه ها و اطلاعات است که به آن امیدوار خواهد سوخت آموزشی و پژوهشی و تلاش. به عنوان بخشی از آن دسترسی باز تلاش آن را راه اندازی یک رابط کاربردی برنامه نویسی و قرار دادن آن در مجموعه داده ها در یک مخزن GitHub. آن را در حال حاضر مشغول به کار با گوگل, به عنوان مثال برای استفاده از یادگیری ماشین به سطح نادیده گرفته داستان زنان در علم است. و هنرمند امی Karle استفاده کرده است اوایل دسترسی به پلت فرم برای ایجاد یک سری از مجسمه بر اساس هچر یک 66 میلیون سال تریسراتوپس قرار دارد در موزه ملی تاریخ طبیعی. توسط امید بستن برای CC0 آن مکان هیچ محدودیتی برای آنچه که اشکال که الهام بخش ممکن است.

“تمایل به محدود کردن هر نوع استفاده تجاری برای محدود کردن هر نوع mash-up بسیار قابل فهم می گوید:” جیمز بیل از مؤسسین دوک دانشکده حقوق مرکز مطالعات حوزه عمومی و یکی از بنیانگذاران اعضای هیئت مدیره از عوام خلاق. “مشکل این است که هیجان انگیز ترین reuses این کار به خوبی ممکن است چیزهایی که ما نمی تواند تصور کنید که محدودیت هایی مانند غیر تجاری و غیر مشتق می کند. ما نمی دانیم که آنچه ما ندارد چرا که ما آن را ندارید.”

بنیاد ویکیمدیا که نظارت ویکیپدیا تحسین اسمیتسونیان تصمیم با استناد به ویژه امیدوار است که داشتن خیلی hi-res هنر و mineable تحقیقات اطلاعات در دسترس آنلاین کمک خواهد کرد که تعادل بهتر نمایندگی. “زنان در طول تاریخ کمتر در همه جا است که ما نه فقط در اینترنت اما در جهان گفت:” ویکیمدیا, مدیر اجرایی, کاترین ماهر در شنبه رویداد. “در ویکیپدیا به طور خاص تنها 18 درصد از شرح حال زنان هستند. نمایندگی مهم است.” پروژه های مانند گوگل کمک خواهد کرد به پر کردن آن فهرست و ذخیره کردن تصاویر با کیفیت بالا را در حالت ایده آل کمک به کسانی که مطالب به زندگی است.

تجاری و هنری امکانات فراوان به عنوان به خوبی. “این خواهد شد که تاثیر مثبتی بر کسانی که به توسعه کار می کند که بستگی به تصاویر آرشیوی از جمله خودم—تحقیقات معلمان مورخان مستند تولید کنندگان می گوید:” مارینا Amaral, عکس colorization و متخصص مرمت. “من در حال حاضر در حال کاوش در این عکس و انتخاب تعدادی از آنها را برای استفاده در پروژه های بعدی.”

در حالی که 2.8 میلیون عکس را به شما مقدار زیادی مشغول آنها هنوز هم نشان دهنده تنها یک بخش از موسسه اسمیتسونیان آرشیو 155 میلیون. در طول زمان اسمیتسونیان دسترسی باز اضافه خواهد شد بیشتر در تراشه ها جای دادند از hi-res تصاویر. دیجیتالی کردن روند آغاز شده با برخی از کوچکتر موزه ها و موسسات و همچنان به کار راه خود را تا به مجموعه ای از, به عنوان مثال, در موزه ملی تاریخ آمریکا است.

کل بایگانی گرچه به احتمال زیاد هرگز وارد حوزه عمومی است. که در بخشی به دلیل موسسه اسمیتسونیان لزوما خود کپی رایت در همه چیز آن خانه. تصمیم در مورد اینکه آیا درخواست مجوز CC0 به برخی موارد نیز بستگی به شرایط فرهنگی و تاریخی زمینه.

“ما باید همه چیز ما در مجموعه است که پشتیبانی از کلیشه های از فرهنگ های مختلف از آنجا که یک محصول از جهان ما و ما می خواهید را به تصرف خود که ما آن را درک کنید بهتر است. اما ما نمی خواهیم به تداوم آن کلیشه ها می گوید:” اسمیتسونیان ارشد دیجیتال برنامه افسر افی Kapsalis که پیشگام باز دسترسی به پروژه. اسمیتسونیان همچنین با این نسخهها کار به طور مستقیم با گروه های بومی در سراسر ایالات متحده به عنوان مثال به مطمئن شوید که آن را نمی کند سهوا انتشار مواد حساس. “اگر منشأ نامشخص در اطراف چیزی و یا اگر آن را به یک آیتم است که واقعا برای چشم تنها که فرهنگ ما در حال رفتن به قرار دادن که در رده دوم آنلاین نیست.”

پس از آن وجود دارد موضوع را از آنچه اتفاق می افتد به تصاویری که اسمیتسونیان ارسال می کند. میراث فرهنگی موسسات تمایل دارند به همان نگرانی در مورد قرار دادن گنجینه های خود را در حوزه عمومی می گوید دوک بیل یادآوری چند نمونه از رایج ترین ترس های او را می شنود: “شما در حال رفتن برای کشتن ما هدیه فروشگاه. نازی ها در حال رفتن به آن را. کسی را برای رفتن به آن را در یک انجمن.”

کسانی که نمی, نگرانی های بی دلیل به این اینترنت مدرن ، اما آنها نیز تا حد زیادی از دست نقطه. “کسانی که مردم می توانند خود را نقض کپی رایت به هر حال” می افزاید: بیل. “افرادی که شما می خواهید افرادی که مراقبت از کسی که نمی خواهد با استفاده از یک تصویر بدون مجوز خواهد بود و احترام است.”

آن زمان سال برای اسمیتسونیان به اطراف به آن ایده Kapsalis می گوید: او تا به حال تحقیقات برای کمک به اطمینان در این مورد. در سال 2016 Kapsalis منتشر شده یک سری از مطالعات موردی در مورد تاثیر باز کردن دسترسی برنامه ها به حال در سایت های مختلف نهادهای فرهنگی مانند موزه هنر کلیولند و کتابخانه عمومی نیویورک. “نگرانی در مورد از دست دادن کنترل معنوی از مجموعه و یا کاهش در تعداد فرد بازدیدکننده داشته است با توجه به باز کردن دسترسی سیاست تا حد زیادی بی اساس,” او نوشت ، “با باز کردن دسترسی به, سیاست درآمد حاصل از حقوق و تولید مثل فعالیت کاهش می یابد اما حفظ محدود تر شرایط استفاده ممکن است هزینه سازمان در بودجه فرصت های کارکنان و شهرت.”

آن را کمک کرد بیش از حد که اسمیتسونیان است اظهار داشت: هدف از رسیدن به 1 میلیارد نفر در سال از طریق دیجیتال آن تلاش. رهایی بخش زیادی از آن را بایگانی می کند که بسیار دست یافتنی تر; به عنوان ویکیمدیا ماهر اشاره کرد شنبه, ویکیپدیا به تنهایی می بیند حداقل این است که بسیاری از بازدید کنندگان در هر ماه.

تکنیکی از آوردن اسمیتسونیان دسترسی باز با هم ارائه شده مشکلات خاص خود را دارد. موزه ها و مراکز تحقیقاتی زیر چتر آن جمع آوری تمام انواع داده ها و اعمال استانداردهای مختلف به آنها. آنها را به صحبت کردن با یک دیگر بود یک شاهکار به پیدا کردن یک راه برای ذخیره تمام کسانی که تصاویر با وضوح بالا در ابر به طوری که به پایین آوردن اسمیتسونیان وب سایت. (Amazon Web Services را فراهم می کند میزبانی به عنوان بخشی از آن عمومی مجموعه داده های برنامه.) مهم تر اگر بود حل و فصل در یک پیاده سازی است که مربع با اسمیتسونیان ارزش.

“به چالش کشیدن بخشی از اجرای این تکنولوژی” Kapsalis یادداشت ها. “این است که چگونه ما این کار را انجام مسئولانه است.”

پاسخ تا کنون است دلگرم شده است; Kapsalis می گوید اسمیتسونیان دسترسی باز دیدم حدود 4 میلیون تصویر درخواست در عرض شش ساعت و یا پس از رفتن زندگی می کنند. اسمیتسونیان نیز حفظ یک داشبورد است که نگه می دارد در حال اجرا شمارش تعداد دارایی های دانلود شده و درصد آن مجموعه که در حال حاضر باز کردن دارایی اقلام (7,774 و 23 بود که از نوشتن این مقاله). اما تاثیر این پروژه به احتمال زیاد خواهد شد گسترش و حتی بیشتر.

اگر اوت به عنوان یک نهاد به عنوان اسمیتسونیان در آغوش حوزه عمومی چه بهانه ای باقی می ماند برای هر کس دیگری ؟


بزرگ تر سیمی داستان
  • سیگنال است که در نهایت آوردن آن پیام های امن به توده ها
  • شاهزاده خانم های plantfluencers و صورتی کنگو کلاهبرداری
  • علامت هشداردهنده طول می کشد در بزرگ و با تکنولوژی روسی, جاسوس
  • چگونه یک فضای مهندس ساخته شده خود را دوار تلفن همراه
  • دیدار با کارگران معدن گوگرد خطر زندگی خود را در داخل یک آتشفشان
  • 👁 تاریخچه راز از صورت به رسمیت شناختن. به علاوه آخرین اخبار در مورد هوش مصنوعی
  • 🎧 چیز نه صدایی درست است ؟ بررسي فايلهاي مورد علاقه ما هدفون بی سیم, هدفون soundbars و بلندگوهای بلوتوث

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im