دانشمندان علوم اجتماعی در حال بررسی این که چگونه این بیماری همه گیر کوروناویروس مؤثر است همه چیز را از رفتار مردم به اقتصاد است.

رویترز/Issei کاتو

علم‘s COVID-19 گزارش توسط مرکز پولیتزر.

اگر همه گیر مستندات باید مردم احساس کمی مانند آزمایشگاه موش گیر در قفس در برخی از راه هایی که دقیقا چه هستند.

به عنوان coronavirus لمس در تقریبا در هر بخشی از زندگی در سراسر جهان دانشمندان علوم اجتماعی در حال عجله برای خورد کردن اطلاعات در زمان واقعی در چگونه مردم در پاسخ به همه گیر می افتند. اقتصاددانان در حال جمع آوری اطلاعات در مورد زنجیره تامین. دانشمندان علوم سیاسی مورد نقد و چگونه پاسخ های دولت پیگیری با ایدئولوژی. روانشناسان در حال نظارت بر کودکان در بعد از مدرسه برنامه. رفتاری دانشمندان در حال بررسی هزاران نفر از مردم برای دیدن چگونگی پاسخ به آنها به اطلاعات در یک بحران.

جیمز Heckman, یک برنده جایزه نوبل اقتصاد در دانشگاه شیکاگو نشان می دهد محققان نیاز به نگاهی به قلب سابق شهردار شیکاگو, رام امانوئل را ضرب المثل: هرگز اجازه ندهید یک بحران به هدر. “اینجا, علمی, من فکر می کنم ما نیاز به کار در آن عقیده” Heckman می گوید. “ما در حال گرفتن اطلاعات جدید است. این اطلاعات بسیار ارزشمند است.”

برای برخی از محققان این بیماری همه گیر ایجاد کرده است یک فرصت غیر منتظره برای اجرای “طبیعی آزمایش.” بر خلاف فیزیک یا زیست شناسان اجتماعی دانشمندان غالبا محدود با استفاده از کنترل آزمایش برای آزمون فرضیه است. هیچ دانشگاه مثلا آیا تصویب یک آزمایش که شامل شلیک یک گروه از کارگران و دیدن چگونه آنها کرایه در مقایسه با آنها هنوز هم به کار همکاران. اما مداخلات مانند بلایای طبیعی و یا یک بیماری همه گیر — می تواند کمک به ایجاد چنین آزمایش اگر یک محقق است که آماده برای استفاده.

برای مثال برخی از دانشمندان علوم اجتماعی در حال تجهیز نشدن مطالعات موجود امید به سرمایه گذاری بر روی داده های آنها در حال حاضر جمع آوری شده برای دیدن چگونه این ویروس تغییر همه چیز. دیلون براون, یک روانشناس کودک در دانشگاه Waterloo مطالعه عاطفی رفاه کودکان و نوجوانان در خدمات پس از برنامه های مدرسه در تورنتو است. پس از آن فاجعه رخ داد. دو بار. اولین معلمان شروع به اعتصاب مرتبا سازندگان: برنامه های. سپس همه گیر بسته آنها را برای خوب است.

این تحول به نظر می رسید مانند یک فاجعه برای تحقیقات براون می گوید. اما در حال حاضر تیم خود را به آن را تبدیل به مطالعه این که چگونه این تغییرات چشمگیر نهفته 235 بچه ها. “آن بوده است نورد با مشت و مشت نگه داشتن پرواز,” او می گوید.

Charissa Cheah یک روانشناس در دانشگاه مریلند بالتیمور کانتی است recalibrating تحقیقات خود را در مورد چگونه چینی و کره ای کودکان آمریکایی در دولت مقابله با تبعیض است. با پول از بنیاد ملی علوم است که کار را به سرعت صندوق coronavirus مربوط به تحقیق او را بررسی چند صد خانواده او مورد مطالعه بیش از 5 سال گذشته. او همچنین در حال گسترش به خانواده ها در جای دیگر در کشور است. او امیدوار به یاد بگیرند که چگونه والدین و کودکان در پاسخ به ضد آسیایی, تبعیض که رسید با این ویروس و چه گسترده تر درس های آن ممکن است نگه دارید در مورد این پویایی است. “من می بینم [گیر] ایجاد, من نمی خواهد می گویند فرصت, اما منحصر به فرد بافت به منظور درک چگونه برخی از این پروسه کار,” او می گوید.

اقتصاددانان حفاری را به عنوان به خوبی. متی کان در دانشگاه جانز هاپکینز در بالتیمور مورد مطالعه چگونه صنایع مقابله با بلایای طبیعی. او و همکار در حال حاضر در حال جمع آوری اطلاعات برای مقایسه چگونه شرکت ها در حال تنظیم بسته به زنجیره تامین و محدودیت های مختلف اعمال شده توسط کشورهای سراسر جهان است.

او همچنین بازنویسی پایانی فصل به یک کتاب جدید در مورد اقتصاد سیاسی. در حال حاضر آن را به بحث در مورد کوروناویروس. “با هر آزمایش شما در حال مطالعه علت و معلول است. در زمان واقعی این شرکت ها reoptimizing در مواجهه با این شوک,” او می گوید.

دانشگاه شیکاگو اقتصاددان لارس پیتر هانسن یکی دیگر از برنده جایزه نوبل نیست گام گذاشتن در هر فوری تحقیقات. اما او تا به مدت طولانی است که علاقه مند در چگونه تصمیم گیران و بازارهای مقابله با عدم قطعیت است. در یک وضعیت موجب ویرانی با ناشناختهها او می خواهد به بررسی چگونه هر کس از سرمایه گذاران به دولت و سیاستگذاران به مراقبت های بهداشتی مدیران پاسخ دهند. “چگونه به ادغام عدم اطمینان به این نوع از تصمیم گیری به نظر می رسد برای من اولین سفارش چالش و این قطعا چیزی است که من می خواهم به کار بر روی” او می گوید.

اما هانسن و چندین نفر دیگر احتیاط که بسیاری از تحقیقات در حال ظهور ممکن است متناسب با تعریف کلاسیک از یک آزمایش به دلیل همه گیر است اثرات بسیار گسترده و کثیف. بهترین آزمایش معمولا در نگاه مشابه گروه از مردم که در آن یک گروه تجارب بسیار خاص تغییر می گوید دیوید Figlio یک اقتصاددان در دانشگاه نورث وسترن است که به طور گسترده در سیاست های آموزش و پرورش. در مقابل تقریبا هیچ کس اجتناب رسیدن به این بیماری همه گیر و آن را لمس بسیاری از بخش های زندگی است. “شده اند وجود دارد ده ها تن از افراد بسیار باهوشی در حال حاضر گفت:” وای این است رفتن به یک فرصت باور نکردنی را به مطالعه همه چیز. و من نه چندان خوش بینانه در مورد این که” Figlio می گوید.

Figlio اشاره می کند که برخی از محققان پیشنهاد کرده اند که تودهای به آموزش کلاس های آنلاین ناشی از بحران می تواند به ارائه یک تجربه, تست, چگونه دانش آموزان با انجام آموزش آنلاین در مقابل چهره به چهره در کلاس. اما او به پرسش چه نتایج را واقعا نشان می دهد که بسیاری از معلمان هستند که مجبور به آموزش آنلاین با کمی آماده سازی است. “من قوز است که مردم در حال رفتن به تعفن آن تا این سال,” او می گوید.

کارشناسان که به مطالعه ارتباطات در طول بلایای طبیعی نیز گرفتن بودجه برای راه اندازی مطالعات. با کمک از بنیاد ملی علوم از اعطای الن پیترز در دانشگاه اورگان, یوجین در حال حاضر مورد بررسی 1300 نفر برای دیدن چگونه حالت عاطفی خود را متصل به چه اقداماتی را برای محافظت از خود و که آنها در نظر گرفته شده منابع قابل اعتماد از اطلاعات است. تیم او در بر داشت که پزشکان و مراکز کنترل بیماری و پیشگیری از رتبه بالاترین در میان محافظه کاران و لیبرال ها در 75% و یا بالاتر است.

در بسیاری از حوادث کار چنین خواهد تکیه بر مردم خاطرات پس از بدترین گذشته پیترز می گوید. این بار “ما در واقع در تلاش برای گرفتن مردم آن را به عنوان اتفاق می افتد.” این نتایج می تواند از استفاده فوری برای سیاستگذاران که در حال حاضر خواسته Peters برای مشاوره. آن را نیز می تواند نور را در دراز مدت سوال در مورد چگونه مردم تفسیر خطر و تصمیم می گیرید چه چیزی برای انجام در یک فاجعه است. پیترز برنامه پنج دور از نظرسنجی دادن او را در زمان واقعی پنجره را به مردم چگونه احساسات و اقدامات در حال تکامل در این جهان-پوشا آزمایش.

tinyurlis.gdv.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im