وضعیت اجتماعی و نه اندازه تعیین کننده موفقیت باروری برای زنان کوه گوریل

تسلط رتبه در میان زن گوریل های کوهستانی آن مربوط است نه به اندازه بدن اما آیا افزایش باروری خروجی با توجه به تحقیقات و نشر 3 ژوئن 2020 در باز-دسترسی به مجله PLOS ONEبه رهبری ادوارد رایت از موسسه ماکس پلانک برای تکاملی انسان شناسی, آلمان, و همکاران.

کوه گوریل بزرگترین زندگی پستانداران و نمایش افراطی اندازه تفاوت بین جنس مرد وزن حدود 200 کیلو گرم — دو برابر زنان است. اندازه بدن یک عامل مهم در تعیین توانایی مبارزه در بسیاری از حیوانات و پژوهش های قبلی نشان داده است آن را تحت تاثیر قرار تسلط رتبه در نر کوه گوریل.

برای تست اینکه آیا این رابطه وجود دارد و در زنان یک تیم بین المللی از محققان با اندازه گیری بدن اندازه 34 زن کوه گوریل (Gorilla beringei beringei) نظارت توسط Dian Fossey Gorilla Fund International, در پارک ملی آتشفشانهای در رواندا. آنها در ترکیب تسلط رتبه داده ها از مشاهدات رفتاری که انجام شده روزانه از سال 2000 با تخمین می زند از پشت وسعت و طول بدن برای هر فرد بالغ زن محاسبه شده غیر تهاجمی با استفاده از یک قاب نصب شده با لیزر و دوربین های دیجیتال.

در مقایسه با بسیاری از گونه های پستانداران محققان دریافتند که تسلط رتبه نامربوط به اندازه بدن در زنان کوه گوریل. نتایج نشان می دهد که عوامل دیگر از قدرت فیزیکی مانند سن یا گروه تصدی بیشتر مهم در تعیین تسلط سلسله مراتب از گوریل های کوهستانی. تسلط رتبه هنوز هم ارائه می دهد مزایای باروری حتی برای یک گونه با یک فراوان در طول سال عرضه مواد غذایی نویسندگان می گویند. بالا رتبه بندی زنان تولید فرزندان بیشتر شاید به عنوان یک نتیجه از دسترسی ترجیحی به مردان است.

نویسندگان اضافه کردن: “تعداد بسیار کمی از مطالعات به بررسی ارتباط متقابل میان بدن اندازه تسلط رتبه و باروری موفقیت با هم. پس از آن واقعا جالب بود برای پیدا کردن که حتی اگر بالاتر رتبه بندی زن گوریل تا به حال به طور قابل توجهی کوتاه تر اینتر-تولد فواصل کمتر رتبه بندی آنهایی است که از یک پروکسی برای باروری موفقیت هیچ یک از این متغیرها به طور قابل توجهی در ارتباط با اندازه بدن است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط مجله PLOS. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de