در حالی که اهلی کردن گیاهان تسلیم بزرگتر محصولات فرآیند شده است که اغلب یک اثر منفی بر روی گیاه microbiomes ساخت اهلی گیاهان بیشتر وابسته به کود و سایر اصلاح خاک از خود وحشی بستگان.

در تلاش برای ایجاد محصولات بیشتر مولد و پایدار, محققان توصیه می کنند دوباره از ژن ها از وحشی بستگان از محصولات تجاری که بازگرداندن اهلی گیاهان توانایی ارتباط برقرار کردن با میکروبهای مفید خاک.

هزاران سال پیش مردم برداشت های کوچک گیاهان وحشی برای غذا. در نهایت آنها انتخابی کشت بزرگترین آنهایی که تا چاق و چله و غلات و حبوبات و میوه ما می دانیم که امروز تکامل یافته است. اما از طریق هزاران سال انسان, رسیدگی, بسیاری از گیاهان زراعی از دست رفته برخی از توانایی ارتباط برقرار کردن با میکروب های خاک که با ارائه مواد مغذی لازم است. این ساخته شده است که برخی اهلی و گیاهان بیشتر وابسته به کود یکی از بزرگترین منابع نیتروژن و فسفر آلودگی و یک محصول است که مصرف سوخت های فسیلی برای تولید.

“من شگفت زده چگونه به طور کامل پنهان این تغییرات می توان گفت:” جوئل ساکس, یک استاد زیست شناسی در دانشگاه ریورساید و نویسنده ارشد مقاله منتشر شده امروز در گرایش اکولوژی و تکامل. “ما خیلی با تمرکز بر زمین فوق صفات است که ما قادر به تغییر شکل انبوه گیاهان در حالی که نادیده گرفتن یک مجموعه از ویژگی های دیگر و سهوا پرورش گیاهان با تخریب ظرفیت برای به دست آوردن منافع از میکروب است.”

باکتری ها و قارچ ها فرم صمیمی انجمن با ریشه گیاه است که می تواند به طور چشمگیری بهبود رشد گیاه است. این میکروب کمک به شکستن خاک عناصر مانند فسفر و نیتروژن که گیاهان جذب از طریق ریشه های خود را. میکروب نیز دریافت منابع از گیاهان در یک پایاپای یا همزیستی ارتباط. هنگامی که کود و یا دیگر اصلاح خاک مواد مغذی را آزادانه در دسترس گیاهان کمتر نیاز به تعامل با میکروب است.

ساکس و اولین نویسنده استفانی پورتر از دانشگاه ایالتی واشنگتن, ونکوور, بررسی 120 مطالعات میکروبی همزیستی در گیاهان و به این نتیجه رسیدند که بسیاری از انواع گیاهان اهلی نشان می دهد تخریب ظرفیت به شکل همزیستی جوامع با میکروب های خاک.

“پیام ما کاغذ است که اهلی شده هزینه های پنهان” Sachs گفت. “هنگامی که گیاهان در حال انتخاب برای تعداد انگشت شماری کوچک از صفات مانند ساخت یک بزرگتر دانه یا رشد سریع تر شما می توانید از دست دادن مقدار زیادی از صفات مهم مربوط به میکروب در طول راه.”

این تکاملی از دست دادن تبدیل به یک ضرر برای محیط زیست نیز هست.

بیش از حد نیتروژن و فسفر از کود می صافی از زمینه ها به آبراهه ها منجر به رشد بیش از حد جلبک پایین سطح اکسیژن و مرده مناطق. اکسید نیتروژن از کود وارد جو کمک به آلودگی هوا است. سوخت های فسیلی نیز مصرف برای تولید کود.

برخی از شرکت ها آغاز فروش نیتروژن-تثبیت باکتری به خاک اصلاحات به کشاورزی پایدار, اما Sachs گفت: این اصلاحات به خوبی کار نمیکنند چرا که برخی اهلی و گیاهان دیگر می تواند انتخاب کنید تا کسانی که میکروب های مفید را از خاک.

“اگر ما می خواهیم برای رفع این مشکلات ما نیاز به کشف کردن که صفات را از دست داده است و کدام مفید صفات شده اند نگهداری می شود در وحشی نسبی” Sachs گفت. “سپس نژاد وحشی و اهلی با هم به بهبود آن صفات است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه کالیفرنیا – ریورساید. Original نوشته شده توسط هالی Ober. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im