منبع پکن بزرگ جدید COVID-19 شیوع است که هنوز هم یک راز

این Xinfadi کشاورزی بازار عمده فروشی در پکن در ماه فوریه است. بازار شد, توقیف در 13 ژوئن پس از آن مرکز جدید COVID-19 شیوع.

TINGSHU وانگ/مهر/Newscom

علم‘s COVID-19 گزارش توسط مرکز پولیتزر.

پکن تایید یک COVID-19 مورد در 11 ژوئن به پایان رسید و اجرای 55 روز بدون گزارش انتقال محلی. پس از وقوع است burgeoned و شهرستان با پاسخ شدید تصمیم به مهار آن را در. از امروز آن را آزمایش کرده است 356,000 مردم تایید 137 موارد با توجه به اخبار گزارش ایسنا دولتی news agency. این شهرستان دارای قفل کردن برخی از مسکونی ترکیبات بسته به تمام مدارس و لغو صدها پرواز.

تقریبا تمام عفونت مرتبط شده اند به یک عمده فروشی مواد غذایی در بازار شده است که به طور موقت توقیف. لینک به بازار باعث شده مقایسه به غذاهای دریایی بازار در ووهان که نقش مهمی در مراحل اولیه این بیماری همه گیر و حدس و گمان که این ویروس وارد ماهی وارداتی از اروپا است. اما منبع از شیوع بیماری است که هنوز هم یک راز است.

پکن گزارش داد که آخرین مورد از محلی COVID-19 انتقال در اواسط ماه آوریل است. از زمان شیوع زمانی شروع شد که یک مرد بدون سابقه سفر اخیر به بازدید از یک دکتر در 10 ژوئن با تب و لرز. او آزمایش مثبت برای SARS-CoV-2 ویروس است که باعث COVID-19 و در بیمارستان بستری شد روز بعد. مقامات فکر می کنم او و یا تماس نزدیک شد آلوده در Xinfadi کشاورزی فروشی بازار عظیم 112 هکتار مجتمع مسکن 2000 دکه فروش تولید غذاهای دریایی و گوشت با 10 ، 000 مشتریان و کارگران بازدید روزانه با توجه به انتخاب. این منجر به تلاش گسترده برای تست بازار و کارگران و مشتریان و حتی ساکنان محله های مجاور.

مقامات گزارش داده اند که تعدادی از سطوح در بازار آزمایش مثبت برای SARS-CoV-2 از جمله یک برش هیئت مدیره در غرفه اداره وارداتی ماهی قزل آلا—پیدا کردن است که کشیده شده تا به مقدار زیادی از توجه در رسانه های محلی. هیچ شواهدی وجود ندارد coronaviruses آلوده ماهی اما یک فرضیه این است که آلوده کارگران در اروپا آلوده ماهی یا بسته بندی آن در طول پردازش. توالی ژنومی نشان می دهد که ویروسی نوع پشت شیوع جدید است که مربوط به گونه های چین پیدا کرده است در مردم از بازگشت از اروپا با توجه به چین روزانه گزارش که به نقل از یانگ پنگ رسمی با پکن مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری. در علاوه بر این به غذاهای دریایی یانگ پیشنهاد وارداتی گوشت به عنوان یک منبع ممکن. اما او اذعان کرد که بازار کارمند و یا بازدید کننده ممکن است برداشت این ویروس در جای دیگر و به سادگی گسترش آن به دیگر افراد در بازار است. “که دقیقا این ویروس از آمد هنوز نامشخص” یانگ گفت.

خنجر فایفر دامپزشکی اپیدمیولوژی در دانشگاه شهر هنگ کنگ شک و تردید این ویروس در بازار وارد شده در ماهی: “من فکر می کنم آن را بسیار بیشتر احتمال دارد و بنابراین محتمل است که آن را آورده بود به بازار توسط انسان آلوده شده است.” اگر آلوده غذاهای دریایی فرضیه درست است جاهای دیگر دست زدن به ساک ماهی قزل آلا باید دیده می شود شیوع بیماری می افزاید: اپیدمیولوژی کیجی فوکودا از دانشگاه هنگ کنگ است. توالی ژنومی که نشده است ساخته شده و در عین حال می تواند سرنخ های بیشتری به او می گوید.

شش ماه پیش بسیاری از قدیمیترین COVID-19 موارد مرتبط دیگر بازار Huanan غذاهای دریایی, بازار عمده فروشی در ووهان. از جمله بازارهای میزبان ده ها تا صدها مستقل اپراتورهای ارائه طیف وسیعی از گوشت و غذاهای دریایی و تولید و گاهی اوقات زندگی وحشی بازی. بسیاری از دانشمندان بر این باورند SARS-CoV-2 به احتمال زیاد منشأ در خفاش و ممکن است از طریق یک “ميزبان” قبل از پریدن به انسان—شاید در ووهان بازار است.

اما فایفر می گوید: گوشت و حیوانات زنده به فروش می رسد در بازار ممکن است نه تنها دلیل گسترش ویروس ها وجود دارد. حجم خالص از مردم عبور و مشغول به کار در بازار و “کمتر از حد مطلوب شرایط بهداشتی ذاتا نشان دهنده افزایش خطر برای تقویت virus.” مرطوب سرد هوا در بازارهای ممکن است ارائه یک محیط که در آن ویروس ها رشد.

ویروس’ بازگشت به پکن است “یکی دیگر از داستان احتیاطی به هر چیزی در مورد COVID مسلم” فوکودا می گوید. با اکثریت قریب به اتفاق جمعیت جهان در معرض ابتلا به عفونت و ویروس هنوز هم در گردش “آن است که ممکن است برای هر کشور از جمله [آن] را ساخته اند که عمده تلاش ها برای کاهش انتقال تجربه شیوع” او می گوید.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>