هفته آینده SpaceX اژدها کپسول را حمل دو فضانورد ناسا به مدار.

ناسا کندی/CC BY-NC-ND/فلیکر

در 27 مه ناسا راه اندازی خواهد شد مردم به فضا از خاک ایالات متحده آمریکا برای اولین بار پس از سال 2011 زمانی که شاتل فضایی آتلانتیس غرش هوا در آن سفر نهایی. این بار فضانوردان خواهد بود به ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) در ناسا, موشک, اما روی وسایل نقلیه خریداری شده از بخش خصوصی, شرکت فضایی SpaceX: اژدها 2 کپسول در بالای یک موشک فالکون 9.

به مناسبت علائم نقطه عطف دیگری برای شرکت خصوصی در ایالت کالیفرنیا که بیش از دهه گذشته رفته از underdog به dominator. SpaceX در حال حاضر دسته حدود دو سوم از ناسا راه اندازی از جمله بسیاری از تحقیقات بر روی کامپیوتر کاربر با پرواز به عنوان ارزان به عنوان $62 میلیون تقریبا نصف قیمت یک موشک از ایالات داد راه اندازی یک رقیب. SpaceX اهداف نه محدود به پایین در مدار زمین: در ماه گذشته برنده یک قرارداد برای ساخت یک ماه لندر و آن را به طور پیوسته آزمایش بزرگ و سنگین-موشک بالابر به نام کشتی فضایی است که می تواند مردم را به مریخ است.

محققان هر دو مزایا و خطرات در این شرکت افزایش قدرت. این کاهش هزینه پروازهای فضایی را از طریق نوآوری مانند قابل استفاده مجدد مراحل و آیرودینامیکی, صرفه جویی در ناسا پول است. با آن آستین ، ظرفیت کشتی فضایی می تواند ارزان قرار داده و بزرگ تلسکوپ در مدار و سنگین آزمایش های علمی در اقمار و سیارات. در عین حال SpaceX با fast-and-name-سیلیکون ولی طرز فکر نادیده گرفته پتانسیل خود را برای فن آوری های آلوده به آسمان شب و بکر سیارات. برخی از نگرانی این شرکت به رهبری بی باک میلیاردر Elon Musk می تواند به خطر اندازد ناسا دیرینه فرهنگ ایمنی است. “ناسا تلاش می کند به همه چیز به درجه n ام می گوید:” دیوید تاد یک تحلیلگر در Seradata که آهنگ های راه اندازی و ماهواره. “SpaceX با این نسخهها کار بر اساس ‘تست آن تا زمانی که آن را می شکند.'”

بین سال های 2006 و 2008 سه پرواز از آن Falcon 1 موشک در شکست به پایان رسید. SpaceX چرخد و به یک بزرگتر موشک فالکون 9 در سال 2010 شروع به تحویل محموله به ایستگاه فضایی برای ناسا 2 سال بعد. از آن جاه طلبی های خود را رشد کرده است. “مقدار زیادی از فضای دیگر شرکت ها در حال تلاش برای برنده شدن در قرارداد می گوید:” جاناتان مک داول یک اخترفیزیکدان در دانشگاه هاروارد-اسمیتسونیان مرکز اخترفیزیک (CfA). “SpaceX در حال تلاش برای رسیدن به مریخ است. معلوم می شود که داشتن یک هدف می تواند از لحاظ اقتصادی موفق است.”

بالا رفتن

پس از بازنشستگی شاتل فضایی در سال 2011 موشک SpaceX را در برداشت افزایش سهم از ناسا راه اندازی شد.

دیگرشاتل فضاییSpaceXتعداد ناسا راه اندازی ’00’02’04’06’08’10’12’14’16’18’20051015*شامل راه اندازی با یک عمده ناسا حمل بار از طریق مارس از جمله شکست

گرافیک: X. لیو/علم; DATA: جاناتان مک داول/CFA

آینده crewed پرواز می تواند جابجایی روسیه موشک ناسا استخدام در یک قیمت سنگین برای حمل انسان به ISS از سال 2011 است. ارزان تر و بیشتر پروازهای مکرر می تواند به بهبود زیست پزشکی و علوم فیزیکی آزمایش ها بر روی ایستگاه می گوید: صنعت تحلیلگر لورا Forczyk صاحب فضا شرکت مشاوره Astralytical. “بیشتر مردم برابر بیشتر تحقیقات” او می گوید.

SpaceX را تقویت کرده است ناسا علم در راه های دیگر ارائه آب و هوا-مشاهده Jason-3 ماهواره ای و سیاره-به دنبال Transiting Exoplanet Survey ماهواره به مدار است. در سال 2022 آن است که مجموعه ای برای راه اندازی و روان ماموریت به یک فلزی سیارک در ناسا اندازی یک فالکون سنگین که نشسته بین فالکون 9 و کشتی فضایی در آن propulsive قدرت.

اما این شرکت در آینده کشتی فضایی است که طراحان علوم ماموریت ترشح بزاق. SpaceX است و نه اعلام یک تاریخ برای یک افتتاحیه پرواز اما ساخته شده شش نمونه در سرعت نزدیک به یک در هر ماه. (سه شده اند به طور تصادفی در آزمایش.) فولاد آلیاژی کپسول و آن را فوق العاده سنگین تقویت کننده پایه 120 متر قد بلند قوی بیش از زحل V که مردم انجام شده به ماه. در سال گذشته گفت: مشک پر استفاده مجدد و صرفه جو استفاده از سوخت خواهد هزینه هر یک کشتی فضایی راه اندازی به $2 میلیون نفر است. Forczyk نشان می دهد 10 میلیون دلار در هر پرواز ممکن است واقع بینانه تر است.

موشک 9 متر-قطر ایران به راحتی می تواند جای غول پیکر آسمانی رصدخانه مانند پیشنهاد قابل سکونت Exoplanet رصدخانه که به طور مستقیم تصویر سیارات دور. یکی از دلایل بی پایان تاخیر afflicting James Webb Space Telescope, the جانشین تلسکوپ فضایی هابل بوده و باید در برابر آن سگمنتال 6.5 متری آینه به جا روی یک اروپایی آریان 5, موشک, می گوید CfA اخترفیزیکدان مارتین الویس.

یک کشتی فضایی مناسب نیز می تواند ایجاد فشار سیاسی به کمین کردن فضا راه اندازی سیستم (SLS), NASA-طراحی و توسعه heavy-lift موشک که قرار است به قدرت این سازمان بازگشت به ماه و مریخ در عظیم 900 میلیون دلار در هر راه اندازی—اگر آن را تا کنون راه اندازی شد. اولین آن بارها تضعیف و در حال حاضر انتظار می رود در پایان 2021. فقط 1 یا 2 سال بعد از آن قرار است برای حمل فضانوردان به قمری مدار اما مک داول شک و تردید در آن باقی خواهد ماند در تولید بسیار طولانی است. “اگر کشتی فضایی کار می کند که ناقوس مرگ برای SLS,” او می گوید. SpaceX همراه با شرکت های خصوصی Blue Origin و Dynetics انتخاب شد و در ماه آوریل به طراحی قمری landers برای فضانوردان و تجهیزات.

SpaceX مطرح کشتی فضایی کپسول به عنوان کاوشگر که می تواند راه اندازی در بالای خود را تقویت و یا ناسا ساخته شده است یک. وجود خواهد داشت مقدار زیادی از اتاق را برای دانشمندان به کول آزمایش مانند یک رادیو تلسکوپ به همکار بازگشت به اولین دوران کهکشان و شکل گیری از ماه را به دور طرف می گوید استیو کلارک ناسا معاون دستیار مدیر برای اکتشافات علمی.

در عین حال SpaceX را با عجله برای رفتن به بزرگ نیز می تواند باعث ایجاد مشکل برای دانشمندان است. کشتی فضایی کاوشگر خواهد بود بسیار سنگین تر از دوک وار قمری از ماموریت آپولو. گرد و غبار و سنگ آن لگد کردن می تواند به قمری مدار ایجاد تداخل رقیق برای دیگر landers و تهدید ماهواره ها و پاسگاه الویس می گوید. این شرکت در بلند مدت هدف استعمار مریخ پتانسیل آلوده سیاره زمینی با میکروب ها است که می تواند گیج محققان او می افزاید. SpaceX نیست پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر در این مقاله است.

در ماه های اخیر این شرکت با تحریک خشم از ستاره شناسان با راه اندازی صدها Starlink ماهواره است که در نظر گرفته شده برای ارائه اینترنت پر سرعت به مناطق دور افتاده. از زمین به ماهواره به نظر می رسد با کمال تعجب روشن به دلیل پایین مدار و آنها را ترک کرده اند مخل مسیرهای پیاده روی در دوربین های دیجیتال بررسی تلسکوپ. “من فکر نمی کنم آنها در نظر گرفته شده برای پیچ کردن مردم به آسمان می گوید:” مگان Donahue, رئيس جمهور از آمریکا انجمن نجوم. “این فقط به خاطر هیچ کس پرسید که سوال از آنها است.”

SpaceX در حال تلاش برای کاهش این مسئله است. برخی از ماهواره ها در دسته بعدی مجموعه ای برای راه اندازی به زودی پس از crewed آزمون خواهد بود سیاه و مجهز به غشاء و فرآیندهای غشایی است که مسدود کردن نور خورشید است. Donahue میاد این شرکت برای همکاری با محققان برای رسیدگی به این مشکلات است. “ما همه به علم” او می گوید.

اما قسمت یادآوری فضای دانشمندان به دست کم گرفتن SpaceX بالقوه اثرات در زمینه های خود را. اگر چه مشک است که اغلب بیش از حد صعودی در مورد مقیاس های زمانی برای پروژه های مک داول می گوید: او تمایل به تحقق بخشیدن به رویاهای خود را در پایان. “[مشک] نقاط ضعف و قوت دارد. او overoptimism نوع است از هر دو.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de