دیدنی منظره? Hummingbirds دیدن رنگ های متنوع انسان تنها می توانید تصور کنید

برای پیدا کردن مواد غذایی خیره آمپول فرار شکارچیان و حرکت متنوع زمین و پرندگان و تکیه بر خود عالی رنگ دید.

“انسان در حال رنگ-کور در مقایسه با پرندگان و بسیاری از حیوانات دیگر گفت:” ماری Caswell Stoddard, دستیار استاد در دانشگاه پرینستون دپارتمان بوم شناسی و زیست شناسی تکاملی. انسان دارای سه نوع رنگ-حساس مخروط در چشم خود-هماهنگ به قرمز و سبز و آبی نور-اما پرندگان باید یک چهارم از نوع حساس به نور ماوراء بنفش. “نه تنها با داشتن یک چهارم رنگ نوع مخروط گسترش طیف وسیعی از پرنده-قابل رنگ به ماوراء آن را به طور بالقوه اجازه می دهد تا پرندگان به درک ترکیب رنگ مانند اشعه ماورای بنفش+سبز و اشعه ماوراء بنفش+قرمز — اما این سخت است برای تست” گفت: Stoddard.

بررسی پرندگان چگونه خود را درک دنیای رنگارنگ Stoddard و تیم تحقیقاتی تاسیس یک رشته جدید سیستم برای کاوش پرنده دید رنگ در یک محیط طبیعی. کار در کوه های راکی زیستی آزمایشگاه (RMBL) در گوتیک, کلرادو, محققان روت وحشی پهن-دم hummingbirds (Selasphorus platycercus) برای شرکت در, رنگ, چشم انداز آزمایش های.

“دقیق ترین ادراکی آزمایش بر روی پرندگان انجام شده در آزمایشگاه, اما ما در معرض خطر از دست رفته تصویر بزرگتر از پرندگان چگونه به واقعا استفاده از رنگ چشم انداز در زندگی روزانه خود را” Stoddard گفت. “Hummingbirds کامل برای بررسی دید رنگ در طبیعت. این قند شیطانهای تکامل یافته اند برای پاسخ به گل رنگ است که تبلیغ یک شهد پاداش به طوری که آنها می توانند یاد بگیرند که انجمن های رنگ به سرعت و با کمی آموزش است.”

Stoddard تیم بود به خصوص علاقه مند در “nonspectral” ترکیب رنگ که شامل رنگ های به طور گسترده ای از قطعات جدا شده از طیف رنگ به عنوان ترکیبی از رنگ های همجوار مانند فیروزه ای (آبی-سبز) یا زرد (سبز-قرمز). برای انسان و بنفش روشن ترین مثال از یک nonspectral رنگ. از لحاظ فنی و بنفش است که در رنگین کمان: این ناشی میشود که ما آبی (موج کوتاه) و قرمز (طول موج) مخروط تحریک, اما نه سبز (متوسط-موج) مخروط.

در حالی که انسان باید فقط یک nonspectral رنگ — بنفش پرندگان از لحاظ تئوری می تواند تا پنج: بنفش, اشعه ماورای بنفش+قرمز اشعه ماوراء بنفش+سبز اشعه ماوراء بنفش+زرد و اشعه ماوراء بنفش+بنفش.

Stoddard و همکارانش طراحی شده یک سری آزمایش برای تست اینکه آیا hummingbirds می توانید از این nonspectral رنگ. نتایج خود را به نظر می رسد ژوئن 15 در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم.

تیم تحقیقاتی که شامل دانشمندان از پرینستون, دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC), دانشگاه هاروارد, دانشگاه مریلند و RMBL, انجام, هوای آزاد, آزمایش هر تابستان به مدت سه سال. اولین آنها ساخته شده است یک جفت از سفارشی “پرنده چشم انداز” LED لوله برنامه ریزی شده برای نمایش طیف گسترده ای از رنگ ها از جمله nonspectral رنگ مانند اشعه ماورای بنفش+سبز. بعد آنها آزمایش های انجام شده در آلپ علفزار اغلب به بازدید محلی گسترده ای دم hummingbirds که نژاد در ارتفاع بالا سایت.

هر روز صبح محققان رز قبل از سپیده دم و راه اندازی دو فیدر: یکی حاوی آب قند و آب ساده. در کنار هر فیدر آنها قرار داده شده یک لوله چراغ. لوله کنار آب قند ساطع شده از یک رنگ در حالی که یک بعدی به دشت آب ساطع شده از رنگ های مختلف. محققان به صورت دوره ای تعویض موقعیت پاداش و بدون پاداش لوله به طوری که پرنده نمی تواند به سادگی با استفاده از محل به دقت درمان شیرین. آنها همچنین انجام آزمایش های کنترل برای اطمینان حاصل شود که پرندگان کوچک نمی شد با استفاده از بو و یا دیگر ناخواسته نشانه برای پیدا کردن پاداش. در این دوره از چند ساعت, وحشی hummingbirds آموخته به بازدید از پاداش رنگ. با استفاده از این راه اندازی محققان ثبت بیش از 6000 فیدر بازدیدکننده داشته است در یک سری از 19 آزمایش.

این آزمایش نشان داد که hummingbirds می توانید انواع nonspectral رنگ از جمله بنفش و اشعه ماورای بنفش+سبز اشعه ماوراء بنفش+قرمز و ماوراء بنفش+زرد. برای مثال hummingbirds به آسانی متمایز ماوراء بنفش+سبز از خالص اشعه ماورای بنفش یا سبز خالص و آنها تبعیض بین دو مخلوط های مختلف از اشعه ماوراء بنفش+قرمز نور — یک رنگ قرمز یکی کمتر.

“این شگفت انگیز بود به تماشا گفت:” هارولد Eyster یک UBC دانشجوی دکتری و یک نویسنده از مطالعه. “اشعه ماوراء بنفش+سبز روشن و سبز روشن نگاه یکسان به ما اما hummingbirds نگه داشته و به درستی انتخاب ماوراء بنفش+سبز نور همراه با آب قند. ما در آزمایش های ما را قادر به دزدکی حرکت کردن زیرچشمی نگاه کردن به جهان چه به نظر می رسد به یک مرغ مگس خوار.”

حتی اگر hummingbirds می تواند درک nonspectral رنگ و قدردانی از این که چگونه این رنگ به نظر می رسد به پرندگان می تواند مشکل باشد. “این غیر ممکن است به واقعا می دانم که چگونه پرندگان درک این رنگ. است که اشعه ماورای بنفش+قرمز ترکیبی از این رنگ و یا کاملا جدید رنگ ؟ ما فقط می توانیم حدس و گمان” سعید بن هوگان فوق دکتری پژوهشی مرتبط در پرینستون و همکاری نویسنده از مطالعه.

“تصور کنید که یک بعد اضافی از رنگ چشم انداز — است که هیجان و چالش مطالعه چگونه مرغی درک آثار” گفت: Stoddard. “خوشبختانه hummingbirds نشان می دهد که آنها می توانید ببینید چیزهایی که ما نمی توانیم.”

“رنگ هایی که ما می بینیم در زمینه های وحشی در مطالعه ما سایت, wildflower, پایتخت, کلرادو در حال خیره کننده برای ما اما فقط تصور کنید آنچه در آن گل شبیه به پرندگان که با حسی اضافی بعد گفت:” همکاری نویسنده دیوید Inouye که وابسته به دانشگاه مریلند و RMBL.

در نهایت تیم تحقیقاتی تجزیه و تحلیل داده ها مجموعه ای از 3,315 پر گیاه و رنگ. آنها کشف کردند که پرندگان به احتمال زیاد درک بسیاری از این رنگ به عنوان nonspectral در حالی که انسان نیست. که گفت: محققان تاکید می کند که nonspectral رنگ احتمالا به خصوص به ویژه نسبت به رنگ های دیگر. طیف گسترده ای از nonspectral رنگ در دسترس پرندگان نتیجه های باستانی خود را به چهار رنگ-مخروط سیستم های تصویری.

“Tetrachromacy — داشتن چهار رنگ مخروطی نوع — تکامل یافته در اوایل مهره داران” گفت: Stoddard. “این رنگ سیستم بینایی است که هنجار پرندگان بسیاری از ماهی ها و خزندگان و آن را تقریبا به طور قطع وجود داشته در دایناسورها. ما فکر می کنیم توانایی درک بسیاری از nonspectral رنگ است و نه فقط یک شاهکار hummingbirds اما گسترده از ویژگی های از حیوانات رنگ دید.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>