جاسوس می استراق سمع با تماشای یک لامپ را ارتعاشات

به اصطلاح lamphone تکنیک اجازه می دهد تا برای زمان واقعی گوش دادن در یک اتاق که صدها فوت دور.

لیست پیشرفته استراق سمع تکنیک های رشد به طور پیوسته در طول سال: wiretaps, هک گوشی, اشکالات در دیوار—حتی تندرست لیزر از یک ساختمان شیشه ای را انتخاب کنید تا مکالمات داخل. در حال حاضر اضافه کردن یکی دیگر از ابزار های صوتی مجموع جاسوس: هر لامپ در یک اتاق است که ممکن است قابل مشاهده از پنجره.

محققان از اسرائیل را در دانشگاه بن گوریون از اسرائیل و وایزمن موسسه علم امروز نشان داد یک روش جدید برای از راه دور استراق سمع آنها تماس بگیرید “lamphone.” آنها می گویند این اجازه می دهد تا هر کسی با یک لپ تاپ و کمتر از یک هزار دلار تجهیزات—فقط یک تلسکوپ و یک $400 الکترو-سنسور نوری—به گوش دادن در بر روی هر تلفن های موبایل در یک اتاق که صدها فوت دور در زمان واقعی به سادگی با رعایت کوچک ارتعاشات کسانی که برای تلفن های موبایل ایجاد شده در سطح شیشه از یک لامپ داخل. با اندازه گیری تغییرات در نور خروجی از لامپ که این ارتعاشات باعث محققان نشان می دهد که جاسوسی می توانید انتخاب کنید تا صدا به وضوح به اندازه کافی برای تشخیص محتویات مکالمات و یا حتی تشخیص یک قطعه موسیقی.

“هر گونه صدا در اتاق را می توان بازیافت از اتاق بدون نیاز به هک هر چیزی و هیچ دستگاه در اتاق می گوید:” بن Nassi, یک محقق امنیتی در بن گوریون که توسعه این روش با دیگر محققان Yaron Pirutin و بوریس Zadov و کسی که قصد دارد به ارائه یافته های خود را در کنفرانس امنیتی کلاه سیاه در ماه اوت است. “شما فقط نیاز به خط دید به حلق آویز لامپ و این آن است.”

در آزمایش های خود را محققان قرار داده شده یک سری از تلسکوپ حدود 80 فوت دور از یک هدف را نور لامپ و قرار دادن هر یک تلسکوپ چشمی را در مقابل یک Thorlabs PDA100A2 الکترو-سنسور نوری. آنها سپس با استفاده از یک مبدل آنالوگ به دیجیتال مبدل برای تبدیل سیگنال های الکتریکی که از سنسور به اطلاعات دیجیتال. در حالی که آنها بازی موسیقی و سخنرانی ضبط شده در این دور اتاق آنها تغذیه اطلاعات توسط مجموعه خود را به یک لپ تاپ است که تجزیه و تحلیل خوانش.

side by side images of telescope pointing to window and aerial of bridge
محققان تجربی راه اندازی با یک الکترو-نوری سنسور پشت چشمی یک تلسکوپ با اشاره به lightbulb داخل یک ساختمان اداری بیش از 80 فوت دور.حسن بن Nassi

محققان دریافتند که این ارتعاشات کوچک از نور لامپ در پاسخ به صدا—حرکات است که در آنها اندازه گیری شده در عنوان کمی تا چند صد میکرون—ثبت نام به عنوان یک اندازه گیری تغییرات در نور خود سنسور برداشت از طریق هر یک تلسکوپ. پس از پردازش سیگنال از طریق نرم افزار برای فیلتر کردن سر و صدای آنها قادر به بازسازی ضبط صدای داخل اتاق با قابل توجه وفاداری: آنها نشان داد, مثلا, که آنها می توانند تولید مثل شنیدن یک قطعه از یک سخنرانی از رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به خوبی به اندازه کافی برای آن را به رونویسی توسط گوگل ابر سخنرانی API. آنها همچنین تولید یک ضبط بیتلز “اجازه دهید آن را” به اندازه کافی روشن است که نام و نام خانوادگی که لحن برنامه Shazam می تواند فورا آن را تشخیص دهد.

این روش با این وجود برخی از محدودیت. در آزمایشات محققان با استفاده از حلق آویز لامپ و روشن نیست اگر یک لامپ نصب شده در یک ثابت لامپ یا یک سقف ثابت خواهد ارتعاش به اندازه کافی برای استخراج مرتب کردن بر اساس همان سیگنال های صوتی. صدا و موسیقی ضبط شده آنها استفاده می شود در تظاهرات نیز بلندتر از متوسط بشر مکالمه با بلندگو تبدیل به خود را حداکثر حجم. اما این تیم اشاره می کند که آنها نیز استفاده می شود نسبتا ارزان الکترو-نوری حسگر و مبدل آنالوگ به دیجیتال مبدل و می تواند به روز رسانی به یک گران تر را انتخاب کنید تا ساکت تر مکالمات. لامپ های LED نیز ارائه سیگنال-به-نویز که در مورد 6.3 بار است که از یک لامپ رشته ای و 70 بار فلورسنت یکی.

صرف نظر از کسانی که هشدارهای استنفورد دانشمند کامپیوتر و cryptographer دن Boneh استدلال می کند که محققان روش هنوز هم نشان دهنده قابل توجه و بالقوه عملی شکل جدید از آنچه که او خواستار یک طرف “کانال” حمله—که طول می کشد استفاده از نشت ناخواسته از اطلاعات به سرقت اسرار. “این یک برنامه از طرف کانال” Boneh می گوید. “حتی اگر این نیاز به یک حلق آویز لامپ و بالا دسی بل آن را هنوز هم فوق العاده جالب است. و آن را هنوز هم فقط بار اول این است نشان داده شده است ممکن است. حملات تنها بهتر و تحقیقات آینده را تنها به بهبود این در طول زمان است.”

تیم تحقیقاتی بود که توصیه BGU را یووال Elovici و Adi Shamir این coinventor از همه جا RSA رمزگذاری سیستم نیست برای اولین بار به نشان می دهد که غیر منتظره صوتی پدیده می تواند فعال استراق سمع. محققان برای سال شناخته شده است که یک لیزر منعکس کردن یک هدف را از پنجره می جاسوسان اجازه می دهد تا انتخاب کنید تا برای تلفن های موبایل در داخل. گروه دیگری از محققان نشان داد در سال 2014 که ژیروسکوپ یک مصالحه گوشی های هوشمند می توانید انتخاب کنید برای تلفن های موبایل حتی اگر نرم افزارهای مخرب می تواند دسترسی به آن میکروفون. نزدیک ترین قبلی روش به lamphone چه MIT مایکروسافت و ادوبی محققان در سال 2014 به نام “بصری میکروفون”: با تجزیه و تحلیل تصویری ثبت شده از طریق تلسکوپ از یک شی در یک اتاق که بر میدارد تا ارتعاشات—یک بسته چیپس سیب زمینی و یا یک سرویس بهداشتی برای نمونه کسانی که محققان قادر به بازسازی گفتار و موسیقی است.

اما Nassi اشاره می کند که تصویری مبتنی بر تکنیک در حالی که به مراتب متنوع تر از آن نیاز نیست یک لامپ قابل مشاهده در اتاق نیاز به تجزیه و تحلیل تصویری با نرم افزار پس از آن ثبت شده برای تبدیل ظریف ارتعاشات در مشاهده یک شی به آن را برای تلفن های موبایل را برداشت. Lamphone مقابل را قادر می سازد در زمان واقعی جاسوسی. از ارتعاشی جسم است و به خودی خود یک منبع نور الکترو-سنسور نوری می توانید انتخاب کنید تا ارتعاشات در مراتب ساده تر ویژوال داده است.

که می تواند lamphone به طور قابل توجهی بیشتر عملی برای استفاده در جاسوسی از قبلی تکنیک های Nassi استدلال می کند. “هنگامی که شما در واقع استفاده از آن را در زمان واقعی شما می توانید پاسخ در زمان واقعی به جای از دست دادن فرصت” او می گوید.

هنوز Nassi می گوید: محققان در حال انتشار یافته های خود را به فعال کردن جاسوس و یا اجرای قانون اما به روشنی به کسانی که در هر دو طرف از نظارت چه چیزی ممکن است. “ما می خواهیم به منظور بالا بردن آگاهی از این نوع حمله بردار,” او می گوید. “ما در این بازی ارائه ابزار است.”

به عنوان بعید است که به عنوان هدف این روش این است که آن را نیز آسان برای ممانعت از. فقط پوشش هر گونه حلق آویز لامپ یا بهتر است پرده. و اگر شما پارانوئید به اندازه کافی به نگرانی در مورد این نوع از بازی جاسوسی, امیدوارم, شما در حال حاضر استفاده از ضد لرزش دستگاه روی آن ویندوز برای جلوگیری از استراق سمع با لیزر میکروفون. و جاروب خانه خود را برای اشکالات. و حذف میکروفن از گوشی خود و کامپیوتر. پس از همه, در عصری که حتی نور لامپ باید گوش یک paranoiac کار هرگز انجام می شود.


بزرگ تر سیمی داستان
  • راهنمایی برای دریافت بیشتر از سیگنال و رمزگذاری چت
  • نمی توانید بیرون بروید و اعتراض ؟ در اینجا چگونه برای کمک به از صفحه اصلی
  • این بیماری همه گیر تبدیل اجاره اقتصاد
  • Covid-19 تست گران است. آن را ندارد به
  • NSA راز ابزار برای نقشه برداری شبکه های اجتماعی خود را
  • 👁 مغز مفید مدل برای هوش مصنوعی ؟ به علاوه: دریافت آخرین اخبار AI
  • 🎧 چیز نه صدایی درست است ؟ بررسي فايلهاي مورد علاقه ما هدفون بی سیم, هدفون soundbars و بلندگوهای بلوتوث

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>