Spintronics: سریع تر پردازش داده ها از طریق ultrashort پالس های الکتریکی

فیزیکدانان در مارتین لوتر دانشگاه هاله-ویتنبرگ (MLU) و دانشگاه لانژو در چین طراحی و توسعه یک مفهوم ساده است که می تواند بهبود قابل توجهی مغناطیسی مبتنی بر پردازش داده ها. با استفاده از ultrashort پالس های الکتریکی در محدوده تراهرتز داده ها را می توان نوشته شده و خواندن و پاک بسیار به سرعت. این امر را پردازش داده ها سریع تر جمع و جور تر و با انرژی کارآمد. محققان تایید نظریه خود را در حال اجرا شبیه سازی های پیچیده و نتایج منتشر شده در مجله NPG آسیا و مواد.

مغناطیسی ذخیره سازی داده ها ضروری است برای ذخیره سازی ایمن مقدار زیادی از اطلاعات تولید شده در هر روز مثلا از طریق شبکه های اجتماعی است. پس از ذخیره این اطلاعات هنوز هم می تواند بازیابی پس از سال های بسیاری است. شارژ مبتنی بر ذخیره سازی داده ها استفاده می شود برای مثال در گوشی های تلفن همراه است که بسیار بیشتر از آن است که هیچ عرضه انرژی است. سنتی مغناطیسی هارد دیسک و قطعات باید معایب خود را با توجه به حرکت قطعات مکانیکی و نیاز به میدان مغناطیسی است که باعث می شود آنها را به قدرت بیشتر و مصرف نسبتا آهسته در هنگام خواندن و نوشتن اطلاعات.

“ما پس از یک سریع و صرفه جویی در انرژی جایگزین” توضیح می دهد که استاد جمال Berakdar از موسسه فیزیک در MLU. او و همکارانش از دانشگاه لانژو آمد تا با یک ایده ساده. با استفاده از ultrashort پالس در محدوده تراهرتز اطلاعات می تواند نوشته شده در مغناطیسی نانو گردابه و بازیابی در picoseconds. از لحاظ تئوری این کدها ممکن است میلیاردها عملیات خواندن و نوشتن در هر ثانیه بدون نیاز به میدان مغناطیسی. “با مناسب شکل پالس داده ها را می توان پردازش بسیار سریع کم هزینه انرژی می گوید:” Berakdar. مفهوم جدیدی است که بر اساس شرایط موجود تراهرتز و مغناطیس فن آوری. “این سوء استفاده از پیشرفت های الکتریکی پالس نسل و nanomagnetism.”

تا کنون روش تست شده در کامپیوتر شبیه سازی می کند. “در سال های اخیر وجود داشته است فوق العاده پیشرفت در تولید و کنترل پالس های الکتریکی می گوید:” Berakdar. بنابراین آن را حس می کند برای کشف راه های جدید برای اعمال این پالس به ذخیره سازی داده ها. مفهوم ارائه شده توسط محققان ارائه می دهد یک ابزار ساده برای کنترل مغناطیسی نانو گردابه و بنابراین می تواند به طور مستقیم مورد استفاده برای ذخیره سازی جدید فن آوری.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط Martin-Luther-Universität Halle-Wittenberg. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de