یک مطالعه به دنبال تغییر از شکارچی سبک زندگی به اوایل کشاورزی رخ داده است که در ماقبل تاریخ اروپا در طی یک دوره از حدود 1500 سال است.

یک تیم بین المللی از دانشمندان به رهبری محققان دانشگاه نیویورک مورد تجزیه و تحلیل مولکولی باقی مانده از مواد غذایی چپ در سفال استفاده شده توسط کشاورزان برای اولین بار است که حل و فصل در امتداد سواحل اقیانوس اطلس در اروپا از 7000 تا 6000 سال پیش.

محققان گزارش شواهدی از محصولات لبنی در 80 درصد از قطعات سفال از سواحل اقیانوس اطلس از آنچه در حال حاضر در بریتانیا و ایرلند است. در مقایسه لبنی و کشاورزی در جنوب اقیانوس اطلس در سواحل آنچه که در حال حاضر پرتغال و اسپانیا به نظر می رسد بسیار کمتر فشرده و با استفاده بیشتر از گوسفند و بز به جای گاو.

این مطالعه تایید می کند که اولین کشاورزان وارد در جنوب اقیانوس اطلس در سواحل استثمار حیوانات برای خود شیر اما نشان می دهد که dairying تنها واقعا در زمان خاموش هنگامی که آن را به عرض های جغرافیایی شمالی با تدریج بیشتر محصولات لبنی فرآوری شده در سرامیک عروق.

ماقبل تاریخ کشاورزان استعمار مناطق شمالی با شرایط آب و هوایی شدیدتر ممکن است نیاز بیشتری برای مزایای تغذیه شیر از جمله ویتامین D و نویسندگان این مطالعه نشان می دهد.

نویسنده ارشد این مقاله پروفسور الیور کریگ از گروه باستان شناسی در دانشگاه نیویورک گفت: “عرضی تفاوت در مقیاس تولید فرآورده های لبنی نیز ممکن است مهم برای درک تکامل از بزرگسالان لاکتاز تداوم در سراسر اروپا است. امروز ژنتیکی تغییر است که اجازه می دهد تا بزرگسالان به هضم لاکتوز در شیر است که در فرکانس بسیار بالاتر در شمال غربی اروپا از جنوب هستند.”

این تیم تحقیقاتی به بررسی بقایای آلی حفظ در اوایل نوسنگی سفال از 24 سایت های باستان شناسی واقع بین پرتغال و لهستان و همچنین در غرب بالتیک.

آنها شگفت انگیزی شواهد کمی برای غذاهای دریایی در سفال حتی از سایت های نزدیک به خط ساحلی اقیانوس اطلس با مقدار زیادی از فرصت ها برای ماهیگیری و صدف جمع آوری است. یک استثنا بود در غرب بالتیک که در آن غذاهای لبنی و غذاهای دریایی هر دو آماده در سفال.

نویسنده سرب از مقاله دکتر میریام Cubas گفت: “این تعجب آور کشف می تواند به این معنی است که بسیاری از کشاورزان ماقبل تاریخ دوری دریایی غذاهای نفع لبنی اما شاید ماهی و صدف بودند به سادگی پردازش از راه های دیگر.

“مطالعه ما یکی از بزرگترین منطقه ای مقایسه اولیه سفال استفاده کنید. آن را روشن جدید در گسترش اوایل کشاورزی در سراسر اقیانوس اطلس در اروپا و نشان داد که وجود دارد بسیار متنوعی در راه اوایل کشاورزان زندگی می کردند. این نتایج به ما کمک کند برای به دست آوردن بیشتر از یک بینش به زندگی مردم ساکن در این فرایند از اهمیت تغییر در فرهنگ و سبک زندگی — از شکارچی به کشاورزی است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه نیویورک. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im