بارش باران در حال تعجب آور منبع گرده

بهار باران می تواند تعجب آور منبع گرده.

دانشگاه آیووا محققان گزارش می دهند که به گرده درخت قطعات باقی می ماند در هوا به عنوان بسیاری که 11 ساعت پس از باران های سنگین و کسانی که گرانول می توانید راه خود را به عمق ریه ها به طور بالقوه تشدید آلرژی است. محققان پایه یافته های خود را در اول وقت مستقیم اندازه گیری گرده قطعه غلظت در طول و پس از بارش باران از شدت متفاوت در بهار 2019.

“نتایج ما نشان می دهد که در حالی که دانه گرده کاهش قابل ملاحظه ای در باران, اوج غلظت submicron گرده قطعات رخ می دهد در طول باران حوادث و پس از آن باقی بماند برای چند ساعت می گوید:” الیزابت سنگ دانشیار در گروه شیمی و نويسنده در مقاله منتشر شده در مجله علوم محیط زیست و فن آوری نامه ها. “افرادی که حساس به گرده در فصل باید برای جلوگیری از رفتن در خارج از منزل در طول باران به ویژه رعد و برق و برای چندین ساعت پس از آن.”

دانه گرده خیلی هاردی, اما آنها می تواند پارگی هنگامی که در معرض رطوبت بالا. این می تواند اتفاق می افتد در طول باران هنگام طوفان را updraft حمل غلات به ابر پایه که در آن درجه حرارت بسیار بالا است. قطعات پس از آن به ضرب گلوله به سمت سطح با کاهش باران و طوفان را downdraft.

تفاوت اصلی بین دانه گرده و گرده قطعاتی است که قابل پیش بینی اندازه: دست نخورده دانه گرده بزرگتر هستند در 20 تا 100 میکرون و حل و فصل به زمین. گرده قطعات در کمتر از 2.5 میکرون در اندازه حل و فصل نیست به راحتی و اغلب در هوا باقی می ماند.

سنگ و تیم او تصمیم گرفت برای آزمایش نتایج حاصل از تحقیقات قبلی به طور مستقیم اندازه گیری گرده از باران, حوادث, در, Iowa City, Iowa, بین 17 آوریل و مه 31 2019. این دوره از زمان نخست گرده درخت فصل شامل نور باران رعد و برق و حتی آب و هوایی شدید رویداد مربوط توسط یک طوفان که باعث یک گردباد. در تمام محققان ثبت باران در 28 روز.

“مطالعه ما نشان می دهد به وضوح که باران کاهش می یابد و دست نخورده غلظت گرده. اما آن را نیز می تواند افزایش گرده قطعات می گوید:” سنگ کسی را نیز همسو با وزارت شیمیایی و بیوشیمیایی مهندسی در آیووا. “نکته جالب در مورد گرده قطعاتی است که واقعا در غلظت های بالا فقط برای یک دوره کوتاه از زمان در درجه اول زمانی که باران می آید و در اوج طوفان است.”

محققان می گویند گرده قطعه غلظت بالا باقی می ماند از 2.5 تا 11 ساعت پس از باران بار دیگر در ارتباط با سنگین ترین باران.

سنگ و تیم خود را اندازه گیری بالاترین غلظت گرده قطعات در طول یک روز صبح طوفان در 18 مه با اوج غلظت در 1.3 میلیون گرده قطعه در هر متر مکعب از هوا. بعدی بالاترین اندازه گیری غلظت آن در 24 مه با 960,000 گرده قطعه در هر متر مکعب از هوا.

“افرادی که حساس یا دارای آلرژی به گرده در فصل باید در نظر باران حوادث و به ویژه رعد و برق به عنوان یک منبع بالقوه از ذرات آلرژی زا است که می تواند منفی تنفسی اثرات آنها” سنگ می گوید. “توصیه من خواهد بود به ماندن در خانه در طول و در ساعت زیر باران و رعد و برق در فصل گرده که آنها نسبت به.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه آیووا. Original نوشته شده توسط Richard C. Lewis. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>