ستارگان آتش بازی جشن تولد غول خوشه

ستاره شناسان ایجاد خیره کننده تصویر جدید نمایش آتش بازی آسمانی در خوشه ستاره ای G286.21+0.17.

اکثر ستاره ها در جهان از جمله خورشید ما متولد شد, در عظیم ستاره خوشه. این خوشه ها بلوک های ساختمان از کهکشانها اما شکل گیری خود را از متراکم ابر مولکولی است که هنوز هم تا حد زیادی با یک راز است.

این تصویر از خوشه G286.21+0.17 گرفتار در قانون تشکیل چند طول موج موزاییک ساخته شده از بیش از 750 فردی رادیو مشاهدات با Atacama Large میلیمتر/submillimeter Array (ALMA) و 9 مادون قرمز تصاویر از ناسا nasa/ESA تلسکوپ فضایی هابل. خوشه واقع شده است در Carina منطقه از کهکشان ما در حدود 8000 سال نوری دور است.

انبوه ابرها ساخته شده از گاز مولکولی (بنفش ‘آتش بازی streamers’) نشان داد توسط ALMA. تلسکوپ مشاهده حرکات آشفته گاز در حال سقوط به خوشه متراکم تشکیل هسته که در نهایت فردی ایجاد ستاره.

ستاره ها در تصویر نشان داد توسط خود نور مادون قرمز همانطور که دیده می شود توسط هابل از جمله گروه بزرگی از ستاره سرشار از یک طرف از ابر. قدرتمند بادها و تابش از عظیم ترین از این ستاره در حال انفجار دور مولکولی ابر ترک ضعف حلقه های درخشان, داغ گرد و غبار (نشان داده شده با رنگ زرد و قرمز).

“این تصویر نشان می دهد که ستاره ها در مراحل مختلف شکل گیری در این واحد خوشه” گفت: Yu Cheng از دانشگاه ویرجینیا در Charlottesville, Virginia, و سرب نویسنده دو مقاله منتشر شده در مجله منسوب به فیزیک نجومی.

هابل نشان داد حدود یک هزار تازگی تشکیل ستاره ها با طیف گسترده ای از توده های مردم است. علاوه بر این, آلما نشان داد که وجود دارد خیلی بیشتر توده در حال حاضر در متراکم گاز است که هنوز هم تحت سقوط. “به طور کلی روند ممکن است حداقل یک میلیون سال برای تکمیل” Cheng اضافه شده است.

“این نشان می دهد چقدر پویا و پر هرج و مرج روند تولد ستاره است” گفت: همکاری نویسنده جاناتان قهوهای مایل به زرد از دانشگاه چالمرز در سوئد و دانشگاه ویرجینیا و محقق اصلی این پروژه است. “ما رقابت نیروهای در عمل: جاذبه و آشوب از ابر در یک طرف و بادها و تابش فشار از ستاره های جوان دیگر است. این فرایند sculpts منطقه است. این شگفت انگیز است به فکر می کنم که خود ما خورشید و سیارات بودند هنگامی که بخشی از یک رقص کیهانی.”

“فوق العاده با وضوح و حساسیت علما مشهود در این تصویر خیره کننده از ستاره تشکیل” گفت: جو Pesce, NSF برنامه افسر NRAO/آلما. “ترکیب شده با تلسکوپ فضایی هابل داده های ما به وضوح می توانید ببینید قدرت multiwavelength مشاهدات به ما کمک می کند درک این اساسی جهانی فرآیندهای.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط National Radio Astronomy Observatory. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im