استراتژی برای بازیافت از پانل های خورشیدی

محققان در National Renewable Energy Laboratory (آزمایشگاه) باید انجام ارزیابی جهانی به مهمترین روش به پایان زندگی مدیریتی خورشیدی فتوولتائیک (PV) ماژول.

ماژول های PV باید 30 سال عمر. وجود دارد در حال حاضر هیچ برنامه ای برای نحوه مدیریت این کار را در پایان طول عمر خود را. این حجم از ماژول های دیگر مورد نیاز می تواند در مجموع 80 میلیون متریک تن تا سال 2050. در علاوه بر این به مقدار و طبیعت از زباله نیز به شمار چالش است. PV ماژول های ساخته شده از با ارزش با ارزش انتقادی و مواد سمی. وجود دارد در حال حاضر هیچ استاندارد برای چگونه به بازیافت ارزشمند و آنهایی که کاهش سمی هستند.

مقالات متعددی در نقد و بررسی گزینه های فردی برای PV بازیافت اما تا به حال هیچ کس انجام داده است ارزیابی جهانی از همه PV بازیافت تلاش برای شناسایی امیدوار کننده ترین روش است.

“PV است که بخش عمده ای از انرژی انتقال گفت:” Garvin هیت ارشد دانشمند در آزمایشگاه است که دارای تخصص در توسعه پایدار علم است. “ما باید خوب استوارت از این مواد و توسعه اقتصاد چرخه ای برای ماژول های PV.”

هیت است منجر نویسنده “تحقیق و توسعه اولویت های سیلیکون فتوولتائیک ماژول بازیافت حمایت از دایره اقتصاد” که به نظر می رسد در مجله طبیعت انرژی. شرکت خود نویسنده از آزمایشگاه در حال تیموتی سیلورمن, مایکل کمپ مایکل Deceglie و ترزا Barnes; و سابق NREL همکاران تیم Remo و هائو Cui. این تیم همچنین با همکاری کارشناسان خارجی به خصوص در خورشیدی ساخت.

“آن را فراهم می کند یک موجز در عمق سنتز که در آن ما باید و باید از هدایت و تمرکز ما به عنوان محققان و سرمایه گذاران و سیاستگذاران” هیت گفت.

نویسنده با تمرکز بر بازیافت سیلیکون کریستالی مواد مورد استفاده در بیش از 90 ٪ از نصب سیستم های PV در یک شکل خالص. این حساب برای حدود نیمی از انرژی کربن و هزینه تولید ماژول های PV اما تنها بخش کوچکی از جرم خود را. سیلیکون ارزش تعیین می شود درجه خلوص آن است.

“در آن طول می کشد مقدار زیادی از سرمایه گذاری به سیلیکون خالص” گفت: سیلورمن, PV, کارشناس سخت افزار. “برای یک PV ماژول شما را به این سلول های سیلیکونی مهر و موم آنها را در هوا بسته به جایی که آنها در حال دست زدن به مواد دیگر و صبر کنید 20 تا 30 سال — در حالی که همه PV تکنولوژی در حال بهبود است. چگونه می توان دریافت که انرژی و مواد سرمایه گذاری در, بهترین راه برای محیط زیست؟”

نویسندگان برخی از کشورهای PV بازیافت مقررات در محل در حالی که دیگران فقط شروع به در نظر گرفتن راه حل های. در حال حاضر تنها یک سیلیکون کریستالی PV-اختصاص تسهیلات بازیافت در جهان وجود دارد با توجه به این مقدار محدود از زباله تولید می شود امروز.

بر اساس یافته های خود را به نویسندگان توصیه تحقيق و توسعه به منظور کاهش بازیافت هزینه ها و پیامدهای زیست محیطی در حالی که به حداکثر رساندن مواد بازیابی. آنها نشان می دهد با تمرکز بر ارزش بالا سیلیکون در مقابل دست نخورده ویفر سیلیکون. دومی بوده است تبلیغ به عنوان دست یافتنی اما ویفر سیلیکون نرم است و نمی خواهد به احتمال زیاد دیدار امروز استانداردهای سخت برای فعال کردن مستقیم استفاده مجدد. برای بازیابی ارزش بالا سیلیکون نویسندگان برجسته نیاز برای تحقیق و توسعه از سیلیکون تصفیه فرآیندهای.

نویسندگان همچنین تاکید می کند که محیطی و اقتصادی اثرات شیوه های بازیافت باید به کاوش با استفاده از تکنو-اقتصادی تجزیه و تحلیل و چرخه زندگی ارزیابی.

در نهایت نویسندگان این مقاله توجه داشته باشید که پیدا کردن راه هایی برای جلوگیری از ضایعات برای شروع با است که بخش مهمی از این معادله از جمله چگونه برای ساخت پانل های خورشیدی آخرین طولانی تر و استفاده از مواد موثر و تولید برق بیشتر کارآمد.

“ما نیاز به تحقیق و توسعه به دلیل انباشت زباله را دزدکی حرکت کردن بر آمریکا” سیلورمن گفت. “بسیار شبیه نمایی رشد PV تاسیسات آن را به نظر می رسد به حرکت به آرامی و پس از آن به سرعت در حال سرعت بخشیدن به. زمان اندازه کافی وجود زباله برای باز کردن یک PV-اختصاص تسهیلات ما نیاز به در حال حاضر مورد مطالعه مناسب روند.”

اگر موفق این یافته ها می تواند یک قطعه از یک PV دایره اقتصاد است.

ایالات متحده آمریکا وزارت انرژی انرژی خورشیدی فناوری های دفتر بودجه و تجزیه و تحلیل.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر