بسیار کاربردی و رایگان فرم نمایش اجزای حیاتی برای تکمیل فن آوری دلاوری از فناوری های پوشیدنی رباتیک و انسان و ماشین رابط.

یک KAIST تیم ایجاد کشش نورتاب (آلی دیودهای نور) است که سازگار و حفظ عملکرد خود را تحت فشار تغییر شکل. استرس خود را تسکین بسترهای باید یک ساختار منحصر به فرد و استفاده از ستون آرایه ها برای کاهش استرس در مناطق فعال از دستگاه های که فشار اعمال می شود.

سنتی ذاتا کشش نورتاب باید محدودیت های تجاری به علت بهره وری پایین در هدایت الکتریکی از الکترودها. علاوه بر قبلی هندسی ساخته نورتاب چند لایه به الاستیک لایه با فیلم نازک دستگاه های منجر به متفاوت پیکسل تولید گازهای گلخانه ای از دستگاه های مختلف از اوج اندازه نخ.

برای حل این مشکلات یک تیم تحقیقاتی به رهبری پروفسور Kyung Cheol چوی طراحی ساخته بستر سیستم با امداد سطح جزیره سازه که برای از بین بردن استرس در محل پل ها در دستگاه. خود ساخته OLED دستگاه های موجود در یک بستر الاستیک با ساختار متشکل از باند الاستیک ستون ها و پل ها. یک الگو فوقانی بستر با پل باعث می شود بستر سفت و سخت ساخته در حالی که ستون عدم تمرکز استرس بر روی دستگاه.

اگر چه برنامه های کاربردی مختلف با استفاده از micropillar آرایه های گزارش شده از آن هنوز گزارش نشده چگونه الاستیک ستون آرایه می تواند بسترهای تسکین استرس اعمال شده به کسانی که بسترهای پس از کشش. در مقایسه با نتایج با استفاده از شبیه پوسته با معمولی رایگان-ایستاده, تخت, بسترهای یا جزیره ساختارهای نتایج خود را با الاستیک ستون آرایه نمایش نسبتا پایین سطح استرس در هر دو پل ها و صفحات در هنگام کشش دستگاه. آنها زمانی ساخته RGB (red, green, blue) نورتاب و تا به حال هیچ مشکلات با انتخاب مواد به عنوان عملی فرآیندهای انجام شد با استرس-تسکین بسترهای.

خود ساخته نورتاب شد مکانیکی پایدار و دو بعدی stretchability برتر است که تنها به یک جهت کشش الکترونیک, باز کردن راه برای برنامه های کاربردی مانند فناوری های پوشیدنی و سلامت سیستم های نظارت است.

استاد چوی گفت: “ما بستر طراحی بهره مند انعطاف پذیری به الکترونیک و توسعه فناوری از جمله نیمه هادی و فن آوری های مدار. ما مشتاقانه منتظر این جدید ساخته OLED کاهش مانعی برای ورود به کشش صفحه نمایش بازار است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط این کره پیشرفته موسسه علوم و تکنولوژی (KAIST). توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im