بررسی سرطان پروستات درمان تصمیم گیری

پنج سال پیگیری مطالعه از بیش از 2000 ایالات متحده مردانی که دریافت درمان سرطان پروستات ایجاد یک نقشه راه برای آینده بیماران در مورد دراز مدت روده و مثانه و عملکرد جنسی به منظور روشن شدن انتظارات و قادر به انتخاب آگاهانه در مورد مراقبت.

این CEASAR (مقایسه اثربخشی تجزیه و تحلیل از عمل جراحی و پرتو به صورت موضعی سرطان پروستات) مطالعه با هماهنگی مرکز پزشکی دانشگاه واندربیلت است چند سایت پژوهش انجام دراز مدت پیگیری در مردانی که مبتلا به موضعی سرطان پروستات بین سال های 2011 و 2012.

در این پنج سال نتایج منتشر شده در JAMAبا سرب نویسنده کارن هافمن, MD, MPH, از MD Anderson ارائه شواهد در نتایج با تابش عمل جراحی و یا فعال نظارت در بیماران در تمام سنین و نژادها.

“ما در حال ارائه اطلاعات در مورد عوارض جانبی درمان های متفاوتی برای سرطان پروستات است که مردان و ارائه دهندگان خدمات می توانید با استفاده از به تصمیمات درمانی” گفت: ارشد نویسنده دانیل Barocas, MD, MPH, دانشیار و معاون صندلی ارولوژی در VUMC.

“با این حال ما فقط روشن یک جنبه از یک تصمیم پیچیده. وجود دارد بیشتر به یک تصمیم گیری درمان از عوارض بارز ترین اثربخشی درمان, و این چیزی است که ما امیدواریم که قادر به نشان می دهد که ما در حال حاضر بودجه به نگاه در 10 سال سرطان نتایج.”

محققان 1,386 مردان که تا به حال مطلوب-خطر سرطان پروستات و دیگر 619 مردان با نامطلوب خطر سرطان پروستات به منظور ارزیابی تاثیر آنها در درمان تصمیم گیری های ادراری و جنسی و عملکرد روده بیش از یک دوره پنج ساله.

مطلوب-خطر گروه را انتخاب کرد یا:

  • فعال نظارت یک نظارت استراتژی است که در آن درمان است تنها مورد استفاده قرار گیرد اگر سرطان در طول زمان بدتر می شود.
  • عصب-مقدار کمی پروستاتکتومی, جراحی برای برداشتن پروستات با تلاش برای حفاظت از اعصاب است که اجرا در کنار پروستات امید به حداقل رساندن تاثیر عمل جراحی در عملکرد نعوظ.
  • خارجی, پرتو, پرتو درمانی (EBRT) مشترک درمانی است که با استفاده از دوز روزانه از اشعه برای از بین بردن سلول های سرطانی.
  • دوز پایین-نرخ براکی تراپی یک نوع پرتو درمانی مربوط به لانه گزینی رادیواکتیو “دانه.”

نامطلوب-خطر بیماری انتخاب یا:

  • پروستاتکتومی است که عمل جراحی برای برداشتن پروستات.
  • خارجی, پرتو, پرتو درمانی با محرومیت آندروژن درمانی (ADT) است که تابش در ترکیب با یک ضد هورمون درمانی استفاده می شود به کاهش سطح آندروژن هورمون به منظور افزایش اثربخشی تابش.

مردان تحت عمل جراحی تجربه فوری کاهش شدید در عملکرد نعوظ در مقایسه با گروه های دیگر. با این حال به طور متوسط مردان تحت درمان با جراحی پروستاتکتومی با گذشت زمان بهبود در حالی که کسانی که تحت تابش کاهش به طوری که عملکرد جنسی تفاوت بین گروه درمان ، 5 سال است. در حالی که تفاوت در عملکرد جنسی بین عمل جراحی و پرتو هنوز هم قابل اندازه گیری در نامطلوب گروه در معرض خطر بیشتر مردان تا به حال چنین فقیر نمرات در پنج سال است که این تفاوت بین درمان ممکن است از نظر بالینی قابل توجه است.

“برای عملکرد جنسی, همه گزینه های درمان و حتی نظارت بودند در ارتباط با قابل توجهی کاهش می یابد” Barocas گفت. “در واقع این میزان کاهش در طول زمان در هر گروه درمانی بزرگتر از قدر تفاوت بین گروه درمان در پنج سال.”

“آیا شما عمل جراحی و یا پرتودرمانی وجود دارد احتمال کاهش عملکرد نعوظ,” او گفت:. “در حالی که این زمان در دوره های مختلف برای عمل جراحی و پرتو مطالعه ما نشان می دهد که تنها حدود نیمی از مردان تحت این درمان که تا به حال نعوظ خوب به اندازه کافی برای مقاربت قبل از درمان هنوز نعوظ خوب به اندازه کافی برای مقاربت و پنج سال بعد. من شروع به استفاده از این جدی آمار در بیمار و مشاوره در مورد انتخاب درمان.”

از نظر ادراری تابع پروستاتکتومی همراه بود با بدتر بی اختیاری در مقایسه با درمان های دیگر از طریق پنج سال برای هر دو مطلوب خطر و نامطلوب-گروه های در معرض خطر. در پنج سال 10-16 درصد از مردانی که تا به حال عمل جراحی گزارش متوسط یا مشکل نشت در مقایسه با تنها 4-7 درصد از مردان که به درمان های دیگر.

مردان تحت تابش گزارش بدتر ادراری تحريکی و علائم انسدادی در عرض شش تا 12 ماه به خصوص کسانی که تحت دوز کم رای براکی تراپی. این علائم ادراری تا حد زیادی به بازگشت به مبدأ پس از یک سال.

علاوه بر این مطالعه نویسندگان گزارش هیچ بالینی معنی دار عملکرد روده تفاوت در پنج سال علامت نشان می دهد که معاصر پرتو درمانی است که در ارتباط با کمتر ادراری و روده سمی از انواع قدیمی تر از تابش.

“اگر شما نگاهی به عوارض جانبی خارجی پرتو تابش بسیاری از کسانی که مردان پس از یک سال باید دوباره نظر خود ادراری و عملکرد روده است که یک رمان نتايج مطالعه ما” Barocas گفت. “این براکی تراپی بیماران باید یک زمان سخت تر با این ادراری و روده علائم در آن سال برای اولین بار.”

برای مردان با نامطلوب خطر بیماری EBRT با ADT همراه بود با کم هورمونی نمرات عملکرد در شش ماه و روده تابع در یک سال اما این علائم بهبود در بعد زمان. مردانی که کردم EBRT با ADT هم بهتر عملکرد جنسی در پنج سال و بی اختیاری در هر نقطه از طریق پنج سال از پروستاتکتومی.

نویسندگان این مطالعه گفت: به طور کلی برآورد بلند مدت روده و مثانه و عملکرد جنسی پس از موضعی درمان سرطان پروستات ممکن است روشن شدن انتظارات و قادر به انتخاب آگاهانه در مورد مراقبت.

“این کار را فراهم می کند مهم و قابل فهم اطلاعات به بیماران و ارائه دهندگان خدمات برای کمک به آنها در تصمیم گیری بهتر در موضعی سرطان پروستات گفت:” دیوید Penson, MD, MPH, MMHC صندلی از گروه ارولوژی در VUMC.

“این واقعا هیجان انگیز است که دکتر Barocas دریافت کمک های مالی از NCI به کاوش در دراز مدت نتایج در این جمعیت است و در حال حاضر مشغول کار بر روی توسعه یک رابط کاربری مبتنی بر وب برای دریافت این اطلاعات به بیماران خود را,” او گفت:.

Barocas گفت: یک جداگانه انتشار در مجله ارولوژی کمک خواهد کرد که به ترجمه این دامنه نمرات به قابل فهم تر نتایج جستجو برای بیماران به حس خود را از احتمال نشت و یا اختلال در نعوظ و یا عملکرد روده مشکلات.

این محققان همچنین در حال توسعه یک شخصی ابزار پیش بینی است که تلاش می کند برای توانمند سازی مردان با قرار دادن این اطلاعات در دست خود را و اجازه می دهد آنها را برای وارد کردن داده های خود را و محاسبه شانس خود را از به دست آوردن تابع پس از درمان در http://www.ceasar-prostate.org.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.su

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر