مطالعه شناسایی مکانیسم موثر بر کروموزوم X است که می تواند منجر به بیماری جدید درمان

محققان در بیمارستان عمومی ماساچوست (MGH) را شناسایی کرده اند یک کلید ساز در کروموزوم X غیر فعال سازی پدیده ای است که ممکن است نگه دارید سرنخ که منجر به درمان برخی اختلالات مادرزادی نادر.

یافته های خود را منتشر شده در مجله رشد سلول در ژوئن 11 سال 2020 نیز ممکن است کمک در ایجاد رمان دارو برای برخی سرطان ها.

زن انسان و دیگر پستانداران دارای دو کپی از کروموزوم X در هر یک از سلول های خود را. هر دو کروموزوم X شامل بسیاری از ژن بنابراین تنها یکی از این جفت ارز می تواند فعال; داشتن دو کروموزوم X بیان ژن می تواند سمی به سلول.

به این دلیل زن پستانداران توسعه یک مکانیزم به نام کروموزوم X غیر فعال سازی که در سکوت یک کروموزوم توضیح می دهد جینی لی, MD, دکترا, گروه زیست شناسی مولکولی در MGH ارشد نویسنده از رشد و نمو سلول های مطالعه.

آموزش نحوه غیر فعال کردن و دوباره فعال کردن یک کروموزوم X خواهد پیامدهای مهمی برای پزشکی. قابل توجه دسته از ذینفع می تواند افراد مبتلا به برخی بیماریهای مادرزادی شناخته شده به عنوان X-linked اختلالات که ناشی از جهش در ژن روی کروموزوم X.

یک مثال سندرم رت یک اختلال در آورده با یک جهش در یک ژن به نام MECP2 که تقریبا همیشه اتفاق می افتد در دختران و در نتیجه مشکلات عمیق با زبان, یادگیری, هماهنگی, و دیگر عملکرد مغز.

در تئوری ممکن است ممکن است برای درمان یک اختلال مانند سندرم رت توسط فعال کروموزوم X. “چرا ما قرار داده خفته کروموزوم X به کار و نجات سلول هایی که فاقد آن هستند مناسب کپی از MECP2?” می پرسد لی.

هدف از کروموزوم X فعال باعث شده است تا دانشمندان به تمرکز بر روی عوامل اپی ژنتیک که به نوبه خود ژن “در” و یا “خاموش” بدون تغییر کد ژنتیکی است. خاموش کردن ژن های روی کروموزوم X رخ می دهد که یک شکل از noncoding RNA به نام Xist گسترش در سراسر کروموزوم X لی توضیح می دهد.

اما Xist عمل نمی کند به تنهایی باید آن را جذب پروتئین به نام Polycomb سرکوبگر مجتمع (PRC) 1 و 2 کامل غیر فعال سازی از کروموزوم X.

اما چگونه Xist می کشد در PRC1 و PRC2 شده بود مشخص نیست و موضوع بحث. تحقیقات نشان می دهد که تکرار توالی نوکلئوتید در Xist به نام تکرار و تکرار B به نظر می رسد به عنوان آهن ربا برای این پروتئین است. در عین حال برخی از تحقیقات اخیر نشان می دهد که تکرار یک نقش بدون نقش است.

در مطالعه لی و همکاران او نشان داد که هر دو تکرار و تکرار B مورد نیاز برای جذب PRC1 و PRC2 و کامل کروموزوم X فعال ساختن. با حذف تکرار یک از Xist در موش سلول های بنیادی جنینی آنها دریافتند که کروموزوم X فعال ساختن است نه تنها خنثی بلکه یک کروموزوم X را حذف به طور کامل برای سلول های زنده ماندن در فرهنگ است.

در بشر زنان هنگامی که یک کروموزوم X از دست رفته است در نتیجه سندرم ترنر که بر قامت باروری و دیگر صفات فیزیکی.

درک چگونه Xist “استخدام” PRC1 و PRC2 می تواند مكيدند به خصوص پس از دوم نقش کلیدی در حفظ سلول کلی سلامت.

“ما فکر می کنیم که از طریق تداخل با Xist استخدام Polycomb و دیگر خاموش مجتمع ما در نهایت ممکن است قادر به درمان بيماريهاي وابسته به X مانند سندرم رت و شاید حتی سرطان می گوید:” لی.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط بیمارستان عمومی ماساچوست. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de