مطالعه نشان می دهد مقیاس از دست دادن زیستگاه برای پرندگان در معرض خطر

یک مطالعه جدید هشدار می دهد که آخرین زیستگاه باقی مانده برای چند پرنده در خطر انقراض گونه ها در اروپا می تواند به کاهش تا 50 درصد در قرن آینده به کشاورزان تبدیل زمین به بیشتر محصولات سودآور و دیدار با افزایش تقاضا برای محصولات مانند روغن زیتون و شراب.

کم فشرده فعالیت های کشاورزی ایجاد شده نیمه طبیعی کشت و استپ است که مهم جمعیت بزرگ bustards کمی bustards کمتر kestrels غلطک و دیگر در معرض خطر گونه پرنده. در اوایل 2000s چند تا از این سایت های تعیین شده به عنوان حمایت ویژه مناطق (SPAs) برای پرنده حفاظت و بخشی از اتحادیه اروپا Natura 2000 شبکه از اولویت مناطق برای حفاظت از محیط زیست.

محققان در دانشگاه East Anglia (UEA) و دانشگاه لیسبون ارزیابی اثربخشی Natura 2000, بزرگترین منطقه حفاظت شده شبکه در حفظ اروپای غربی را کشت و صنعت دشت بیش از یک دوره 10 ساله. مناطق در ایبریا مورد مطالعه قرار نگه دارید حدود یک سوم — یا 14-15,000 — از جمعیت جهان از bustards, Otis tarda.

کشت و صنعت دشت ها مشخصه کشت حبوبات در شدت کم سیستم چرخش. این عملکرد پایین مزارع تبدیل شده عمدتا به دائم و آبیاری محصولات کشاورزی است که به طور چشمگیری تغییر مناظر باز که ارائه منابع مهم پرنده جمعیت.

سنتی باغ های زیتون و باغ های انگور است که گاهی اوقات استفاده می شود برای تغذیه یا استراحت بزرگ bustards کمی bustards یا sandgrouses اما نسخه های مدرن از این و دیگر دائمی محصولات هستند و به شدت موفق و ناکافی برای این پرندگان است.

اگر بازار فعلی فشار بر کشت و استپ زیستگاه تبدیل شده است نگهداری می شود آن را ممکن است به کاهش 20 درصد تا سال 2050 و 40 درصد توسط 2110. کاهش خواهد بود شدید تر اگر تقاضا برای محصولات مشتق شده از دائم و یا آبیاری محصولات کشاورزی همچنان به افزایش است. برای مثال با تقاضای بالا برای محصولات مدیترانه مانند روغن زیتون و شراب کشت و صنعت دشت در چشمه های معدنی ممکن است به زودی تنها مناطق چپ تبدیل می شود.

یافته های منتشر شده در مجله Biological Conservation, پیشنهاد ناتورا 2000 شبکه ممکن است کمک به جلوگیری از ضرر و زیان حدود 36,000 هکتار از کشت و استپ زیستگاه در ایبریا. اما از 21 چشمه های معدنی — چهار در پرتغال و 17 در اسپانیا — و مناطق اطراف آن مورد بررسی کشت و استپ منطقه تلفات رخ داده در سراسر سایت. آنها 45 درصد کاهش داخل Natura 2000 در مقایسه با غیر مناطق حفاظت شده, اگر چه Natura 2000 سایت هنوز هم از دست رفته بیش از 35000 هکتار از کشت و استپ زیستگاه در 10 سال — یک منطقه است که می تواند نگه دارید بیش از 500 بزرگ bustards.

João تیم رقم بخورد یک دانشجوی دکترا در مرکز بوم شناسی, تکامل و تغییرات زیست محیطی (cE3c), دانشگاه لیسبون, چراغ مطالعه که با استفاده از تصاویر هوایی برای طبقه بندی چگونه کشت دشت را تغییر داده اند از سال 2004 تا 2015. او گفت: “ناتورا 2000 شبکه centrepiece اروپا حفاظت از تنوع زیستی استراتژی و فعال مهم باز گشت از طیف بسیار متنوعی از پستانداران و پرندگان از جمله great bustard و lesser kestrel.

“مهم است که به در نظر گرفتن که چرا تلفات رخ داده است حتی در این سایت های محافظت شده. این سازش نتایج مثبت از گذشته تلاش حفاظت و در زمان رای دادن زیستگاه تبدیل کشت و صنعت دشت می تواند به کاهش 50 درصد از اين منطقه در طول قرن آینده است.”

این محققان نشان می دهد که ضعف اجرای محدودیت های اعمال شده توسط منطقه حفاظت شده, شبکه, انگیزه های کافی برای تضمین همکاری کشاورزان و کوتاه مدت زیستگاه حفاظت از محیط زیست اقدامات به احتمال زیاد به تحت تاثیر قرار موفقیت Natura 2000 سایت در حفاظت از کلیدی دیگر زیستگاه ها در سراسر اروپا به ویژه در انسان تحت سلطه مناظر که در آن حفاظت از محیط زیست ممکن است اغلب در رقابت با فعالیت های اقتصادی.

دکترا co-supervisor Dr Aldina فرانکو از UEA دانشکده علوم محیط زیست و مرکز بوم شناسی, تکامل و حفاظت از محیط زیست گفت: “اگر چه زیست محیطی مرمت تبدیل به یک اولویت و یک واقعیت در اروپا و ما هنوز هم از دست دادن اولویت مهم زیستگاه های حفاظت. این مطالعه نشان می دهد بسیار مهم نارساييهای موجود است که نیاز به خطاب به تحقق بخشیدن به پتانسیل کامل از شبکه توقف از دست رفتن تنوع زیستی و دیدار با اهداف جدید جهانی تنوع زیستی چارچوب به زودی به تعریف شده توسط سازمان ملل متحد کنوانسیون تنوع زیستی.

“این بسیار مهم است به منظور توسعه روش های جدید کشاورزی و بهبود بهره وری کشاورزی به خوراک افزایش جمعیت انسانی. این باید کاهش فشار بر تبدیل زیستگاه طبیعی به مناطق کشاورزی است.

“اما در همان زمان ما نیز نیاز به تخصیص مناطق زیادی از زمین به کمتر فشرده کشاورزی روش که در آن فعالیت های انسانی سازگار با تداوم گسترده تر حومه گونه و ارائه انواع خدمات اکوسیستم و انعطاف پذیری است. پیدا کردن این تعادل است یک چالش برای بشریت است.”

محققان همچنین هشدار می دهند که بیشتر زمین های کشاورزی تبدیل خارج محافظت از سایت ها ممکن است تبدیل باقی مانده کشت و صنعت دشت به جدا شده ‘سلیمان” محدود به مناطق حفاظت شده با کم جمعیت اتصال. حفظ اتصال مهم است که برای زنده ماندن جمعیت و به منظور تسهیل در پراکندگی است که به خصوص قابل توجه در نور از تغییر آب و هوا.

آنها اضافه کنید که در کشت و صنعت دشت و دیگر انسان تحت سلطه مناظر کشاورزان ممکن است برای تنوع بخشیدن به فعالیت های اقتصادی خود را به باقی می ماند از لحاظ اقتصادی قابل دوام یک فرایند است که باید توسط بودجه کشاورزی-محیط زیست روش های مالی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر