مطالعه میریزد نور در bushfires’ محیط زیست تاثیر

یک مطالعه بررسی شهری microclimatic تاثیر 2019-20 استرالیا bushfires کشف چگونه آنها را تحت تاثیر قرار محلی هواشناسی و کیفیت هوا.

یافته های آن می تواند کمک به درک عواقب احتمالی افزایش نرخ و گسترش bushfires و به خصوص در مورد بهبود آمادگی خطر و راهبردهای مقابله با استرس.

تحقیقات انجام شده توسط دانشمندان دانشگاه سیدنی و دانشگاه نیو ساوت ولز و سیدنی. آنها نظارت دمای هوا رطوبت نسبی فشار هوا بارش و باد (سرعت و جهت باد) خورشیدی تابش اشعه uv شاخص اشعه ماوراء بنفش و طیف وسیعی از ذرات آلودگی (PM1, PM2.5 و PM10) در یک سایت در سیدنی از 20 دسامبر 2019 به 13th ژانویه 2020 زمانی که صدها نفر از bushfires شد ravaging مناطق هم مرز.

مطالعه منتشر شده امروز در این IOP Publishing مجله تحقیقات محیط زیست ارتباطات. ارشد co-نویسنده استاد جیانلوکا Ranzi از دانشگاه سیدنی گفت: “بسیاری از مطالعات مورد بررسی قرار گرفته و تایید سلامت پیامدهای bushfires به عنوان سوختن زیست توده یک منبع اصلی از محیط ذرات معلق (PM) است. اما underexplored تاثیر در محلی شهری microclimates مربوط نیست فقط متوسط اما عوامل از جمله انرژی خورشیدی و اشعه uv و رطوبت و باد و الگوها و تندبادها و جزیره حرارتی شهری شدت.

“ما مطالعه با هدف پرده ارتباط بین نامساعد آب و هوایی و زیست پذیری مناطق شهری با استفاده از چند پارامتر اندازه گیری و چند رویکرد است.”

در طول این تیم نظارت دوره شدید آلودگی موج گرما و خشکسالی ثبت شد به طور همزمان. این PM10 مطالب به حداکثر 160 ?g/m3 درجه حرارت به اوج خود رسید و در 46.2°C در حالی که انباشته باران بود 13.6 میلی متر است.

منجر نویسنده Dr Giulia Ulpiani از دانشگاه سیدنی گفت: “ما دریافتیم که ترکیب خاصی از درجه حرارت و رطوبت نسبی بودند منجر به بالاتر/پایین تر از سطح آلاينده تجمع بازتاب یافته های حاصل از مطالعات قبلی. به طور کلی بالاتر PM غلظت ثبت شده برای شب و صبح زود به خصوص پس از در طول روز بیش از حد وقایع (با درجه حرارت بالاتر از 35°C). ما نیز در بر داشت که آستین مکانیسم های حمل و نقل و فعل و انفعالات پیچیده بین غالب و بادهای محلی می تواند نقش عمده ای ساخت آن را دشوار است به ایجاد قطعی ارتباط بین سندرم قبل از قاعدگی و تک پارامترهای محیطی.

“شدید باران پاشش نیز در ارتباط با بیشترین غلظت شدید گرد و غبار. اطلاعات ما را تایید می کنند که با وجود آنها اذعان هوا-پاک کننده خواص سنگین قطرات باران همچنین باعث یک مکانیزم تولید ذرات جامد از خاک است که می تواند قابل ملاحظه ای افزایش آلودگی محلی سطح است.”

این مطالعه همچنین ایجاد ارتباط بین شاخص تابش پرتو فرابنفش (UVI) و PM غلظت. آن را شناسایی چندین PM آستانه بالا که تابش اشعه ماوراء بنفش به شدت مسدود شده و در زیر آن UVI به احتمال زیاد به پیش افتادن از سطح متوسط. با استفاده از الگوریتم های تکاملی ارتباط بیشتر نشان داده و پشتیبانی از قبلی شواهد علمی از کاهش اثرات دود و ذرات معلق در هوا در تابش اشعه ماوراء بنفش.

ارشد co-نویسنده استاد حصیر Santamouris از دانشگاه نیو ساوت ولز گفت: “ما نیز در مقایسه با جزیره حرارتی شهری شدت در طول bushfire رویداد ثبت شده است که در همان دوره بیش از گذشته 20 سال است. داده ها از چندین اداره هواشناسی ایستگاه نشان داد یک اثر اضافی از microclimatic اغتشاش ناشی از bushfires: ناپدید شدن از جزیره سرد حوادث و تشدید پوشش حوادث بیش از ميانه.”

Dr Ulpiani افزود: “در حالی که کمی ارزیابی باید با احتیاط تفسیر کرد ما مطالعه جدید را ارائه می دهد رویکرد جامع برای نظارت بر محیط زیست. انجمن ما کشف می تواند بسیار ارزشمند در ساختمان منسجم ملی بهداشت حفاظت استراتژی و تشویق پاسخگویی بهتر از دولت ها و برنامه ریزان شهرستان. ما ادامه خواهد داد تا این کار امیدوارم به شناسایی قوانین کلی و آب و هوا وابستگی است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط IOP Publishing. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

نرم افزار گرامرلی

ایندکسر