مطالعه میریزد نور در منحصر به فرد آشپزی سنت ماقبل تاریخ hunter-gatherers

شکارچی گروه زندگی در بالتیک بین هفت و نیم تا شش هزار سال پیش تا به حال از نظر فرهنگی متمایز غذاهای تحلیل قطعات سفال های باستانی نشان داده است.

یک تیم بین المللی از محققان به تجزیه و تحلیل بیش از 500 شکارچی عروق از 61 سایت های باستان شناسی در سراسر منطقه بالتیک.

آنها دریافتند تضاد قابل توجه در تنظیمات مواد غذایی و شیوه های آشپزی بین گروه های مختلف-حتی در مناطق که در آن وجود دارد مشابه در دسترس بودن منابع. گلدان استفاده شد برای ذخیره سازی و آماده سازی مواد غذایی اعم از ماهی های دریایی مهر و موم و بیش از حد به گراز, خرس, گوزن, ماهی های آب شیرین فندق و گیاهان است.

این یافته ها نشان می دهد که با سلیقه آشپزی باستان مردم بودند نه تنها دیکته شده توسط مواد غذایی موجود در یک منطقه خاص بلکه تحت تاثیر سنت ها و عادات فرهنگی گروه نویسندگان این مطالعه می گویند.

یک نویسنده سرب از مطالعه دکتر هری رابسون از گروه باستان شناسی در دانشگاه نیویورک گفت: “مردم اغلب تعجب به یاد بگیرند که شکارچی با استفاده از سفال به فروشگاه فرایند و طبخ غذا به عنوان حمل و پا گیر سرامیک عروق به نظر می رسد در تضاد با زندگی عشایری ،

“مطالعه ما نگاه چگونه این سفال مورد استفاده قرار گرفت و شواهد از یک طیف غنی از مواد غذایی و سنت های آشپزی مختلف شکارچی قرار گرفتند.”

محققان همچنین شناسایی غیر منتظره شواهد محصولات لبنی در برخی از سفال عروق نشان می دهد که برخی از شکارچی گرفتند و تعامل با اوایل کشاورزان برای به دست آوردن این منابع است.

Dr رابسون افزود: “حضور چربی های لبنی در چندین شکارچی عروق بود و غیر منتظره عنوان مثال در آشپزی ‘فرهنگی fusion’. کشف مفاهیم برای درک ما از انتقال از شکارچی سبک زندگی به اوایل کشاورزی و نشان می دهد که این کالا یا رد و بدل و یا شاید حتی غارت از نزدیکی کشاورزان است.”

نویسنده سرب از مطالعه Dr Blandine Courel از موزه بریتانیا افزود: “با وجود مشترک موجودات زنده است که ارائه تعداد زیادی از دریایی و زمینی و منابع خود را برای معیشت شکارچی جوامع اطراف دریای بالتیک حوضه نیست استفاده از سفال برای همان هدف.

“مطالعه ما نشان می دهد که شیوه های آشپزی نمی شد تحت تاثیر محدودیت های زیست محیطی بلکه به احتمال زیاد تعبیه شده در برخی از دیرینه سنت های آشپزی و عادات فرهنگی.”

مطالعه led توسط گروه تحقیقات علمی در موزه بریتانیا دانشگاه نیویورک و مرکز بالتیک و اسکاندیناوی باستان شناسی (Stiftung, Schleswig-Holsteinische Landesmuseen آلمان) مورد استفاده مولکولی و ایزوتوپی تکنیک های تجزیه و تحلیل قطعاتی از سفال.

نویسنده ارشد, استاد, Oliver کریگ از گروه باستان شناسی در دانشگاه نیویورک گفت: “تجزیه و تحلیل شیمیایی باقی مانده از مواد غذایی و محصولات طبیعی تهیه شده در سفال در حال حاضر انقلابی در درک ما از اوایل کشاورزی جوامع ما در حال حاضر شاهد این روش نورد به مطالعه ماقبل تاریخ شکارچی سفال. نتایج نشان می دهد که آنها بیش از حد پیچیده و از نظر فرهنگی متمایز غذاهای.”

آلی باقی مانده و تجزیه و تحلیل را نشان می دهد زیر منطقه ای الگوهای استفاده از سفال با شمال اروپا hunter-gatherers منتشر شده است در انجمن سلطنتی باز علم. این پژوهش با بودجه شورای تحقیقات اروپا از طریق کمک مالی اهدا شده به موزه بریتانیا.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه نیویورک. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>