مطالعه نشان می دهد الماس نیست برای همیشه

الماس کسانی گرانبها و درخشان جواهرات شناخته شده به عنوان سخت ترین مواد روی زمین است. آنها با فشار بالا شکل کربن در بر داشت و در اعماق زمین است.

در حالی که الماس معمولا از فکر به عنوان سخت و پایدار کربن از حدود 100 مایل در زیر آفریقایی صفحه آورده بودن به سوالات سطح که در آن الماس تبدیل خواهد شد و ناپایدار است. سنگ مذاب (ماگما) به ارمغان می آورد بیش از حد کربن نسبت به سطح زمین لرزه باز ترک اجازه می دهد که کربن منتشر می شود به هوا به دی اکسید کربن.

دانشجوی دکتری سارا جای الیوا و استاد زمین و علوم محیط زیست و مارشال-Heape صندلی در زمین شناسی سینتیا Ebinger در میان یک گروه بین المللی از محققان که co-نویسنده مقاله “آواره cratonic گوشته کنسانتره عمیق کربن در قاره rifting” که در مجله منتشر شد طبیعت در ژوئن 3.

“تا حدودی زدن amusedly” Ebinger گفت: “این مقاله شواهدی وجود دارد که الماس نیست برای همیشه.”

این جفت ارز در گزارش یافته های خود را در مورد قاره آفریقا تقسیم به دو و مقادیر عظیم CO2 (دی اکسید کربن) منتشر شده به اتمسفر است.

Ebinger گفت: از دانشجو “سارا جای کمک به گاز اندازه گیری و تجزیه و تحلیل عمیق در ساختار و دولت از استرس داده است که ما را قادر به استنباط این روند منجر به بیش از حد CO2 در برخی از شکاف مناطق.”

الیوا شرکت در یک ماه مبارزات انتخاباتی در سال 2018 به نمونه گازهای منتشر شده در diffusely از طریق خاک و در چشمه که نقطه شرق آفریقا شکاف سیستم در تانزانیا.

از طریق نمونه برداری الیوا و دیگر محققان دریافتند که شرکت2 شار [جریان] و تعداد زمین لرزه بالاترین هستند که در آن شکاف تقاطع لبه باستان ضخیم cratonic صفحه است که بیش از 60 متر (حدود 37 مایل) ضخیم تر از منطقه مجاور.

الیوا گفت: این حس به دلیل شیب لبه پایین صفحه است “که در آن ما انتظار داریم ماگماهای (سنگ مذاب مواد درون زمین که سرد به شکل سنگ آذرین) به فرم که در آن اشتباه و شکستگی شبکه باید شدید ترین است.”

“نتیجه گسل و شکاف ما فکر و عمل می کنند به عنوان خط لوله از طریق پوسته است که تمرکز شار از CO2 از منابع زیر” گفت: الیوا.

مدل سازی توسط محققان همچنین نشان می دهد که گوشته در زیر منطقه مورد مطالعه ممکن است حاوی کربن با توجه به محلی فرسایش cratonic ليتوسفر است که حتی ممکن است حاوی الماس. (یک craton قدیمی و پایدار بخشی از ليتوسفر قاره که متشکل از زمین دو بالاترین لایه های پوسته و روی گوشته.)

“این فرسایش مواد ذوب می تواند آن را به عنوان حرکت به سمت نازک تر ليتوسفر و این امر می تواند عامل دیگری در افزایش CO2 شار از طریق دره ریفت در حاشیه” گفت: الیوا.

او افزود: “شرکت در این پروژه بسیار پرارزش برای من. ما به عنوان زلزله شناسان geodynamicists ساختاری زمین شناسان و geochemists همه با هم به درک چگونه شکاف کمک بسیج CO2 است که منزوی در اعماق زمین است. این تازه آزاد CO2 در نهایت تحت تاثیر آب و هوای زمین بر زمین شناسی زمان به طور موقت کمک به گرم شدن کره زمین.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه Tulane. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de