اختر فیزیک مشاهدات نشان داده اند که نپتون مانند آب غنی از سیارات فراخورشیدی رایج در کهکشان ما. این “آب جهان” اعتقاد به پوشش داده شده با یک لایه ضخیم از آب صدها تا هزاران مایل عمیق, بالاتر از سنگی گوشته.

در حالی که آب غنی از سیارات فراخورشیدی هستند ترکیب آنها بسیار متفاوت از زمین وجود دارد بسیاری از ناشناختهها در شرایط این سیارات ساختار ترکیب و ژئوشيميايی چرخه.

در به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد این سیارات یک تیم بین المللی از محققان به رهبری دانشگاه ایالتی آریزونا ارائه یکی از اولین آزمایشگاه کانی شناسی مطالعات آب غنی از سیارات فراخورشیدی است. نتایج حاصل از مطالعه آنها شده اند به تازگی منتشر شده در مجله مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم.

“بررسی واکنش های شیمیایی و فرآیندهای یک گام اساسی به سمت توسعه یک درک مشترک این سیاره انواع” گفت: co-نویسنده دن شیم از ASU از زمین و اکتشاف فضا.

کلی حدس علمی است که در آب و سنگ شکل لایه های جداگانه در فضای داخلی از آب در جهان است. چرا که آب سبک تر است در زیر لایه آب در آب در سیارات غنی وجود دارد باید یک لایه سنگی. اما فشار و دما در مرز بین آب و لایه های سنگی می تواند اساسا تغییر رفتارهای از این مواد.

برای شبیه سازی این فشار بالا و دما در آزمایشگاه منجر نویسنده و دانشمند محقق کارول Nisr انجام آزمایش در شیم آزمایشگاه برای زمین و سیارات مواد در ASU با استفاده از فشار بالا الماس-سندان سلول.

برای آزمایش این تیم غوطه ور سیلیکا در آب فشرده نمونه بین الماس به یک فشار بسیار بالا و سپس گرم نمونه با پرتوهای لیزر به بیش از چند هزار درجه فارنهایت است.

این تیم همچنین انجام لیزر و حرارت در آزمایشگاه ملی آرگون در ایلینویز. برای نظارت بر واکنش بین سیلیس و آب اندازه گیری اشعه ایکس گرفته شد در حالی که لیزر گرم نمونه در فشار بالا.

چیزی که آنها پیدا شد غیر منتظره جدید فاز جامد با سیلیکون هیدروژن و اکسیژن همه با هم.

“در ابتدا تصور می شد که آب و لایه های سنگ در آب در سیارات غنی را به خوبی از هم جدا” Nisr گفت. “اما ما کشف از طریق آزمایش های ما ناشناخته واکنش بین آب و سیلیس و ثبات یک فاز جامد تقریبا در یک حد واسط ترکیب. تمایز بین آب و سنگ به نظر می رسد جای تعجب ‘فازی’ در فشار بالا و درجه حرارت بالا است.”

این محققان امیدوارند که این یافته ها را در پیشبرد دانش ما در مورد ساختار و ترکیب آب در سیارات غنی و ژئوشيميايی چرخه.

“مطالعه ما دارای پیامدهای مهم و افزایش سوالات جدید برای ترکیب شیمیایی و ساختار داخلی از آب غنی از سیارات فراخورشیدی,” Nisr گفت. “بررسی رفتار چرخه آب در سیارات غنی می تواند بسیار متفاوت از آن از سیارات سنگی مانند زمین است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط دانشگاه ایالتی آریزونا. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de