مطالعه DNA نئاندرتال یافت در انسان مدرن با استفاده از سلول های بنیادی و organoids

پروتکل های اجازه می دهد که تغییر و تحول در انسان سلول های بنیادی پرتوان القاشده (iPSC) خطوط به organoids تغییر کرده راه دانشمندان می توانید مطالعه فرآیندهای رشد و نمو و آنها را قادر به کشف فعل و انفعال بین ژن ها و شکل گیری بافت ویژه برای ارگان های که در آن اولیه بافت در دسترس نیست. در حال حاضر محققان در حال بدست گرفتن این تکنولوژی و استفاده از آن را برای مطالعه رشد و نمو اثرات DNA نئاندرتال. یافته های این گزارش 18 ژوئن در مجله سلول های بنیادی گزارش.

“با استفاده از iPSC خطوط به مطالعه توابع کهنه DNA انسان بکر است اما بسیار جالب رویکرد می گوید:” نویسنده ارشد J. خاکستری اردوگاه از موسسه ماکس پلانک برای تکاملی انسان شناسی در آلمان و دانشگاه بازل در سوئیس. “هیچ کس تا به حال شده است قادر به نگاه در نقش DNA نئاندرتال نقش در توسعه است.”

مطالعات نشان داده اند که حدود 2 درصد از ژنوم انسان مدرن از خارج از آفریقا تشکیل شده از DNA نئاندرتال. این کهنه DNA نتیجه جفت گیری بین دو گروه از دهها هزار سال پیش.

در مطالعه جدید این تیم با استفاده از منابع انسانی ناشی از سلول های بنیادی پرتوان ابتکار (HipSci) یک کنسرسیوم بین المللی فراهم می کند که داده ها و خطوط تلفن برای پژوهش است. تقریبا تمام اطلاعات و سلولی در HipSci از مردم انگلستان و اروپای شمالی تبار. محققان این سلول خط منبع برای آن DNA نئاندرتال محتوا و مشروح کاربردی نئاندرتال گونه برای هر یک از خطوط تلفن.

“برخی از نئاندرتال آلل های نسبتا فرکانس بالا در این جمعیت” اردوگاه توضیح می دهد. “از آنجا که این iPSC منابع حاوی ژن های خاصی هستند که هموزيگوت برای نئاندرتال آلل ها از جمله ژن های مرتبط با پوست و رنگ مو که بسیار شایع در کشورهای اروپایی است.”

کمپ تیم استفاده می شود پنج سلولی برای تولید مغز organoids و تولید تک سلول توالی RNA اطلاعات به تجزیه و تحلیل همراه خود را ترکیب. آنها نشان داد که این transcriptomic داده ها می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای پیگیری نئاندرتال مشتق RNA در سراسر فرآیندهای رشد و نمو. “این یک proof-of-اصلی مطالعه نشان می دهد که شما می توانید با استفاده از این منابع برای مطالعه فعالیت DNA نئاندرتال در رشد و نمو روند” اردوگاه می گوید. “چالش واقعی خواهد بود پوسته پوسته شدن تعداد خطوط در یک آزمایش, اما این است که در حال حاضر شروع می شود ممکن است.”

اردوگاه اشاره می کند که این تحقیقات می تواند به گسترش پژوهش های باستانی دیگر جمعیت های انسانی از جمله بوده باشیم که ژن است که در حال حاضر در درجه اول در قاره اقیانوسیه جمعیت. تیم او همچنین قصد دارد به ادامه تحصیل نئاندرتال آلل با استفاده از HipSci و دیگر منابع است. “Organoids استفاده می شود به مطالعه تعداد مختلف رشد و نمو فرآیندها و فنوتیپ کنترل نئاندرتال DNA از جمله دستگاه گوارش و هضم, شناخت عصبی و عملکرد و پاسخ ایمنی به پاتوژن” او آمده است.

محققان ایجاد یک مرورگر وب با استفاده از این اطلاعات به داده ها به راحتی در دسترس برای تحقیقات آینده است.

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط تلفن را فشار دهید. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de