لکنت زبان DNA orchestrates شروع پشه زندگی

تمام موجودات زنده دارای DNA مواد ژنتیکی فراهم می کند که یک طرح برای زندگی است. طولانی مارپیچ به شکل مولکول DNA در سلولهای بدن در حال ترجمه به RNA مولکول و سپس ترجمه به پروتئین است که اطمینان از عملکرد سلول و کل ارگانیسم. وجود دارد اما بخش بزرگی از DNA هستند که مورد استفاده برای ساخت پروتئین است. این است که به نام “junk DNA’ چرا که عملکرد آن باقی مانده است معلوم نیست برای یک زمان طولانی. اما نوع خاصی از junk DNA است که در پشه های که خود را تکرار ده ها بار به عنوان شناخته شده ‘ماهواره DNA’ در حال حاضر نشان داده شده است برای بازی نقش اساسی در توسعه زود هنگام از پشه جنین.

محققان در دانشگاه Radboud مرکز پزشکی یافته های خود را در مجله علمی Nature.

توسعه اولیه

همه حیوانات — اما در این مطالعه به طور خاص تب زرد پشه از راه های aedes aegypti — تشکیل شده از انواع مختلفی از سلول است که به صورت بافت های مختلف و ارگان ها همه نشات گرفته از یک تخمک بارور شده. این یک فرایند پیچیده است; به منظور اطمینان حاصل شود که تخم بارور شده با موفقیت توسعه را به یک جنین از مادر نه تنها فراهم می کند نیمی از ارثی DNA, اما او نیز فراهم می کند تخم مرغ حاوی پروتئین و RNA.

این Rna و پروتئین ها ضروری شده چرا که این مولکول مستقیم همراه اول بخش از تخم بارور شده. تنها پس از تعدادی از سلول های بخش جای گرفته اند می تواند پشه-به-توان تولید پروتئین و Rna که بی درنگ توسعه بیشتر است. در همان زمان مادر اضافه شده پروتئین و Rna ها باید شکسته در زمان به طوری که آنها مزاحم نشوید توسعه پس از آن از پشه.

سازماندهی رنس

معلوم می شود که یک قطعه خاص از ماهواره DNA در نوپای پشه جنین مسئول شکست مادری RNA. اما چگونه کار می کند ؟ محققان از آزمایشگاه پروفسور رونالد ون Rij عمدتا در میان آنها دانشجوی دکتری ربکا Halbach کشف کرد که لکنت DNA تولید دو مولکول های RNA. این اتفاق می افتد در طی اولین مراحل نمو پشه. این کوچک RNA مولکول نیست تولید هر پروتئین است. این رنس تنظیم فعالیت دیگر قطعات RNA که فراموش رمز پروتئین است. در این مورد آنها را با اتصال به مادر RNA مولکول که خواهد شد و سپس پایین شکسته شود. این مرحله بسیار ضروری است که عدم وجود این ‘نظارتی رنس” خواهد شد در نتیجه در ادامه حضور مادر RNA مولکول های آن را مختل خواهد شد پس از آن توسعه جنین.

ماهواره ها و دایناسورها

ون Rij بر چگونه فوق العاده این تحقیقات شده است: “در طول این مطالعه ما ساخته شده برخی از به طور کامل اکتشافات غیر منتظره. حتی اگر ماهواره DNA برای اولین بار کشف شد شصت سال پیش وجود دارد کمی شناخته شده در مورد عملکرد آن است. در این مطالعه ما نشان داد که آن را در واقع یک تابع بسیار مهم است در طول یک انتقادی مرحله از توسعه است.”

همچنین آشکار شد که مکانیسم آن کاملا در شرایط تکاملی. ون Rij: “همراه با محققان دانشگاه Wageningen ما به بررسی یک گروه بزرگی از پشه گونه است. این به ما نشان داد که این ماهواره DNA و خاص نظارتی رنس سرچشمه گرفته در حدود 200 میلیون سال پیش بود که در اواخر ترياس دوره دوره ای است که همزمان با ظهور دایناسورها. من فکر می کنم این فوق العاده است که این رنس بدون تغییر باقی مانده اند برای مدت طولانی. این نیز به طور خاص نشان می دهد که آنها باید یک تابع مهم.”

از پشه به انسان است ؟

وجود شباهت بین اولین گام در توسعه جنینی از گونه های مختلف حیوانات وجود دارد تفاوت های بزرگ در سطح مولکولی. این قطعه خاص از لکنت DNA است که در انسان, اما ممکن است که دیگر ماهواره DNA نقش مهمی در توسعه جنینی انسان و یا سایر حیوانات است.

زمينه و هدف: کشف اتفاقی

این تحقیقات ایجاد شده بر یک کشف تصادفی. از راه های aedes aegypti یک پشه است که انتقال مهم عوامل بیماری زا مانند ویروس دانگ و Zika ویروس. ون Rij این گروه تحقیقاتی به بررسی این که چگونه این نوع از ویروس ها هستند که توسط پشه منتقل می شود. “ما در انجام بسیاری از تحقیقات بر روی پشه سیستم ایمنی بدن در برابر ویروس ها می گوید:” ون Rij. “این سیستم ایمنی به رسمیت می شناسد ویروس ها’ RNA و معافیت های آن را به قطعات کوچک است. در یک تجزیه و تحلیل از قطعات RNA ویروس در سلولهای آلوده محققان پاسکال Miesen و ربکا Halbach به طور تصادفی تصادفا کوچک RNA مولکول ها که نمی مشتق از ویروس. کوچک رنس معلوم شد که تولید شده از ماهواره DNA از سلول خود را. ما در بر داشت این بود که این خیلی قابل توجه است که ما تصمیم به بررسی بیشتر است. پس از پنج سال پژوهش-که تا حدودی امکان پذیر ساخته شده توسط یک NWO Vici grant — آن را در حال حاضر منجر به این طبیعت انتشار است.”

داستان منبع:

مواد ارائه شده توسط Radboud University Medical Center. توجه داشته باشید: محتوا ممکن است برای ویرایش سبک و طول.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>